Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Czujnik zalania wodą - jak wybrać i zainstalować?

Czujnik zalania wodą powszechnie znany jako detektor wody to niezwykle przydatne urządzenie, którego instalację zalecamy w każdym domu. Niekontrolowany wyciek wody, zwłaszcza pod nieobecność mieszkańców domu może przyczynić się do konieczności poniesienia wysokich kosztów remontu mieszkania, lub nawet do płacenia odszkodowania, jeżeli wyciek “przeniknie” do sąsiadów w sytuacji, gdy nasze lokum jest nieubezpieczone. Nowoczesne czujniki zalania skutecznie chronią przed takimi zdarzeniami, warto więc wiedzieć jak zabrać się za wybór odpowiedniego urządzenia, które zapewni odpowiedni stopień bezpieczeństwa i pozwoli nam spać spokojnie.

Co można zrobić, aby ogrodowy zawór czerpania wody nie zamarzł?

Już niebawem nadejdzie wiosna, a wraz z nią czas na uruchomienie zewnętrznej instalacji wodnej. Ta zima przyniosła surowe mrozy, które mogły być trudnym testem jakości zewnętrznej armatury. Jeśli uległa awarii, być może pora wymienić zawór czerpalny na mrozoodporny!

Co można zrobić, żeby rury w zimie nie zamarzały?

Problem zamarzania wody w instalacji wodno-kanalizacyjnej zimą dotyka zarówno właścicieli mieszkań oraz domów jednorodzinnych, jak i budynków komercyjnych czy użyteczności publicznej. Ujemna temperatura, śnieg oraz trzymający wiele dni mróz zwiększają możliwość wystąpienia awarii rur znajdujących się nie tylko na zewnątrz budynku, ale również tych biegnących w piwnicach, strychach i garażach. W jaki sposób uporać się z problemem zamarzającej instalacji?

Jak wybrać właściwy hydrofor do dużego domu?

W idealnym świecie każdy miałby dostęp do czystej bieżącej wody, w końcu dla większości z nas wydaje się to takie oczywiste. Jednak wbrew pozorom nie jest. Wielu mieszkańców Polski nie jest nawet połączonych do sieci wodociągowej, co nastręcza wielu problemów. Na szczęście są rozwiązania, które umożliwiają pobieranie wody z własnego ujęcia przy współpracy z hydroforem. W dzisiejszym wpisie doradzimy Wam, jak dobrać właściwy hydrofor do dużego domu.

Hydranty

Nawet najlepsi strażacy, z najlepszym sprzętem nie ugaszą pożaru, jeżeli nie będą mieli dostępu do środka gaśniczego. Zdecydowaną większość pożarów, zwłaszcza tych rozległych, gasimy przy pomocy wody. Musi mieć ona odpowiednie ciśnienie i musi być jej pod dostatkiem. To właśnie z tego powodu montowane są różnego rodzaju hydranty, które umożliwiają pobór wody z sieci wodociągowej.

Instalacja wody pitnej - porady

Źle zaprojektowane rozległe instalacje wody pitnej mogą być idealnym miejscem do rozwoju groźnych dla naszego zdrowia bakterii z rodzaju Legionella i drobnoustrojów. Aby tego uniknąć, warto więc stosować materiały najwyższej jakości i regularnie dezynfekować i przewody.

Jak zaplanować instalacje wodno - kanalizacyjne i grzewcze w starych domach?

Indywidualny charakter i niepowtarzalny klimat – kilkudziesięcio- a nawet kilkusetletnie budynki to gratka dla wielu inwestorów, którzy doszukują się w nich wielopokoleniowych tradycji, historii i duszy. Jednak, żeby stary dom spełniał funkcje nowoczesnych kwater, powinien przejść gruntowną rewitalizację. Na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakie rozwiązania w zakresie modernizacji instalacji oferuje rynek?

Przyłącze wodno-kanalizacyjne – wszystko co musicie wiedzieć, by potem nie żałować

Wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego jest istotne już na etapie fundamentowania. Przyłącze wodne potrzebne jest już przy wstępnych pracach, dlatego po uzyskaniu pozwolenia na budowę trzeba dopełnić niezbędnych formalności, by mogło powstać podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej. Czasem konieczna jest umieszczenie w obrębie działki własnego zbiornika na nieczystości, albo też przydomowej oczyszczalni ścieków. Oto nasze kompendium wiedzy na temat przyłączy, czyli wszystko co musicie wiedzieć, by później nie żałować.

Domowa przepompownia ścieków w piwnicy - co warto o tym wiedzieć?

W domach podłączonych do miejskiej kanalizacji nie trzeba myśleć o budowie własnej oczyszczalni ścieków. W innym przypadku jesteśmy zmuszeni, aby stworzyć własną przepompownię ścieków. Żeby dobrze działała, powinniśmy wybrać jak najlepiej - niezawodne, bezawaryjne i wydajne rozwiązanie. O czym pamiętać?

O czym należy pamiętać podczas planowania instalacji wodnej w domu jednorodzinnym?

Jakość wody dostarczanej do naszych domów jest ściśle regulowana nie tylko przez polskie prawo, ale także rozporządzenia Unii Europejskiej. Jednak, żeby z kranu leciała higienicznie czysta i bezpieczna woda, niezbędny jest projekt i technicznie sprawna instalacja wewnętrzna. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas montażu nowej lub modernizacji istniejącej instalacji wodnej w domu.


Stron: 21 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >