Izolacje budowlane – lista artykułów

W jaki sposób ocieplać stare, zabytkowe budynki?

Jednym z wyzwań, przed którymi stoi budownictwo na Śląsku, jest przeprowadzenie kompleksowych remontów, w tym także termomodernizacji, w większości starych budynków mieszkalnych wybudowanych do 1970 roku.Stanowią one ponad połowę wszystkich tego typu obiektów. Modernizacji wymagają również obiekty zabytkowe tego regionu, gdzie istotnym elementem prac jest poprawa parametrów cieplnych ścian.

Wszystko o izolowaniu przewodów instalacji grzewczej

Stratom ciepła z przewodów grzewczych można na szczęście zapobiec, dobierając odpowiedni materiał oraz stosując się do profesjonalnych wskazówek wykonawczych.

Jak ocieplić otynkowaną fasadę?

Ocieplanie metodą lekką mokrą z zastosowaniem systemów cienkowarstwowych to najczęściej spotykany sposób wykonywania izolacji fasad otynkowanych. Sprawdza się zarówno w przypadku obiektów nowych, jak i termomodernizowanych.

Ocieplamy dom – jaki styropian wybrać?

Miesiące jesienne i letnie to najlepszy czas na przeprowadzenie prac związanych z poprawą efektywności energetycznej budynków. Prawidłowo wykonane docieplenie ścian z wykorzystaniem wysokiej jakości izolatora gwarantuje dużą oszczędność zużywanej energii, wpływając korzystnie zarówno na kieszeń inwestora, jak również na środowisko naturalne.

Ocieplanie poddasza i piana poliuretanowa w pytaniach i odpowiedziach.

Piana poliuretanowa (systemowa) jest rozwiązaniem stosunkowo nowym na polskim rynku. Choć materiał ten jest stosowany z powodzeniem na zagranicznych rynkach, w Polsce wciąż mało wie się na jego temat, a tym samym często powiela się krążące na temat piany mity.

Wełna szklana przeznaczona dla obiektów rolniczych

Lider na rynku materiałów izolacyjnych – marka ISOVER – stworzyła specjalną linię produktów z wełny szklanej, przeznaczoną dla obiektów rolniczych. Opatrzone atestem PZH materiały, dzięki odpowiednio dobranym parametrom, gwarantują trwałość i efektywność systemu izolacji w budynkach inwentarskich, hodowlanych oraz użytkowych.

Ocieplenie fundamentów - krok po kroku

Fundament stanowi – dosłownie i w przenośni – podstawową warstwę nośną każdego obiektu. Znajdujące się pod ziemią konstrukcje mają bezpośredni wpływ na jakość energetyczną budynku oraz zachowanie komfortu cieplnego pomieszczeń wewnętrznych.

Lato i początek jesieni to najlepsza pora na termomodernizację

Optymalna pogoda na koniec lata i początek jesieni to najlepszy okres na wszelkiego typu prace budowlano-remontowe, w tym najbardziej opłacalne ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna domu jednorodzinnego gwarantuje oszczędność energii liczoną nawet w tysiącach złotych rocznie. Termomodernizacja przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, ale to również świetna okazja do wizualnego odnowienia elewacji budynku.

Izolacja cieplno-wilgotnościowa

Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem. Jest to możliwe między innymi za sprawą odpowiedniej izolacji cieplno-wilgotnościowej, która ma niezwykle istotne znaczenie dla użytkowania budynku oraz... zawartości portfela właściciela.

W jaki sposób można usunąć wilgoć z mieszkania?

W wielu domach, bez względu na to czy to stare czy nowe budownictwo, borykamy się z odwiecznym problemem wilgoci. Można ją nawet nazwać zmorą naszych czasów, bo jej nadmiar może prowadzić do wytworzenia się pleśni i grzybów na ścianie, a te jak wiadomo powodują poważne problemy zdrowotne.


Stron: 76 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  28 29 30 31 32  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19455 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 405

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >