Inwestycje – lista artykułów

Co wpływa na szybką sprzedaż nieruchomości?

Rocznie w całym kraju podpisywanych jest ok. 600 tysięcy aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości. Pomimo pandemii rynek wtórny mieszkań w Warszawie i okolicach ma się znakomicie. Po latach do łask wróciły także domy, na które jest obecnie duży popyt. Wiele osób szukało też gruntów, aby zabezpieczyć swoje oszczędności przed inflacją i niskimi odsetkami w bankach. Inwestycja w nieruchomości nie tylko pozostaje konkurencyjna wobec alternatywnych inwestycji oferowanych na rynku, ale również okazała się bezpieczna. Średnia ofertowa cena transakcyjna mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie to 11,7 tys. zł za mkw, czyli 8 proc. wzrost w ciągu roku.

Czy warto skorzystać z EKO kredytów i pożyczek na inwestycje ekologiczne, które oferują banki?

EKO Pożyczka Ekspresowa oraz EKO Kredyt Mieszkaniowy - to skierowane do klientów indywidualnych dwa nowe produkty Banku Pekao S.A., przeznaczone na finansowanie proekologicznych inwestycji. Obowiązująca do końca 2021 r. oferta może szczególnie zainteresować planujących instalację paneli i ogniw fotowoltaicznych.

Mieszkanie w stanie deweloperskim - dlaczego warto je kupić?

Polacy na tle Europy przodują w wykupie własnościowych mieszkań, gdyż wg danych Eurostatu z 2019 aż 84% naszych rodaków mieszka “na swoim”. Przyczyną mogą być nasze kulturowe cele - dla większości z nas sukcesem życiowym jest posiadanie własnego mieszkania, szczególnie tego w tzw. nowym budownictwie. Podpowiadamy, czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim i jaką przewagę mają one nad tzw. rynkiem wtórnym.

Branża pośrednictwa finansowego w I kwartale 2021 r zwiększyła wartość kredytów hipotecznych

Pierwsze miesiące 2021 roku to okres bardziej optymistyczny dla branży pośrednictwa finansowego niż poprzednie kwartały. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju przyszło ożywienie gospodarcze, które możemy również obserwować na rynku kredytowym. Przedsiębiorcy wrócili do przerwanych inwestycji i realizowania swoich planów, które chcą sfinansować na kredyt. Tak samo konsumenci, dzięki złagodzeniu polityki kredytowej przez banki, chętniej sięgają po dodatkowe środki.

Czy obecnie kupujący mieszkania mają trudności z uzyskaniem kredytu?

Jak wiele osób chcących kupić mieszkania dostaje odmowne decyzje kredytowe? Jak często klienci deweloperów zmuszeni są zrezygnować z zakupu lokalu? Czy wydłużył się czas konwersji umowy rezerwacyjnej w umowę przedwstępną?

Ilu Polaków płaci kredyty ze zbyt wysokimi ratami?

Pewna część Polaków płaci raty kredytowe przekraczające nawet 50% ich dochodu netto. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy jest to powszechne zjawisko.

Kredyt hipoteczny - korzyści płynące z jego wzięcia w banku

Wzięcie kredytu hipotecznego to w dzisiejszych czasach często jedyna metoda, by wejść w posiadanie nieruchomości. Kredyt mieszkaniowy jest stosunkowo nisko oprocentowany, co jest atrakcyjną opcją dla osób szukających własnego mieszkania. Niskie oprocentowanie kredytu to nie jedyna jego zaleta- rozłożenie spłaty kredytu na bardzo długi czas powoduje, iż rata jest niska i nie stanowi większego obciążenia dla budżetu domowego. W dodatku jeśli dokonamy wkładu własnego, comiesięczne opłaty będą niższe. Jak wziąć kredyt hipoteczny i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jak Rekomendacja S wpłynie na udzielanie kredytów?

Rekomendacja S jest skierowanym do banków dokumentem wydanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jego treść dotyczy dobrych praktyk w obszarze kredytów hipotecznych. Jakie ma znaczenie dla potencjalnych kredytobiorców?

Odwrócona hipoteka – wady i zalety

Obecnie wiele osób szuka możliwości zarobku na posiadanej nieruchomości. W przypadku emerytów ogromną popularnością cieszy się odwrócona hipoteka. Taka umowa pomaga uzyskać dochód z mieszkania po przeniesieniu jego własności na rzecz banku. W krajach zachodnich cieszy się ona ogromną popularnością. Natomiast w Polsce jeszcze nie jest dobrze znana. Co więc warto wiedzieć na jej temat?

Red Bull najemcą w Forcie Mokotów

Nietuzinkowy, historyczny obiekt znajdujący się przy ul. Racławickiej w Warszawie, został zrewitalizowany. Na 4 hektarach powierzchni proponuje dziś klimatyczne, industrialne lokale biurowe i usługowe, zielone tereny rekreacyjne, restauracje z ogródkami, ofertę kulturalną, a także przestrzenie do organizacji spotkań. Teraz Fort Mokotów stał się także siedzibą znanej marki. Red Bull zajął niemal 1,8 tys. mkw. powierzchni na trzech poziomach świeżo wyremontowanego, największego z sześciu budynków Fortu.


Stron: 559 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  45 46 47 48 49  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19508 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >