
Inteligentne rozwiązania technologiczne
Wraz z rozwojem alternatywnych technologii wytwarzania energii w budynkach wzrasta stopień skomplikowania instalacji grzewczych. Gama urządzeń EVO łączy rozwiązania przyszłości z intuicyjnością obsługi, dlatego pozwala instalatorom na szybką i bezproblemową konfigurację wszystkich urządzeń wchodzących w skład nawet najbardziej rozbudowanych układów.
Tradycyjne systemy grzewcze oparte na kotle gazowym są coraz częściej wspomagane alternatywnymi źródłami energii w postaci kolektorów, pomp ciepła czy fotowoltaiki. W ślad za tym rośnie poziom automatyzacji i złożoność układów elektronicznych stosowanych w urządzeniach. Seria EVO firmy Ariston, której centralnym elementem są kotły Genus EVO i Clas EVO wyróżnia systemowy charakter umożliwiającym łatwą instalację, programowanie systemu i łączenie kolejnych urządzeń w technologii Plug&Play. Kotły zostały wyposażone w nowy moduł elektroniczny i intuicyjne panele sterowania z czytelnym wyświetlaczem, co znacząco ułatwia obsługę techniczną.
Czytaj również: Jak pozyskiwać energię z gruntu?
Opatentowany protokół komunikacyjny BUS BridgeNet® zastosowany w całej serii produktów z rodziny EVO wraz z zaawansowanym, mobilnym sterownikiem SENSYS umożliwia szybkie przenoszenie ustawień pomiędzy urządzeniami. Bogata gama akcesoriów dodatkowych pozwala na swobodę projektowania instalacji. Nowe standardy obsługiW serii EVO inteligentne rozwiązania technologiczne idą w parze z uproszczeniem obsługi i serwisowania urządzeń. Panel sterowania został czytelnie podzielony na dwie sekcje: pierwsza – dedykowana użytkownikom umożliwia codzienną obsługę, druga – przeznaczona tylko dla instalatorów – z dostępem do ustawień zaawansowanych. W wersji Genus i Genus Premium dostęp do zaawansowanych funkcji kotła jest możliwy po otwarciu klapki w dolnej części panelu. Nowe, błękitne wyświetlacze umożliwiają personalizację widoku i ułatwiają nawigację, dzięki czytelniejszej symbolice.
Ekran Matrix zastosowany w kotłach z serii Genus EVO pokazuje nie tylko podstawowe funkcje, lecz również zaawansowane parametry pracy kotła w formie wykresów i grafik obrazujących m.in.: poziom zaoszczędzonej energii czy zmniejszenie produkcji CO2. Funkcja podpowiedzi tekstowych podaje sugestie dalszego postępowania czy optymalizacji ustawień. Oprócz automatyki ulepszona została budowa modułu elektronicznego, w sposób pozwalający na łatwiejsze podłączanie akcesoriów. Jego montaż w obudowie nie wymaga teraz użycia wkrętów i śrub. Wszystkie złącza zostały umieszczone w jednej listwie i pogrupowane na kable niskiego i wysokiego napięcia. Dostęp do konektorów uzyskujemy po naciśnięciu zatrzasków i uniesieniu pokrywy do góry. Kolorystyczne oznaczenia pozwalają szybko odnaleźć odpowiednie złącza. Całość modułu znajduje się w oddzielnej obudowie po wewnętrznej strony klapy. Dzięki temu układ jest lepiej zabezpieczony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i ewentualnym przedostaniem się wody.
Czytaj również: Kotły idealnie dopasowujące się do nowoczesnych kuchni i łazienek
Wiele urządzeń – jeden sterownikSeria EVO oferuje szeroki asortyment gotowych do podłączenia akcesoriów dodatkowych, umożliwiających realizację złożonych układów z udziałem kotła tradycyjnego lub kondensacyjnego, zewnętrznych grup pompowych czy instalacji solarnej do wspomagania produkcji c.w.u. Urządzenia działają w oparciu o autorski protokół komunikacyjny BUS BridgeNet®, który umożliwia sprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu grzewczego. Wszystkie elementy zarządzane są wspólnym sterownikiem SENSYS, stanowiącym serce systemu. Zaopatrzony w duży wyświetlacz, umożliwia odczyt ustawień i sterowanie parametrami pracy instalacji z dowolnie wybranego miejsca w budynku.
