Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów
Domek letniskowy zimą - jak zabezpieczyć instalacje wodne przed mrozami?
Wpływu sezonu jesienno-zimowego na wolnostojące budynki działkowe nie należy lekceważyć - zwłaszcza pod względem ochrony instalacji wodnej przed mrozami. Pękające rury, uszkodzona kanalizacja, brak dostępu do wody, a co za tym idzie - dodatkowe koszty nadwyrężające budżet - to tylko niektóre efekty zamarzania wody w instalacji. Czy istnieje sposób, który pomoże zabezpieczyć tego typu instalacje przed skutkami zbliżającego się mrozu?
Zatkany odpływ – czy musisz wzywać hydraulika?
Niedrożność rur odprowadzających wodę z umywalek czy WC, nie jest może spektakularną awarią, jednak z pewnością może uprzykrzyć życie. Korzystanie z łazienki jest wówczas praktycznie niemożliwe. Warto wiedzieć, jak dbać o odpływy, aby do takiej sytuacji nie doprowadzić oraz co robić, jeśli już się wydarzy. Jak poradzić sobie z zatkaną rurą?
Zbiorniki retencyjne, czyli inwestycja w bezpieczną przyszłość
Woda jest bezcenna. Naukowcy nie mają złudzeń, że już wkrótce brak dostępu do wody może okazać się poważnym problemem dla rolnictwa, jak i zwykłych gospodarstw domowych. Ale woda może również stanowić zagrożenie. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy byli świadkami powodzi. Aktualny brak stabilności w pogodzie ma ogromny wpływ na gospodarkę wodną, dlatego zapotrzebowanie na zbiorniki retencyjne jest teraz wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Chcesz wiedzieć więcej?
Rodzaje pomp głębinowych
Jeżeli do swojego domu lub na działkę nie możesz podłączyć miejskiego wodociągu, konieczne może być wywiercenie studni głębinowej. Na głębokości 20, 30 lub więcej metrów może znajdować się woda, zazwyczaj bardzo dobrej jakości. Przesączając się przez tak grubą warstwę ziemi, zostaje bardzo dokładnie przefiltrowana. W jaki sposób można tę wodę wydostać na powierzchnię? Oczywiście używając pompę głębinową.
Czy warto stosować bakterie startowe do oczyszczalni ścieków?
Coraz częściej decydujemy się na założenie przydomowej oczyszczalni ścieków, która jest ekologiczną alternatywą dla przydomowego szamba lub podłączenia budynku mieszkalnego do kanalizacji. Jednak sama budowa oczyszczalni nie będzie jeszcze świadczyć o jej prawidłowym funkcjonowaniu. Powinniśmy stworzyć odpowiednie warunki, które będą wspomagać rozkład nieczystości, a także zapobieganie powstawaniu zatorów.
Dlaczego w budownictwie wielomieszkaniowym warto stosować stacje mieszkaniowe?
Miniwęzeł, mieszkaniowy węzeł cieplny albo po prostu stacja mieszkaniowa. Kompaktowe urządzenia do indywidualnego przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz dystrybucji ciepła dla instalacji ogrzewania mają potencjał, by stać się dominującym rozwiązaniem w budownictwie mieszkaniowym. Ich stosowanie przynosi szereg korzyści, wpływających na komfort, zdrowie, a także finanse użytkowników.
Jak trzeba zabezpieczyć instalację wodną w domku letniskowym na zimę?
Domek letniskowy to inwestycja przynosząca ogrom korzyści od wiosny do jesieni. Aby cieszyć się nim już od początku sezonu, należy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie przed niskimi temperaturami, które niesie za sobą zimą. Jak zatem odpowiednio przygotować domek letniskowy do najchłodniejszej pory roku?
Dmuchawa membranowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Stosowana jest w przydomowych oczyszczalniach ścieków, w akwarystyce i hodowli ryb, a także w branży medycznej. Mowa o dmuchawie membranowej. Wyjaśniamy, czym jest i w jaki sposób działa oraz do tego właściwie służy.
Nowa generacja stacji mieszkaniowych - jest energooszczędna i szybka w montażu
Kompaktowe, przyjazne środowisku i użytkownikom – to stacje mieszkaniowe dostępne w kilku gotowych konfiguracjach, wyróżniają się między innymi krótszym czasem montażu oraz mniejszym zużyciem energii.
Jak można polepszyć jakość wody w domu i jednocześnie zmniejszyć jej zużycie?
Czysta woda jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów, natomiast jej jakość w domu nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Czego oczekujemy od wody?
75% badanych Polaków zwraca uwagę na smak i jakość wody pitnej, a 66% przykłada wagę do jej twardości – jak pokazują najnowsze badania. Dwóch na trzech badanych Polaków uważa za istotne, aby posiadać system pozwalający oszczędzać wodę.