Instalacje grzewcze – lista artykułów
Jak powstaje grzejnik?
Nowoczesne grzejniki znacznie różnią się od tych, których używano dawniej. Ciężkie i masywne odlewy żeliwne zastąpiono urządzeniami wykonanymi ze stopów lekkich, które nie tylko pełnią funkcję grzewczą, ale również są ozdobą pomieszczeń prywatnych oraz obiektów użyteczności publicznej.
Kotły idealnie dopasowujące się do nowoczesnych kuchni i łazienek
Minimalistyczny trend w aranżacji wnętrz sugeruje dobór jak najmniejszej ilości wyposażenia o dopracowanym w każdym detalu wyglądzie.
Kilka uwag o montażu grzejnika łazienkowego
W bogatej ofercie rynkowej grzejników każdy z pewnością znajdzie odpowiednie dla swej łazienki urządzenie, które dodatkowo, dla komfortu użytkowania, możemy wyposażyć w wieszak i grzałkę elektryczną.
Grzejniki do wnętrz publicznych
Przestrzenie użyteczności publicznej – banki, dworce, lotniska, hotele, teatry itp. również potrzebują ogrzewania. Zwykle montowane są tam standardowe formy grzejników, lecz czasem muszą to być konstrukcje specjalne.
Wartość estetyczna grzejnika
Kotły, rury, przyłącza - o instalacji centralnego ogrzewania przywykliśmy myśleć w sposób praktyczny, oceniając jej efektywność i wydajność.
Pompa ciepła dla budynków mieszkalnych i komercyjnych
Panasonic wprowadził nową serię pomp ciepła powietrze-woda Aquarea Pro, przeznaczoną dla większych budynków mieszkalnych oraz obiektów o charakterze komercyjnym.
Grzejnik modułowy
AFRO NEW to nowy modułowy grzejnik Instal-Projektu. Smukłe pionowe profile, połączone w prosty i elegancki sposób, to nowoczesny pomysł na dostarczanie ciepła w dobrym stylu i w niemal każdym rozmiarze.
Grzejniki o różnych rodzajach
Najtańszym sposobem przekazywania ciepła przez grzejniki elektryczne jest konwekcja, która opiera się na cyrkulacji powietrza, promieniowanie to metoda pośrednia, zarówno kosztowo, jak i jeśli chodzi o komfort użytkowania.
Kompaktowe pompy ciepła do budynków jednorodzinnych
Wzrastające ceny energii, a także dbałość o środowisko naturalne powodują, że inwestorzy coraz częściej wykorzystują odnawialne źródła energii.