Izolacje budowlane – lista artykułów

Uszczelniając świetliki dachowe uzyskamy skuteczną hydroizolację dachu

Jednym z wielu krytycznych elementów infrastruktury hal przemysłowych są łączenia i konstrukcje dachowe, których awarie mogą prowadzić do zniszczenia aktywów znajdujących się w budynku takich jak materiałów, produktów, urządzeń z zatrzymaniem procesu produkcyjnego włącznie. Nieszczelności dachowe to jedno z najczęściej występujących zagrożeń dla tego typu budowli.

Jakiki materiał termoizolacyjny zastosować do ocieplenia podasza i dachu?

Prawidłowe ocieplenie dachu i poddasza jest równie ważne jak izolacja termiczna ścian, ponieważ tą drogą może uciekać z domu nawet 25% energii. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie materiały termoizolacyjne, dzięki którym straty te będzie można ograniczyć do minimum, zapewniając sobie niższe rachunki za ogrzewanie czy chłodzenie pomieszczeń, a przy tym również lepszy komfort mieszkania.

Docieplenie domów modułowych – klucz do oszczędności energii

Domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko ze względu na szybki czas budowy, ale także dzięki swojej energooszczędności. Efektywność energetyczna jest jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu i budowie domu. Właściwe docieplenie ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu komfortu cieplnego i minimalizacji kosztów eksploatacyjnych. Jakie rozwiązania w zakresie izolacji sprawdzą się najlepiej w domach modułowych?

Jak samodzielnie uszczelnić zadaszenie z poliwęglanu za pomocą taśm samoprzylepnych?

Płyty poliwęglanowe są szeroko stosowane do zadaszenia tarasów, wejść do budynków, wiat garażowych i przystankowych oraz tworzenia świetlików dachowych. To rozwiązanie lekkie, a jednocześnie trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością w nowoczesnym budownictwie. Żeby w pełni wykorzystać zalety tego materiału, potrzebny jest odpowiedni montaż konstrukcji i jej skuteczne uszczelnienie.

Jak styropian sprawdza się w termomodernizacji domu?

Jak sprawić, żeby dom był ciepły, tańszy w użytkowaniu, a przy tym bardziej przyjazny dla środowiska? Odpowiedź na to pytanie brzmi: zadbać o jego ocieplenie. Ocieplenie to jednorazowy wydatek, a zarazem długoterminowa inwestycja, która przynosi pozytywne efekty dla domowego budżetu i środowiska przez dziesięciolecia. Przyjrzymy się bliżej, jakie korzyści może zyskać inwestor, który decyduje się na termoizolację przegród budynku z wykorzystaniem styropianu.

Prawidłowe wykonanie hydroizolacji w łazience - na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Łazienka to jedno z tzw. pomieszczeń mokrych, a więc szczególnie narażonych na działanie wody. Stały kontakt posadzki i ścian z wilgocią może powodować nie tylko korozję biologiczną, czyli wystąpienie nieestetycznych i szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, ale też powolną degradację konstrukcji budynku np. w skutek korozji zbrojenia w elementach żelbetowych. Aby skutecznie zabezpieczyć podłoże i przegrody budowlane w łazience oraz sąsiadujących z nią pomieszczeniach przed przenikaniem do nich wody konieczne jest wykonanie hydroizolacji. Ważne jednak, by przeprowadzić ją prawidłowo, pamiętając o odpowiedniej kolejności prac, oraz zastosować sprawdzone i kompatybilne ze sobą produkty.

Dom musi być ocieplony w całości - izolacja termiczna stropów zapobiega ucieczce ciepłego powietrza

„Nie będziemy tam wchodzić, więc co za różnica” - myślisz sobie i nie poświęcasz więcej uwagi np. nieużytkowanemu poddaszu. Błąd. To tak, jakby na twoim ciepłym domu zagościł wielki bąbel wypełniony zimnym powietrzem, którego nie można się pozbyć.

Nowa Gwarancja Jakości Icopal - trwała hydroizolacja dzięki rozwiązaniom systemowym

Dach i fundamenty to niezwykle ważne elementy każdej inwestycji. Ich solidność i trwałość mają kluczowe znaczenie dla długoterminowego funkcjonowania i bezpieczeństwa budynku. Aby być pewnym trwałego efektu oraz wysokiej jakości i wytrzymałości hydroizolacji, warto wybrać systemy i komponenty o odpowiednich parametrach. Jak zadbać o kompleksową ochronę i zapewnić sobie spokój na lata? Odpowiedzią na potrzeby inwestorów oraz wykonawców jest nowy system Gwarancji Jakości Icopal.

Dlaczego warto zastosować styropian w termomodernizacji domu?

Gdy za oknem chłód i wiatr, marzymy o ciepłym i przytulnym wnętrzu, gdzie rachunki za ogrzewanie nie przyprawiają o zawrót głowy. Dzięki przemyślanej inwestycji w ocieplenie teraz jest to możliwe. Przyjrzyjmy się, jak styropian i jego cechy odmieniają oblicze termomodernizacji w Polsce.

Jak zabezpieczyć ściany zewnętrzne przed wilgocią?

Wilgoć to cichy i niepozorny na pierwszy rzut oka wróg każdego budynku – osłabia jego konstrukcję, sprzyja występowaniu pleśni oraz zwiększa koszty ogrzewania. Skuteczna kontrola wilgoci zaczyna się już na etapie projektowania, a fundamentalną rolę odgrywają dobrze zaaranżowane ściany zewnętrzne i odpowiednia izolacja termiczna. Jak stworzyć budynek, który będzie się opierać wilgoci przez lata i uniknąć w ten sposób problemów związanych z jego użytkowaniem? Oto przegląd procesów, zagrożeń i rozwiązań pozwalających utrzymać konstrukcje w jak najlepszej formie.


Stron: 76 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19488 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 309

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >