Izolacje budowlane – lista artykułów

Termomodernizacja domów dostępna teraz w abonamencie

Dach, wentylacja, ściany, okna i drzwi, a nawet podłoga przy gruncie – energia cieplna ucieka praktycznie przez każdą część domu. Sposobem na to, by jej straty były możliwie jak najniższe jest przeprowadzenie termomodernizacji budynku. Na czym ona polega i dlaczego warto zrealizować ją w ramach abonamentu?

Ocieplenie elewacji systemem ogniochronnym

W trosce o zdrowie i życie osób przebywających w budynku coraz częściej decydujemy się na instalację systemu przeciwpożarowego. Taka prewencja na pewno się przydaje, a wręcz jest pożądana. Pamiętajmy jednak, że już na etapie budowy czy remontu możemy dbać o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości, stawiając na niepalne materiały wykończeniowe.

Jak zmienić niezdrowy mikroklimat w budynku, który nie oddycha

Zanieczyszczone powietrze, nieodpowiednia wentylacja i powstająca przez nią pleśń na ścianach budynku sprawiają, że zaczyna on „chorować”. A my razem z nim. Nasilają się bóle głowy, alergie, duszności i astmy – to tylko kilka z objawów. Jeśli wystąpią u 20-25% osób długotrwale przebywających w takich pomieszczeniach, możemy mówić o Syndromie Chorego Budynku. Co zrobić, gdy problem dotyczy naszego domu lub mieszkania?

Wiosna, to najlepszy czas porządków i remontów i dobra pora na rozpoczęcie ocieplenia budynku

Początek wiosennego sezonu z coraz bardziej ciepłymi i słonecznymi dniami nastraja do zmian. Czasami wystarczy proste odświeżenie czterech kątów, aby poczuć się lekko i komfortowo. Niekiedy jednak wiosenny okres warto wykorzystać do przeprowadzenia ważnych prac renowacyjno-budowlanych. Od lat najbardziej opłacalną robotą budowlaną poprawiającą komfort życia mieszkańców oraz wygląd budynku mieszkalnego jest popularna termomodernizacja. Ocieplenie ścian budynku może przynieść inwestorowi nawet kilka tysięcy złotych oszczędności w jednym sezonie.

Czy można skutecznie pozbyć się z mieszkania wilgoci?

W wielu domach nadmierna wilgoć i grzyb powstający na powierzchniach przegród to uciążliwy i nawracający problem. Może być on spowodowany sposobem użytkowania pomieszczenia oraz niewłaściwym systemem wentylacji, ale również nieodpowiednią temperaturą przegrody od strony wewnętrznej. O tym, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć przykrych konsekwencji wilgoci w pomieszczeniach opowie specjalista.

Jak można ochronić łazienkę na wypadek zalania?

Awaria instalacji hydraulicznej, przeciekająca pralka czy wyciek w obrębie kabiny prysznicowej – każdy z nas zapewne nie raz doświadczył stresu związanego z odkryciem nieszczelności w obrębie łazienki. O ile na skutki tego zdarzenia losowego nie mamy już dużego wpływu, o tyle możemy zapobiegać przyczynom ich powstawania. Niepotrzebnemu stresowi, niezaplanowanym kosztom i długotrwałemu remontowi zaradzimy dzięki zastosowaniu odpowiedniego uszczelnienia łazienki.

Jak prawidłowo docieplić strop nad pomieszczeniem nieogrzewanym

Jedną z najbardziej problematycznych konstrukcji w budownictwie mieszkaniowym są stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Problematycznych nie tyle z powodu trudności samego wykonania, co właściwego zabezpieczenia przed stratami ciepła. Nieocieplone stropy nad piwnicami i garażami stanowią bowiem jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej, a w konsekwencji – rosnących kosztów ogrzewania. Jak zatem ocieplać, żeby nie żałować?

Metoda termoizolacji budynków ETICS zwana lekką mokrą

Metoda termoizolacji fasad z zastosowaniem płyt styropianowych, kleju i tynku to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych w Europie technologii dociepleń. Z perspektywy czasu wiele mówi się o jej trwałości. Dobrze zaprojektowany i wykonany system ETICS potrafi znacznie przedłużyć cykl życia budynku.

Jak działa termointeligentna farba?

Kiedy na dworze temperatura spada poniżej 0 i nadchodzi sezon grzewczy, korzystamy z niego, ile się da, aby nie wpuścić zimnego powietrza do mieszkania. Do maksimum odkręcamy kaloryfery, szczelnie zamykamy okna – to jednak nie zawsze zapewnia nam odpowiedni komfort termiczny, ale jedynie wzrost kosztów ogrzewania. Jak temu zapobiec?

Kondensacja na rurach - dlaczego powstaje i jak sobie z nią radzić?

Jednym z częstszych problemów jaki dotyka instalacje klimatyzacyjne oraz rury z zimną wodą jest kondensacja pary wodnej. To wysoce niepożądane zjawisko może doprowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, jak choćby korozja, która często skutkuje zalaniem urządzeń i pomieszczeń. zapytaliśmy eksperta - czym jest kondensacja i jak się przed nią uchronić.


Stron: 76 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  20 21 22 23 24  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 315

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >