Instalacje grzewcze – lista artykułów

Wymiana starych kotłów węglowych na nowe kotły kondensacyjne

W dzisiejszych czasach instalacja gazowego kotła kondensacyjnego stanowi już standard wynikający przede wszystkim z zapisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. W przypadku nowych budynków kotły kondensacyjne są już nie tyle wyborem, co koniecznością. Nadal jednak w naszym kraju w wielu gospodarstwach działają tradycyjne kotły niekondensacyjne – atmosferyczne oraz tzw. kotły turbo. Ich użytkownicy, z obawy przed zmianami, często poszukują podobnych urządzeń na wymianę na rynku wtórnym, aby nadal korzystać z dotychczasowego rozwiązania. Czy jednak wymiana starego kotła na nowy nie będzie lepszym pomysłem?

Jaki system ogrzewania będzie najlepszym wyborem w domku letniskowym

Z racji sezonowego korzystania w domkach letniskowych nie ma konieczności montowania pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Jednak, jeśli chcesz wypoczywać w nim komfortowo, zwłaszcza podczas chłodniejszych nocy, zaopatrz się w elektryczny grzejnik konwekcyjny, który jest tani i łatwy w obsłudze.

Wymiana urządzenia grzewczego na nowszy model - kocioł kondensacyjny

W Polsce ze względu na warunki klimatyczne sezon grzewczy stanowi aż 2/3 roku. Okres od września do kwietnia to osiem miesięcy, podczas których optymalna temperatura w budynku zależy od kondycji i rodzaju posiadanego urządzenia grzewczego. Z tego powodu niebagatelnym zadaniem jest kontrola i ocena systemu grzewczego, aby uniknąć nieprzyjemnych problemów w momencie, gdy na reakcję będzie już zbyt późno.

Ogrzewanie podłogowe - jak długą historię ma ten sposób ogrzewania?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej popularne w polskich domach ze względu na oszczędność energii i komfort użytkowania. Chociaż ten sposób ogrzewania kojarzony jest z nowoczesnością, to jego początki sięgają L wieku p.n.e. Wówczas na terenie dzisiejszej Korei Północnej powstał pierwszy system z wykorzystaniem paleniska pod schronieniem. Poznaj historię ogrzewania podłogowego i zobacz, jak zmieniało się na przestrzeni lat, by na dobre zagościć w naszych domach.

Grzejnik z cichym wentylatorem, który przyspiesza podwyższenie/obniżenie temperatury w pomieszczeniu

Aby mieć przyjemną temperaturę w swoich 4 kątach w okresie letnim - nie musisz kupować klimatyzatora. O chłodzenie pomieszczeń w Twoim domu zadba pompa ciepła i połączony z nią grzejnik, które jeszcze niedawno pracowały w trybie ogrzewania.

Grzejnik z inteligentnym systemem sterowania, który sam wie kiedy się włączyć i wyłączyć

Istnieją grzejniki, które same obniżają temperaturę w pomieszczeniach, gdy jest noc lub nie ma nikogo w domu. Natomiast później podnoszą ją, gdy domownicy wrócą. Urządzenia z inteligentnym systemem sterowania są nie tylko wygodne w obsłudze, ale także energooszczędne.

Jak dogrzać zimną łazienkę?

W jaki sposób możesz podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. w przeciągu kilku minut? Dzięki grzejnikowi, który posiada wentylator i tryb pracy z pełną mocą. Odpowiada on za to, aby Twoja łazienka była zawsze gotowa do kąpieli lub prysznica - zapewnia ciepło i suche ręczniki.

Najważniejsze funkcje nowoczesnych grzejników elektrycznych do domu

Grzejniki elektryczne w ostatnim czasie zyskują olbrzymią popularność wśród właścicieli domów i mieszkań. Trudno się dziwić, gdyż te nowoczesne urządzenia sprawdzają się naprawdę w rozmaitych przestrzeniach, oferując szereg niezmiernie praktycznych właściwości oraz funkcji, które podnoszą komfort życia.

Dekoracyjny grzejnik elektryczny z funkcją podświetlenia

Jak zapewnić sobie stałą i łagodną temperaturę? Jednym ze sposobów są elektryczne grzejniki dekoracyjne, które stopniowo oddają ciepło. Dbają o to, aby temperatura nie spadła poniżej tej, którą ustawisz. Dzięki podświetleniu stworzą nastrojowy klimat.

Grzejnik nie tylko wydajny, ale również estetyczny i kolorowy

Już nie tylko grzeją, są także pełnoprawnym elementem wystroju wnętrza. Dzisiejsze grzejniki, dzięki różnorodności form i barw potrafią idealnie wtopić się w aranżację pomieszczenia bądź podkreślić jej charakter. Klasyczna biel, czerwień a może odważna czerń – wygląd grzejników w domu czy biurze zależy dziś tylko od naszych indywidualnych potrzeb.


Stron: 72 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19441 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 431

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >