Izolacje cieplne – lista artykułów
Tajniki ocieplania domu - jak skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację
Termomodernizacja zmniejsza koszty ogrzewania budynku, poprawia jego estetykę i redukuje niekorzystne oddziaływanie na środowisko zewnętrzne, jest sposobem na poprawę komfortu życia oraz zwiększenie oszczędności w budżecie domowym. Jeżeli wybudowałeś dom i planujesz go ocieplić, koniecznie przeczytaj ten artykuł.
Lato - idealny czas na ocieplanie domu!
Każdy dom powinien być ciepły zimą i chłodny latem. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Naprawdę można mieć taki dom, pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji w Kompletnym Systemie Ocieplenia
Dopasowanie izolacji rurociągów o zróżnicowanym kącie zagięcia za pomocą otuliny z wełny kamiennej
Montaż izolacji w systemach grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych dla fachowego wykonawcy jest prosty jak, nomen omen, rurociąg. Wszelkie prace wymagają jednak zachowania maksymalnej precyzji – zwłaszcza, kiedy przewody przechodzą w zakrzywione odcinki. Tu z pomocą profesjonalistom przychodzą sprawdzone produkty izolacyjne z wełny kamiennej!
Paraizolacja, mostki termiczne - o czym jeszcze należy pamiętać podczas ocieplania dachu skośnego?
Z punktu widzenia bilansu energetycznego domu dachy stanowią najważniejszą część konstrukcji. Elementy szkieletu drewnianego często obarczone są ryzykiem powstawania mostków termicznych, dlatego obok samego doboru odpowiednich materiałów i rozwiązań, bardzo ważne jest też prawidłowe wykonanie ocieplenia oraz paroizolacji na krokwiach. W niniejszym poradniku odpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.
Izolacja poddasza wykonana granulatem skalnym jest niezwykle szybka i bezproblemowa
Granulat z wełny skalnej to nowość na rynku izolacji poddaszy, który stanowi atrakcyjną alternatywę dla izolacji natryskowych. Jego aplikacja jest niezwykle prosta, szybka i bezpieczna – 100 m2 pomieszczenia można ocieplić już w 1 dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy. Radzimy w jaki sposób należy wykonywać aplikację takiego ocieplenia?
Komfort cieplny budynku - jak zapewnić zdrowy mikroklimat ocieplając dom
Ocieplenie budynku to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie, lecz także korzyści dla klimatu – zarówno w ujęciu globalnym, jak również w skali mikro. Odpowiednia termoizolacja to „klucz” do tego, byśmy mieszkali energooszczędnie, ładnie, a przede wszystkim zdrowo. Pytanie nie powinno zatem brzmieć „czy ocieplać?”, lecz „jak to robić z głową?”.
Profesjonalna termoizolacja energooszczędnego domu od fundamentu aż po dach - 2 rodzaje styropianu
Większość budynków w Polsce jest ocieplana metodą ETICS przy użyciu płyt styropianowych EPS – białych lub grafitowych. Obydwa rodzaje styropianów pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty termoizolacji, jednak warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla własnego domu.
Otuliny z wełny kamiennej do izolacji zewnętrznych instalacji przemysłowych
Fala upałów, która przetacza się przez Polskę tego lata, przypomina inżynierom instalacji, kierownikom utrzymania ruchu oraz zarządcom zakładów przemysłowych o tym, jak istotna jest odpowiednia ochrona rurociągów biegnących na zewnątrz budynków. Z myślą właśnie o tego typu zastosowaniach powstały nowoczesne systemy izolacyjne z wełny kamiennej.
Grubość ocieplenia – czy ma istotne znaczenie?
Aby zadbać o efektywność energetyczną budynku, należy zwrócić uwagę na odpowiednie parametry cieplne budowanych i remontowanych domów. Zgodnie z obowiązującym prawem współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych nie może być większy niż 0,23 W/(m2 × K), a w 2021 roku może wynieść maksymalnie 0,20 W/(m2 × K). Jak ten parametr wpływa na grubość ocieplenia? Czy grubość ocieplenia ma znaczenie dla właściwości całego systemu elewacyjnego?
Nieocieplony dach to straty ciepła na poziomie od 10 do 25% - termomodernizacja stropodachu
O bilansie strat ciepła w budynku decyduje standard termoizolacyjności wszystkich jego zewnętrznych przegród – nie tylko ścian, lecz także dachu i podłogi na gruncie. Z myślą o starannym zabezpieczeniu poziomych elementów budynku powstały nowe płyty Dach/Podłoga z domieszką szlachetnego kompozytu grafitu.