Izolacje budowlane – lista artykułów
Hydroizolacja piwnicy – jak wygląda i po co się ją stosuje?
Wody gruntowe i wilgoć powstała z wód opadowych sprawiają, że izolacja fundamentów oraz piwnic to obowiązkowa czynność w czasie budowy domu. Jak zabezpieczyć części budynku mieszczące się pod poziomem gruntu? Na co zwrócić szczególną uwagę?
Izolacja poddasza - właściwa kolejność warstw, grubość wełny mineralnej, szczelne mocowanie paraizolacji
Adaptując poddasze do celów użytkowych musimy pamiętać o wykonaniu właściwej izolacji termicznej dachu. Niezależnie od rodzaju pokrycia dachowego, cała konstrukcja musi bezwzględnie składać się z kilku warstw chroniących przed utratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem latem. Innym celem jest również izolacja akustyczna pomieszczeń na poddaszu.
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?
Zima pochłaniająca gigantyczne pieniądze na ogrzanie domu może zostać okiełznana za sprawą termomodernizacji, ale z tym musimy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z plusowymi temperaturami. Co zatem można zrobić, by ograniczyć wydatki na ogrzewanie kiedy sezon grzewczy jest w pełni?
Mostki, przez które ucieka ciepło
Dążymy do minimalnych strat energii. Tak też jest w przypadku budowy domów. Niestety, w związku z wieloma elementami składającymi się na ostateczny stan budynku, czasem ciężko uniknąć błędów mogących prowadzić do powstania niechcianych mostków termicznych.
Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się wilgoci z łazienki?
Wilgoć w łazience to dość częsty problem, dotykający użytkowników tak nowych, jak i starszych budynków. Może powodować rozwój szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni, a także negatywnie wpływać na komfort eksploatacji obiektu. Aby uniknąć takich sytuacji, nie wystarczą prawidłowa wentylacja i ogrzewanie wnętrza. Należy zadbać jeszcze o wykonanie odpowiedniej hydroizolacji posadzki i ścian.
Jak wyciszyć hałas dobiegający z klatki schodowej?
Firma Schöck wprowadza na polski rynek nową generację łączników akustycznych Tronsole. Ulepszone produkty z innowacyjną podporą elastomerową jeszcze skuteczniej wytłumią hałas dobiegający z klatek schodowych.
Materiały spienione – ciepła i cicha izolacja
Ponad dwa tysiące lat temu w wielu miejscach świata zaczęto używać wyjątkowego materiału. Była to lekka, wytrzymała skała, dobrze izolująca termicznie i akustycznie. W budownictwie stosowano ją m.in. na Islandii, gdzie nazywała się vikur, a na Hawajach znana była jako ‘ana. W Polsce również wykorzystywano jako materiał budowlany tę samą spienioną skałę zwaną pemzą lub, z łaciny, pumeksem. Co takiego jest w materiałach spienionych, że niezależnie, w wielu miejscach świata, uznano, że ich stosowanie może przynieść liczne korzyści?
Jakie ocieplenie wybrać?
Zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, zgodnie z projektem oraz zaleceniami producenta, może znacząco poprawić izolacyjność cieplną budynku, bowiem przez ściany zewnętrzne traci on do 40% ciepła.
Jak przygotować dom i mieszkanie do zimy?
Mimo, że do kalendarzowej zimy zostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz przygotować mieszkanie i dom do zimy. Przyjemnie ciepłe schronienie w mroźne dni to coś bezcennego, od czego zależy zdrowie i samopoczucie nasze i naszych bliskich. Kilka prostych i sprawdzonych trików pozwoli zabezpieczyć cztery kąty, czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo do wiosny.
Ocieplanie fasady wentylowanej – drewnianej ściany szkieletowej
Sprawna wymiana powietrza w budynkach to temat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak też profesjonalnych wykonawców oraz architektów.