Izolacje budowlane – lista artykułów

Płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - nowoczesne ocieplenie fasady

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, ale także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu – ETIXX Fasada λ 31. Opatentowana technologia gwarantuje szybkie i fachowe wykonanie termoizolacji.

Zabezpieczmy miejsca w kuchni szczególnie narażone na wilgoć

W kuchni nie brakuje miejsc, które należałoby zabezpieczyć przed wilgocią i wnikaniem wody. Trwałe i precyzyjnie wykonane uszczelniania wokół sprzętów kuchennych czy blatu są konieczne w pomieszczeniu, które ma posłużyć w dobrej kondycji przez kilka lat. Zapytaliśmy specjalistę jak wykonać spoiny uszczelniające, które w trudnych, kuchennych warunkach będą stanowić skuteczną zaporę dla wody i innych płynów.

Jak prawidłowo przeprowadzić termomodernizację budynku?

Decyzja o dociepleniu budynku wynika z potrzeby dopełnienia warunków przepisów unijnych o energooszczędności i jednocześnie służy poprawieniu jego stanu technicznego. W celu odnowienia starej izolacji, możemy zdecydować się na jej całkowitą wymianę, albo na nałożenie nowego, bezspoinowego systemu ocieplenia. Po renowacji elewacja zyska na estetyce, a koszty ogrzewania wnętrza z czasem staną się mniejsze.

Dobrze wykonana termomodernizacja domu gwarantuje oszczędności

Co zrobić by mieszkać komfortowo i nie wydać majątku na ogrzewanie oraz klimatyzację domu? Odpowiedź jest prosta - wystarczy dobrze ocieplić ściany budynku sprawdzonym izolatorem. Jaki wybrać? Na polskim rynku liczy się wyłącznie styropian i wełna. Obydwa izolatory mają grono zwolenników, jednak to styropian jest najczęściej stosowanym i najbardziej ekonomicznym izolatorem w budownictwie.

Innowacyjna, elastyczna otulina zamkniętokomórkowa na instalacje grzewcze i sanitarne

Nowoczesna izolacja instalacji sanitarnych, grzewczych czy c.w.u. powinna nie tylko gwarantować ograniczenie strat energii podczas przesyłu, ale też zapewniać bezpieczeństwo, np. w trakcie pożaru. Rozwiązaniem, które umożliwia spełnienie tych wymogów jest – elastyczna izolacja polietylenowa o zamkniętej strukturze komórkowej.

Niezawodna izolacja pomieszczeń mokrych, balkonów i tarasów taśmami uszczelniającymi

Płytki ceramiczne wciąż nie wychodzą z mody, królując w polskich kuchniach, łazienkach, a także na balkonach i tarasach. Tego typu okładziny, same nie chronią ścian i podłóg przed szkodliwym działaniem wody - chyba, że wykonamy przeciwwilgociową warstwę izolacyjną. Aby skutecznie izolować powierzchnie popularnymi foliami w płynie czy zaprawami uszczelniającymi, konieczne są dodatkowe akcesoriach jak taśmy, narożniki i mankiety. Choć często niedoceniane, to właśnie one zapewniają szczelność powłoki wodochronnej w miejscach, newralgicznych, w których sama folia może sobie nie poradzić.

Systemy preizolowane najlepsza ochrona instalacji

Staranne zaizolowanie rur instalacyjnych to jedna z tych kwestii, które mają ogromne znaczenie dla efektywnego wykorzystania energii oraz wydajnej pracy systemów grzewczych, klimatyzacyjnych czy solarnych. Okazuje się jednak, że dobór odpowiedniej otuliny może nastręczać wielu problemów, jej montaż nie zawsze jest sprawą prostą, a sam materiał często nie jest wystarczająco wytrzymały. Sposobem na wyeliminowanie tego typu problemów jest wybór systemów preizolowanych.

Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci z murów?

System wykonywania i odtwarzania izolacji poziomej poprzez iniekcję pozwala nie tylko na łatwe, ale przede wszystkim definitywne usunięcie problemu wilgoci w murze, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku przez podcinanie ścian czy fundamentów. Na czym polega ta metoda i kiedy można ją zastosować?

Jaką grubość styropianu trzeba zastosować na ocieplenie elewacji?

Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w ostatnich latach na fasadach są systemy ociepleń oparte na styropianie. Na rynku dostępne są płyty termoizolacyjne, na pierwszy rzut oka różniące się grubością i kolorem. Które wybrać, by inwestycja wpisała się w standardy budowania nie tylko dziś, lecz także w przyszłości?

Jakie materiały należy użyć do hydroizolacji pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć?

Oczekiwanie coraz wyższej jakości budowanych domów wiąże się między innymi z ich odpowiednią hydroizolacją. Jest ona możliwa dzięki rozwiązaniom technologicznym i materiałowym o coraz lepszych parametrach i łatwiejszej aplikacji. Wewnątrz budynku sprawdzony system do prawidłowego uszczelniania należy zastosować przede wszystkim w pomieszczeniach mokrych, strefach szczególnie narażonych na zawilgocenia.


Stron: 76 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  23 24 25 26 27  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 305

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >