Izolacje akustyczne – lista artykułów
Skuteczna izolacja akustyczna rur wewnątrz budynku sposobem na wyeliminowanie hałasu
Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy. Chociaż izolacja akustyczna zewnętrznych elementów konstrukcyjnych często okazuje się skuteczna, denerwujące dźwięki wewnątrz budynku mogą znacznie pogorszyć jakość życia. Sposobem na wyeliminowanie hałasu w pomieszczeniach jest izolacja akustyczna - rozwiązanie dedykowane ochronie przed odgłosami dochodzącymi z rur deszczowych oraz kanalizacyjnych.
Co oznacza dobra akustyka we wnętrzu?
Najnowsze wytyczne dotyczące warunków akustycznych budynków w tym norma tzw. pogłosowa są w pewnym sensie odzwierciedleniem tego jak w Polsce myśli się
o przyjaznej akustyce. A niestety często myśli się skrótowo, skupiając jedynie na klasie pochłaniania dźwięków. Tymczasem przyjazną dla ludzi akustykę wnętrz pomagają kształtować także inne parametry akustyczne, w tym przede wszystkim izolacyjność akustyczna wzdłużna.
Jak zlikwidować drażniące odgłosy z instalacji wodociągowej i c.o.?
Nieprzyjemne bulgotanie dobiegające z rur kanalizacyjnych oraz instalacji centralnego ogrzewania to jedna z częstszych niedogodności spotykanych w obiektach mieszkalnych czy biurowych. Choć dźwięki nie są może przesadnie głośne, to potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Zapytaliśmy specjalistę, który wyjaśnia co je powoduje i jak się ich pozbyć.
Czy w domu jednorodzinnym warto zwracać uwagę na izolację akustyczną?
Dlaczego warto zwrócić uwagę na akustykę w budownictwie jednorodzinnym? Ekspert Stowarzyszenia „Białe murowanie” radzi, jak osiągnąć komfort akustyczny we własnym domu.
Nowoczesne systemy akustyczne we wnętrzach.
Wprowadzenie normy pogłosowej w 2015 roku spowodowało zwiększenie zainteresowania problematyką akustyki w projektach i realizacjach pomieszczeń, w których priorytetowe znaczenie ma zrozumienie mowy. Obecnie oferowane rozwiązania w połączeniu z możliwościami dekoracyjnymi pozwalają na swobodne stosowanie systemów akustycznych wszędzie tam, gdzie zależy nam na jakości dźwięku.
Rola akustyki we współczesnym zrównoważonym budownictwie.
Nowoczesne, zrównoważone budynki to dziś nie tylko ekorozwiązania, ale też standard przyjazny użytkownikom wnętrz. Jak przyznają eksperci kluczowe miejsce w dbaniu o jakość pomieszczeń zaczyna odgrywać akustyka. Dlaczego? Odpowiednie warunki akustyczne przyczyniają się bezpośrednio do lepszego samopoczucia. Dotyczy to nie tylko biur, w których spędzamy wiele godzin dziennie, ale także hoteli, centrów handlowych, uczelni i szpitali
Nie tylko ekrany akustyczne czyli kilka słów o cichych rozwiązaniach w budownictwie.
W domu, w pracy czy w podróży, każdego dnia ludzie stykają się z wieloma głośnymi i nierzadko przykrymi dźwiękami towarzyszącymi naszej cywilizacji. Nie dziwi więc fakt, że priorytetem dla nowoczesnych firm budowlano-deweloperskich stało się wypracowanie rozwiązań poprawiających komfort akustyczny życia czy pracy. Nowoczesne nawierzchnie dróg, odpowiednie panele, dźwiękoszczelne szyby – to przykłady rozwiązań stosowanych przez firmę Skanska w ramach ich inwestycji. Jakie jeszcze metody można wprowadzić w życie, by zmniejszyć hałas?
Nowoczesny i estetyczny system akustyczny do pomieszczeń
Montaż standardowego systemu akustycznego na suficie skutkuje obniżeniem jego wysokości. Z kolei kiedy instalowany jest na ścianach, wówczas zmniejsza kubaturę pomieszczenia. Najczęściej nie stanowi to problemu, jednak zdarzają się tak niskie lub wąskie wnętrza, że wymagają zastosowania specjalnego rozwiązania – skutecznego systemu akustycznego pozbawionego podkonstrukcji.
Jakie znaczenie ma akustyka w budownictwie?
Na etapie projektowania dowolnego obiektu trzeba rozważyć i zaplanować szereg rozwiązań i systemów przekładających się na późniejszy komfort użytkowania. Dużo uwagi poświęca się termoizolacji, klasyfikacji ogniowej, oświetleniu czy wentylacji, jednak z rzadka projektanci skupiają się na akustyce. To zasadniczy błąd, który na szczęście, w niektórych przypadkach udaje się naprawić mało inwazyjnymi metodami.
Jak wyciszyć hałas dobiegający z klatki schodowej?
Firma Schöck wprowadza na polski rynek nową generację łączników akustycznych Tronsole. Ulepszone produkty z innowacyjną podporą elastomerową jeszcze skuteczniej wytłumią hałas dobiegający z klatek schodowych.