Izolacje cieplne – lista artykułów

Profesjonalna termoizolacja energooszczędnego domu od fundamentu aż po dach - 2 rodzaje styropianu

Większość budynków w Polsce jest ocieplana metodą ETICS przy użyciu płyt styropianowych EPS – białych lub grafitowych. Obydwa rodzaje styropianów pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty termoizolacji, jednak warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla własnego domu.

Otuliny z wełny kamiennej do izolacji zewnętrznych instalacji przemysłowych

Fala upałów, która przetacza się przez Polskę tego lata, przypomina inżynierom instalacji, kierownikom utrzymania ruchu oraz zarządcom zakładów przemysłowych o tym, jak istotna jest odpowiednia ochrona rurociągów biegnących na zewnątrz budynków. Z myślą właśnie o tego typu zastosowaniach powstały nowoczesne systemy izolacyjne z wełny kamiennej.

Grubość ocieplenia – czy ma istotne znaczenie?

Aby zadbać o efektywność energetyczną budynku, należy zwrócić uwagę na odpowiednie parametry cieplne budowanych i remontowanych domów. Zgodnie z obowiązującym prawem współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych nie może być większy niż 0,23 W/(m2 × K), a w 2021 roku może wynieść maksymalnie 0,20 W/(m2 × K). Jak ten parametr wpływa na grubość ocieplenia? Czy grubość ocieplenia ma znaczenie dla właściwości całego systemu elewacyjnego?

Nieocieplony dach to straty ciepła na poziomie od 10 do 25% - termomodernizacja stropodachu

O bilansie strat ciepła w budynku decyduje standard termoizolacyjności wszystkich jego zewnętrznych przegród – nie tylko ścian, lecz także dachu i podłogi na gruncie. Z myślą o starannym zabezpieczeniu poziomych elementów budynku powstały nowe płyty Dach/Podłoga z domieszką szlachetnego kompozytu grafitu.

Ocieplenie stropu pianką PUR – jakie korzyści niesie ze sobą ocieplenie poddasza?

Przez nieodpowiednio ocieplone poddasze i strop ucieka znaczna część ciepła z wnętrza domu. Brak izolacji termicznej wpływa negatywnie nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale i wzrost rachunków za ogrzewanie. Jednym z najskuteczniejszych materiałów ociepleniowych jest pianka PUR. Sprawdź, jak prawidłowo ocieplić strop pianką poliuretanową i jakie niesie to ze sobą korzyści.

Ociepl budynek i obniż koszty ogrzewania

Nawet 40% ciepła ucieka przez ściany budynku – nieprawidłowa izolacja cieplna lub jej brak to przyczyna zwiększonych kosztów eksploatacyjnych. Aby dogrzać wychłodzone pomieszczenia, koniecznie jest zużycie większej ilości paliwa, którego spalanie przyczynia się do powstawania smogu i zanieczyszczenia powietrza. Ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem jest dobór prawidłowego systemu ociepleń. Dzięki nowym technologiom prace ociepleniowe można prowadzić nawet w chłodniejszych porach roku.

Co trzeba wiedzieć o termomodernizacji zanim zacznie się ocieplać dom

Oszczędność energii, niższe koszty ogrzewania, zmniejszenie zapotrzebowania na energię, wkład w poprawę stanu powietrza – to największe korzyści, jakie zyskujesz dzięki termomodernizacji budynku. Jak jednak przeprowadzić ją tak, by mieć pewność, że odpowiednio ociepliłeś dom? Odpowiedzi znajdziesz w infografice przygotowanej przez ekspertów.

Izolacja dachu płaskiego płytami z wełny kamiennej

Z uwagi na znaczne w naszym klimacie obciążenia ssące wiatru, a także inne siły strukturalne nieustannie oddziałujące na konstrukcje dachów płaskich, projektanci i wykonawcy hal magazynowych, centrów handlowych czy innych obiektów użyteczności publicznej często potrzebują rozwiązań izolacyjnych, które sprawdzą się w każdych warunkach. Z myślą o budownictwie wielkokubaturowym powstała seria płyt izolacyjnych z wełny kamiennej.

Budując dom pamiętajmy, że nie tylko elewacja wymaga izolacji cieplnej

Osoby budujące dom coraz częściej zwracają uwagę na jak najlepszą izolacyjność cieplną. Jest to bardzo ważna kwestia w kontekście energooszczędności. Na etapie planowania budowy pojawia się pytanie - czym się kierować przy wyborze materiałów budowlanych? Inwestora czeka niełatwa decyzja. Pod uwagę trzeba wziąć warunki techniczne budynku, wymagania dla jego konkretnych elementów oraz jak najlepsze parametry termoizolacyjne. Jak to pogodzić i nie dać się zwariować?

Ocieplanie ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą - na otynkowanej powierzchni

Coś się kończy, coś się zaczyna. Schyłek okresu grzewczego jak zwykle zbiega się w czasie z budzącą się do życia wiosną oraz początkiem sezonu budowlanego. To kwitnący czas dla wykonawców, których kalendarze pęcznieją od kolejnych zleceń na izolację lub termomodernizację domu. A że inwestorzy w dalszym ciągu chętnie stawiają na klasyczne fasady otynkowane, warto przypomnieć sobie zasady poprawnego ocieplania ścian metodą lekką mokrą, znaną też jako ETICS.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11 12 13  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19516 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >