W 2014 roku Kraków zamierza przeznaczyć na likwidację starych kotłów grzewczych około 17 mln. zł. Pieniądze będzie można uzyskać w postaci dofinansowania z Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, który pozwala na wymianę systemu ogrzewania wykorzystującego paliwo stałe na kocioł gazowy, odnawialne źródło energii (instalację kolektorów słonecznych i/lub pomp ciepła) i kocioł olejowy.
- To bardzo dobry moment nie tylko na wymianę starego urządzenia, ale też na obniżenie swoich wydatków na energię. Autoryzowani Partnerzy Handlowi Buderus pomogą dobrać urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz zapewnić większy komfort ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Buderus oferuje wszystkie elementy potrzebne do stworzenia zarówno prostych, jaki i złożonych systemów grzewczych oraz pozwala na dalszą ich rozbudowę. Dzięki temu można bez problemu łączyć ze sobą różne technologie, na przykład kotły kondensacyjne z instalacjami solarnymi lub pompami ciepła – radzi Janusz Batorski, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Buderus.
Kotły kondensacyjne marki Buderus pracują ze sprawnością do 110%. Dzięki ceramicznemu palnikowi zapewniają oszczędność energii i niską emisję. Ich duży zakres modulacji gwarantuje wysoki komfort ciepłej wody, a bogate wyposażenie zawiera między innymi elementy ułatwiające montaż.
Czytaj również: Ekologiczne pompy ciepła
- Konstruktorzy kotłów kondensacyjnych marki Buderus zadbali o bezpieczeństwo ich użytkowników i wyposażyli urządzenia w funkcję autodiagnostyki. Dzięki temu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości jest bardzo proste – zauważa Edmund Słupek, Product Manager marki Buderus.
Automatyka kotłów kondensacyjnych marki Buderus pozwala też na współpracę urządzeń ze specjalistycznym systemem zarządzania energią (Logamatic EMS) zorientowanym na wydajną, oszczędną i spójną pracę całej instalacji grzewczej, a także na łatwą i wygodną obsługę.
Kotły marki Buderus są bardzo cichymi urządzeniami i zużywają niewiele energii elektrycznej, w stanie gotowości nawet poniżej 2 kW. Do urządzeń podłączyć można mobilną aplikację EasyControl i w ten sposób zapewnić użytkownikowi zdalny dostęp do ustawień parametrów instalacji grzewczej.
Aby otrzymać dotację na nowe urządzenie grzewcze należy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Kraków. Czas rozpatrywania wniosków nie przekracza 60 dni. Większość formalności można dopełnić poprzez Autoryzowanego Partnera Handlowego Buderus. Osobiście trzeba tylko podpisać umowę w Wydziale Ochrony Środowiska.
Czytaj również: Ogrzewanie konwekcyjne
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Według wstępnych danych, w roku 2013 około281 000 pracowników Boscha wygenerowało obrót w wysokości 46,4 mld euro (uwaga: w związku ze zmianami przepisów prawnych dotyczących konsolidacji, dane za rok 2013 mogą być tylko w pewnym stopniu porównywane z danymi za rok 2012). Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Techniki Motoryzacyjnej, Techniki Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.
Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w ok. 50 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2013 Bosch zgłosił ponad 5 000 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.