Instalacje grzewcze – lista artykułów
Co się najczęściej psuje w pompach ciepła? Błędy podczas montażu
W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?
Najważniejsze powody, dla których powinieneś zainwestować w pompy ciepła
Jeśli myślisz o inwestowaniu w nowy system ogrzewania domu, możesz być rozdarty między przejściem na gaz, tradycyjną opcją ogrzewania a pompą ciepła. Wszystkie trzy mają swoje plusy i minusy, jednak istnieje wiele powodów, dla których powinieneś wybrać tę ostatnią. Istnieją różne rodzaje pomp ciepła, od prostych pomp ciepła wspomaganych energią słoneczną do geotermalnych pomp ciepła, których instalacja może kosztować nawet 80 000 złotych, ale nawet jeśli mają tendencję do bycia droższymi niż inne rodzaje systemów grzewczych, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zainwestować w jeden z nich.
Innowacyjny projekt kotła grzewczego z wykorzystaniem paliwa przyszłości - wodoru
W laboratoriach badawczych firmy Termet trwają prace nad nowym projektem, który ma szansę zrewolucjonizować energetykę budownictwa jednorodzinnego.
Zalety pieca gazowego Vaillant
Koszty ogrzewania domu z roku na rok są coraz wyższe, dlatego wiele osób zastanawia się, jak wybrać urządzenie grzewcze, by zaoszczędzić pieniądze w sezonie zimowym. Obecnie bardzo wydajnym rozwiązaniem jest zamontowanie nowoczesnego pieca gazowego firmy Vaillant. Ponieważ ten kocioł kondensacyjny pozwoli Ci zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 30%. Co jeszcze można zyskać, wybierając piec gazowy Vaillant?
Kocioł kondensacyjny - ekonomiczne i bezobsługowe urządzenie
Ogrzewanie gazowe to jeden z popularnych systemów techniki grzewczej. Jego podstawową korzyścią jest przede wszystkim jakość pracy, wydajność oraz minimalna ilość miejsca potrzebna do montażu urządzeń. Posiadając instalację i piec gazowy nie trzeba składować opału w postaci drewna, węgla czy ekogroszku. Ponadto kocioł kondensacyjny gazowy zapewnia najwyższą sprawność cieplną przy jednocześnie ograniczonym zużyciu energii.
Stylowy i funkcjonalny grzejnik do łazienki
Design na najwyższym poziomie mógłby wydawać się czymś, co znajduje się na przeciwległym biegunie praktyczności. Połączenie tych cech musiałoby być więc pójściem na kompromis i rezygnowaniem z części rozwiązań. NIVA Bath i NIVA Electric nie są jednak żadnymi ustępstwami. Co kryją w sobie grzejniki od Vasco?
Czy samodzielnie można zamontować pompę ciepła?
Pompy ciepła to w dzisiejszych czasach urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością. Czy ich wybór jest trudny? Co jest najważniejsze przy zdecydowaniu się na pompę ciepła? Czy można zaoszczędzić na montaż i zająć się im samodzielnie? Postaramy się rzetelnie odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Zaczynajmy.
Czym się chłodzić w mieszkaniu, w którym nie mamy klimatyzacji?
Chłodzenie w samochodach stało się standardem, choć spędzamy w nich dużo mniej czasu niż w domu. Jednak, czy aby mieć przyjemną temperaturę w swoich 4 kątach w okresie letnim musimy instalować klimatyzację? Nie, gdyż pomieszczenia ochłodzą grzejniki, które pracują w trybie ogrzewania podczas zimy i chłodzenia latem.
Jaka jest różnica pomiędzy pompą ciepła gruntową a powietrzną?
Pompa ciepła jest coraz częściej stosowanym w ostatnich latach źródłem ciepła dla domów, ale też budynków biurowych, handlowych czy użytkowych, zastępując urządzenia spalające jakiekolwiek paliwo. Pompa ciepła, wykorzystując czystą energię elektryczną i pobraną z otoczenia energię cieplną, pozwala zapewnić komfort cieplny użytkownikom budynków, nie powodując emisji spalin, a co za tym idzie, zanieczyszczenia środowiska. W zależności od tego, skąd czerpiemy energię cieplną, dzielimy pompy ciepła na powietrzne i gruntowe. Sprawdź, która będzie lepsza dla Ciebie!
Dlaczego lepiej wybrać grzejnik aluminiowy niż stalowy?
Budując dom, wyposażając mieszkanie lub robiąc remont, natrafiamy na wiele trudnych decyzji. Jedną z nich jest z pewnością wybór grzejników. Przecież komfort cieplny to kluczowy element, aby nasz dom był wygodny i przyjazny na co dzień. Czym zatem charakteryzują się grzejniki stalowe, a czym grzejniki aluminiowe? Jak działają? Jaka jest ich efektywność? Na co zwrócić uwagę przy wyborze danego modelu?