Izolacje cieplne – lista artykułów

Docieplenie trudno dostępnych miejsc w starym budownictwie - stropodachy i poddasza nieużytkowe

Wiekowe budownictwo, choć ma swój urok, potrafi spędzić domownikom sen z powiek – zwłaszcza jeśli na remont i docieplenie czeka stropodach w budynku z wielkiej płyty albo poddasze nieużytkowe w domu jednorodzinnym. Ze względów konstrukcyjnych lub z uwagi na stan dachu, tradycyjne metody nie zawsze wchodzą w grę. Na szczęście do dyspozycji mamy wówczas praktyczne rozwiązania, takie jak wełna kamienna w granulacie, która sprawdzi się doskonale w przypadku trudno dostępnych miejsc i niełatwych obszarów roboczych!

Jeśli w tym roku chcemy jeszcze ocieplić dom - to jest to ostatni moment na przeprowadzenie takich prac

Wiele domów w Polsce jest pozbawionych odpowiedniej termoizolacji, co uniemożliwia racjonalne zarządzanie energią. Generuje to znaczne straty ciepła, jest niekorzystne zarówno dla domowego budżetu, jak i środowiska – z powodu smogu. Skuteczne rozwiązanie stanowi inwestycja w ocieplenie ścian zewnętrznych. Dzięki temu zyskamy komfort termiczny w sposób możliwie najbardziej energooszczędny – bez konieczności ponoszenia dużych kosztów na ogrzewanie pomieszczeń.

Ocieplenie wieńca - tego nie można zaniedbać

Wieniec czyli czyli żelbetowa belka okalająca budynek ma na celu wzmocnienie ścian konstrukcyjnych budynków, zabezpieczając je przed rozsunięciem, przewróceniem bądź zarysowaniami powstającymi na przykład w wyniku osiadania budynku. Ze względu na swoją żelbetową konstrukcję wieniec może być jednak źródłem strat ciepła, dlatego ważnym czynnikiem jest jego odpowiednia izolacja termiczna.

Technologia ocieplania budynków - system ETICS

Lato jeszcze trwa, jednak dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze. Czy nadchodząca jesień to dobry moment na rozpoczęcie ocieplania fasady nowego domu? Tak, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najpopularniejszą technologią ocieplania budynków jest metoda lekka mokra (ETICS) W skrócie, metoda ta polega na przymocowaniu kilku warstw materiału termoizolacyjnego do ściany za pomocą kleju i łączników mechanicznych oraz na wykonaniu tynku cienkowarstwowego. Prace należy wykonywać w określonych warunkach, aby zapewnić optymalną przyczepność jednej warstwy do drugiej.

Tajniki ocieplania domu - jak skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację

Termomodernizacja zmniejsza koszty ogrzewania budynku, poprawia jego estetykę i redukuje niekorzystne oddziaływanie na środowisko zewnętrzne, jest sposobem na poprawę komfortu życia oraz zwiększenie oszczędności w budżecie domowym. Jeżeli wybudowałeś dom i planujesz go ocieplić, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Lato - idealny czas na ocieplanie domu!

Każdy dom powinien być ciepły zimą i chłodny latem. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Naprawdę można mieć taki dom, pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji w Kompletnym Systemie Ocieplenia

Dopasowanie izolacji rurociągów o zróżnicowanym kącie zagięcia za pomocą otuliny z wełny kamiennej

Montaż izolacji w systemach grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych dla fachowego wykonawcy jest prosty jak, nomen omen, rurociąg. Wszelkie prace wymagają jednak zachowania maksymalnej precyzji – zwłaszcza, kiedy przewody przechodzą w zakrzywione odcinki. Tu z pomocą profesjonalistom przychodzą sprawdzone produkty izolacyjne z wełny kamiennej!

Paraizolacja, mostki termiczne - o czym jeszcze należy pamiętać podczas ocieplania dachu skośnego?

Z punktu widzenia bilansu energetycznego domu dachy stanowią najważniejszą część konstrukcji. Elementy szkieletu drewnianego często obarczone są ryzykiem powstawania mostków termicznych, dlatego obok samego doboru odpowiednich materiałów i rozwiązań, bardzo ważne jest też prawidłowe wykonanie ocieplenia oraz paroizolacji na krokwiach. W niniejszym poradniku odpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Izolacja poddasza wykonana granulatem skalnym jest niezwykle szybka i bezproblemowa

Granulat z wełny skalnej to nowość na rynku izolacji poddaszy, który stanowi atrakcyjną alternatywę dla izolacji natryskowych. Jego aplikacja jest niezwykle prosta, szybka i bezpieczna – 100 m2 pomieszczenia można ocieplić już w 1 dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy. Radzimy w jaki sposób należy wykonywać aplikację takiego ocieplenia?

Komfort cieplny budynku - jak zapewnić zdrowy mikroklimat ocieplając dom

Ocieplenie budynku to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie, lecz także korzyści dla klimatu – zarówno w ujęciu globalnym, jak również w skali mikro. Odpowiednia termoizolacja to „klucz” do tego, byśmy mieszkali energooszczędnie, ładnie, a przede wszystkim zdrowo. Pytanie nie powinno zatem brzmieć „czy ocieplać?”, lecz „jak to robić z głową?”.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19516 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 295

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >