Instalacje grzewcze – lista artykułów
Czym się różni pompa ciepła typu monoblock od tradycyjnej split?
Segment powietrznych pomp ciepła rozwija się bardzo dynamicznie. Urządzenia te są jednymi z częściej wybieranych w nowych inwestycjach, ale zdobywają coraz większą popularność także w przypadku modernizacji instalacji grzewczej. Stosowane w nich nowoczesne technologie sprawiają się, że są wciąż bardziej ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji. W ostatnim czasie popularność zdobywają powietrzne pompy ciepła typu monoblok. Czym różnią się od pomp split? Dlaczego warto przyjrzeć się temu nowoczesnemu rozwiązaniu?
Dlaczego przy instalacji centralnego ogrzewania potrzebny jest zmiękczacz wody i chemia kotłowa?
Zakup wysokiej jakości urządzenia, montaż przez autoryzowanego instalatora, odpowiednia regulacja i okresowe przeglądy - to wszystko ma sprawić, że instalacja grzewcza będzie pracować wydajnie i ekonomicznie, a domownicy będą cieszyć się komfortem cieplnym i korzystać bez przeszkód z odpowiedniej ilości ciepłej wody użytkowej. Aby tak było, są sytuacje, że trzeba w szczególny sposób zadbać o instalację - pomoże w tym chemia kotłowa i zmiękczacz wody.
Kotły kondensacyjne – najlepszy sposób, by dobrze ogrzać i zaoszczędzić
Sezon grzewczy już właściwie nadszedł także to ostatni dzwonek, żeby znaleźć skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli ogrzać wodę i poszczególne pomieszczenia w domu. Nasza propozycja to kocioł kondensacyjny – doskonała alternatywa dla klasycznych kotłów. Podpowiemy również, w jakich warunkach lepiej sprawdza się kocioł jednofunkcyjny, a w jakich dwufunkcyjny.
Nowoczesna technika grzewcza - pompa ciepła nie tylko jest energooszczędna ale również zmniejsza ślad węglowy
Wybierając nowe urządzenie grzewcze, warto zadbać o to, aby miało jak najwyższą efektywność energetyczną. W zależności od dostępności infrastruktury polecanym rozwiązaniem może być zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego lub powietrznej pompy ciepła. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto się zdecydować na nowoczesne urządzenie grzewcze.
Poznaj zalety i wady pomp ciepła
Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, wykorzystujące energię cieplną zawartą w naturalnych pokładach gruntu, wody lub powietrza, zastępujące np. kocioł zasypowy. Zasada działania jest podobna jak w przypadku lodówki, ale zamiast chłodzić- grzeje. Najważniejszymi elementami pompy ciepła są: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Oddawanie lub pobieranie energii jest efektem zmiany stanu skupienia czynnika chłodzącego, za którego pośrednictwem przekazywane jest ciepło.
Dlaczego warto duże domy ogrzewać pompą ciepła?
Ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów dostępnych na rynku. Najniższe rachunki oraz najdłuższą żywotność urządzenia grzewczego uzyskamy, jeśli odpowiednio dobierzemy jednostkę dla danej inwestycji. Na jaki model pompy ciepła postawić więc przy ogrzewaniu dużych powierzchni? Podpowiadamy!
Powietrzna pompa ciepła - czy warto instalować?
Powietrzne pompy ciepła z powodzeniem zastępują tradycyjne formy ogrzewania. Nowoczesne budownictwo coraz bardziej docenia możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii. Sporo mówi się ponadto o opłacalności powietrznych pomp ciepła. Poniżej kilka powodów, dla których warto rozważyć instalację takiego urządzenia.
Jakie są zalety kotła kondensacyjnego?
Szukasz systemu grzewczego, który pozwoli Ci zadbać o odpowiedni komfort cieplny w domu oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej, a przy okazji będzie ekologiczny i energooszczędny? Nowoczesne, kompaktowe kotły kondensacyjne mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Sprawdź infografikę oraz ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zalety instalacji grzewczej z gazowym kotłem kondensacyjnym.
Kiedy brakuje miejsca na tradycyjny grzejnik, warto wybrać pionowy
Zdarza się, że trudno nam rozmieścić meble i grzejniki (szczególnie w małych pomieszczeniach). Warto sięgnąć wówczas po grzejniki pionowe, których szerokość jest mniejsza niż 0,5 metra. Są tak wąskie, że zainstalujesz je niemal w dowolnym miejscu.
Czy kocioł kondensacyjny do ogrzewania wody to dobry wybór?
Współczesne budynki są budowane z coraz większym naciskiem na oszczędność energii potrzebnej do ich ogrzania. Dla przeciętnego domu zapotrzebowanie na moc cieplną wynosi mniej niż 10 kW. Ogrzewanie domu trwa jednak tylko kilka miesięcy w skali roku, natomiast przez cały rok potrzebujemy dostępu do ciepłej wody użytkowej, której podgrzanie wymaga więcej energii niż ogrzanie domu. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób robić to oszczędnie. Ekspert mówi o tym, czy opłaca się podgrzewać wodę użytkową za pomocą kotła kondensacyjnego.