Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów
Czy montaż klimatyzacji w budynku wielorodzinnym jest możliwy? - Tak, ale zasady ustala wspólnota mieszkaniowa
Ze zbyt wysoką temperaturą we własnym domu możemy sobie poradzić, montując klimatyzator. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze m.in. dzięki stosunkowo niewysokim kosztom – wartość inwestycji nie przekracza bowiem kilku tysięcy złotych. Czy jednak możemy pozwolić sobie na takie udogodnienie, jeśli nasze mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym zarządzanym przez wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię?
Wentylacja mechaniczna z czujnikami dwutlenku węgla i wilgotności
O zdrowym mikroklimacie wewnątrz budynku marzy każdy z nas. Prostym sposobem na utrzymanie świeżego powietrza w domu jest systematyczne wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien. Jednak zdecydowanie bardziej skutecznym rozwiązaniem będzie montaż systemu wentylacji mechanicznej, który działa przez całą dobę, a dzięki odpowiednim czujnikom stale monitoruje poziom CO2 i wilgotności w pomieszczeniach.
Fakty i mity na temat klimatyzacji
Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Perspektywa odpoczynku w komfortowym chłodzie, podczas gdy na zewnątrz temperatura osiąga niebotyczny poziom, wydaje się bardzo kusząca. Wiele osób neguje jednak sens montażu klimatyzacji w domu, sugerując, że może być ona szkodliwa dla zdrowia. Dzisiaj przyjrzymy się kilku mitom dotyczącym klimatyzacji.
Wentylacja mechaniczna energooszczędna i ekologiczna
Chociaż wydaje nam się, że do zadań wentylacji należy jedynie sprawna wymiana powietrza – nowoczesna technologia pozwala nam wprowadzić do domu ulubiony zapach, usunąć z powietrza szkodliwe cząsteczki smogu czy umożliwia oszczędne gospodarowanie energią dzięki odzyskowi ciepła. Na jakie dodatki do wentylacji mechanicznej warto postawić, żeby zyskać?
Dlaczego warto zamontować w domu system wentylacji mechanicznej?
Stały dopływ świeżego powietrza bez otwierania okien, mniej smogu i alergenów, oszczędność na ogrzewaniu – oto kilka prostych korzyści, które znacząco wpływają na wygodę i zdrowie mieszkańców domów jednorodzinnych. Aby cieszyć się nimi na co dzień, wystarczy zamontować w naszych domach zrównoważony system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który jest nie tylko niezawodny, ale również niewidoczny i niesłyszalny.
Jak można walczyć ze smogiem w domowych warunkach? Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
W sezonie grzewczym smog przedostaje się do naszych domów, wpływając negatywnie na nasze zdrowie. Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii Europejskiej. Smog ma negatywny wpływ na nasze zdrowie – częste i długotrwałe wdychanie pyłów PM10 i PM2,5 może powodować bóle i zawroty głowy, alergie, choroby oczu lub układu oddechowego. Istnieje szereg sposobów, które w mniejszym lub większym stopniu pozwalają na minimalizowanie jego szkodliwego działania. Co zrobić, by zminimalizować jego negatywne konsekwencje?
Regulator kominowy i jego wpływ na efektywność pracy kotłów
Józef Matejczuk swoim patentem – regulatorem Smartflow chce rzucić wyzwanie branży ciepłowniczej. Zainstalowanie tego urządzenia na kominie nie tylko oszczędza paliwo, ale przede wszystkim ogranicza niską emisję – nawet do 70 proc. Regulator docenili ostatnio fachowcy, którzy przyznali mu III miejsce podczas Targów „Instal-System 2019” w Bielsku-Białej. Jest to kolejne wyróżnienie targowe.
Przedstawiamy instrukcję montażu elektro-jonizacyjnego filtra antysmogowego na istniejącej instalacji wentylacyjnej
Antysmogowy filtr może zostać zamontowany wszędzie tam, gdzie funkcjonuje wentylacja mechaniczna dowolnego typu: nawiewna, nawiewno-wywiewna lub rekuperacja.
Filtr antysmogowy montowany w wentylacji mechanicznej - nie tylko oczyszcza powietrze, ale również je ujemnie jonizuje
Innowacyjny elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy CLEAN R z opatentowaną technologią Stopfield®, to urządzenie, które pozwala wyeliminować jedną z największych bolączek dużych miast – zanieczyszczone powietrze. Dzięki niemu możliwe jest odfiltrowanie z napływającego do wnętrza domu powietrza cząstek stałych nawet o średnicy 1 μm. Redukcja pyłów zawieszonych na poziomie aż 99,98% wywiera dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie, gwarantując świeże i czyste powietrze zarówno we wnętrzach domowych, jak i publicznych.
Wentylacja domu: jak zadbać o prawidłowy przepływ powietrza w budynku zeroenergetycznym
Sposób wentylacji pomieszczeń w domu jest sprawą niezwykle istotną, ponieważ w bardzo dużym stopniu wpływa na jakość powietrza, a także na straty lub oszczędność energii. Zupełnie inaczej do kwestii wentylacji powinni jednak podejść właściciele domów zasilanych energią elektryczną z sieci, a inaczej osoby, które decydują się na dom zeroenergetyczny. Jeśli planujesz montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych, koniecznie dowiedz się, na jakie urządzenie się zdecydować, aby wentylacja w nowoczesnym budynku działała bez zarzutu.