Nowa matryca Matrix pozwala na pokazywanie rozwiniętych instrukcji postępowania, a także dużych ikon. Nawigacja została podzielona na trzy poziomy, odpowiadające częstotliwości używania poszczególnych funkcji i poziomu zaawansowania użytkowników. W ramach rozszerzonej gamy akcesoriów oferowanych jest również 6 zupełnie nowych modułów hydraulicznych z pompami modulacyjnymi i opcjonalnym managerem stref. Kotły z serii EVO mogą być łączone z dwoma grupami pompowymi, co oznacza możliwość stworzenia nawet do sześciu stref grzewczych. Ujednolicona kolorystyka złącz wyklucza błąd przy instalacji. Szybką konfigurację układu z kolektorami słonecznymi umożliwia Solar Manager, dostarczany łącznie z grupą pompową i sterownikiem SENSYS.
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 217 Grupa: Firmy budow... If you want to have fun with your photos, try using this amazing AI face swap tool! It’s super easy to use and gives you entertaining results every time: https:...
- Wiertarki bezudarowe Liczba postów: 0 Grupa: Budowa i re...
- Wózek widłowy o dużej sile udźwigu Liczba postów: 0 Grupa: Budowa i re...
- Szyby zespolone przeciw parowaniu okien Liczba postów: 0 Grupa: Budowa i re...
- Nowa aplikacja do optymalizowania kosztów energii Liczba postów: 0 Grupa: Budowa i re...
Ostatnio na forum
- Rozbiórki Liczba postów: 110 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
- Płoty ogrodowe Liczba postów: 1054 Grupa: Ogrodzenia... Jeśli szukasz wysokiej jakości drewnianych listew do swojego projektu, warto zajrzeć na https://listwywplot.pl/kategorie/drewnia ne-listwy/. Oferują bogaty wybór...
- Przeprowadzka jeszcze w tym roku Liczba postów: 6 Grupa: Aktualności Przeprowadzka z firmą to zero stresu. Znalezienie dobrej firmy przeprowadzkowej to podstawa przed zmianą miejsca zamieszkania. Słyszałam dobre opinie o firmie z...
- Samemu czy z firmą Liczba postów: 8 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
- Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 39 Grupa: Stawiamy śc... A co jest w stanie wykryć takie badanie termowizyjne - https://termocent.com/ ? Czy ustalą, jeśli działo się tam coś takiego w przyszłości? Zależy mi na ustalen...
- Ogrodzenia z kamienia, czyli innowacje i historia Liczba postów: 9 Grupa: Ogród i dzi... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli macie w planach zakup nowego nagrobka lub myślicie nad schodami lub blatem z kamie...
Wiecie, jak dokumentacja medyczna przechowywanie musi się odbywać? Ja na szczęście mam odpowiednie informacje i teraz wiem, z jakiego programu mogę sobie skorzystać, aby wszystko było ok. Koniecznie sami też powinniście sobie zerknąć, bo na pewno możliwości jest sporo.
Jeżeli chodzi o rozwiązania technologiczne, to mogę polecić firmę, która realizuje dokumentację technologiczną dla naszego przedsiębiorstwa, mówię tu o DM engineering S.C. z Bydgoszczy http://www.dm-engineering.pl/us%C5%82ugi. Tam pracują prawdziwi specjaliści i przygotowana przez nich dokumentacja jest kompleksowa i nigdy nie mamy im nic do zarzucenia, polecam serdecznie.
U mnie super sprawdzają się grzejniki na podczerwień od producenta STIMTALUX https://www.stimtalux.com/. Grzeją tak jak trzeba, a pobierają naprawdę mało energii, no i są w bardzo dobrej cenie, zdecydowanie polecam.
Przede wszystkim zwróć uwagę na producenta, to będzie dobry początek. Ja doinformowałam się w firmie 3e-heating gdzie robiłem zamówienie na grzejnik Viessmanna razem z montażem i panowie na miejscu jasno przedstawili korzyści z takiego rozwiązania.