Izolacje cieplne – lista artykułów

Jakie korzyści poza obniżeniem rachunków za ogrzewanie daje ocieplenie domu?

Remontujesz swój dom? Odpowiednia izolacja budynku to same długoterminowe korzyści dla portfela, zdrowia i bezpieczeństwa całej rodziny. Zobacz, jak ocieplenie domu wełną skalną wpływa na komfort codziennego życia.

Izolacja pomieszczeń nieogrzewanych, takich jak piwnice i garaże płytą z wełny kamiennej

Pozbawione ocieplenia stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi zwłaszcza zimą potrafią napsuć wiele krwi właścicielom domów jednorodzinnych. Sufity piwnic czy garaży wpisanych w bryłę budynku należy bowiem traktować jak przegrody zewnętrzne, a te wymagają właściwej izolacji termicznej i akustycznej, aby zapewnić komfort korzystania z położonych wyżej wnętrz. W obie te potrzeby doskonale wpisuje się płyta sufitowa z wełny kamiennej.

Co oprócz wymiany pieca pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu

Termomodernizacja pomoże w poprawie stanu termicznego budynku i zoptymalizowaniu wykorzystywanej energii grzewczej. Teraz jej przeprowadzenie jest łatwiejsze w ramach programu „Czyste powietrze”. Dzięki niemu właściciele domów mogą starać się o dotację lub niskoprocentową pożyczkę na modernizację budynków jednorodzinnych, w tym na ocieplenie elewacji lub wymianę urządzenia grzewczego. Nowy piec to jednak nie wszystko. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby zwiększyć ciepło w domu, a tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Dlaczego ocieplenie piwnic jest równie ważne jak całego domu?

Wielu inwestorów planujących termomodernizację domu zadaje sobie pytanie, czy ocieplenie nieogrzewanej piwnicy jest konieczne i w jaki sposób je przeprowadzić. W praktyce warto zadbać o skuteczną izolację tej części budynku bez względu na sposób, w jaki planujemy ją użytkować.

Jak zatrzymać ciepło w domu?

Aż 40% ciepła ucieka przez elewację budynku, kolejne 20% przez dach, a 15% przez okno – stratom można jednak skutecznie zapobiec dzięki termomodernizacji budynku. Korzyści tych działań są widoczne przede wszystkim we wzroście komfortu cieplnego mieszkańców oraz zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Natomiast wybór odpowiedniego systemu ociepleń daje właścicielom budynków gwarancję trwałości i atrakcyjności elewacji.

Program „Czyste powietrze" – kto może liczyć na dofinansowanie?

W nadchodzących latach, od 2018 do 2029 roku, w ramach programu „Czyste powietrze” rząd przekaże ponad 103 mld zł na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła. Według wstępnych szacunków z programu może skorzystać ponad 3 mln gospodarstw domowych.

Kiedy jest najlepsza pora na docieplanie budynków?

Optymalnym momentem na ocieplanie ścian jest okres kilku tygodni po ich wybudowaniu, niestety nie zawsze istnieje taka możliwość. Początki jesiennej aury to ostatnie momenty na przeprowadzenie robót dociepleniowych. Niezależnie od motywów, zwiększenia komfortu domowników lub też troski o środowisko naturalne, warto postawić na sprawdzone i profesjonalne systemy dociepleń na bazie wełny mineralnej.

Rządowy program - Czyste powietrze, jak może pomóc w ociepleniu domu?

Aby obniżyć rachunki za ogrzewanie, nie wystarczy wymiana starego urządzenia grzewczego. Nawet najlepszy system grzewczy nie wpłynie znacząco na zmniejszenie kosztów eksploatacji, jeśli dom będzie słabo ocieplony. Do termomodernizacji należy podejść kompleksowo, może w tym pomóc rządowy program „Czyste powietrze”. Jak przeprowadzić termomodernizację by była skuteczna i bezpieczna dla środowiska?

Ocieplenie styropianem grafitowym – inwestycja w ciepły dom

Wykonanie izolacji budynku dobrej jakości styropianem pozwala uzyskać wysoki komfort termiczny i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku. Tym samym to doskonały sposób, by obniżyć rachunki i ograniczyć zjawisko smogu. Alternatywą dla tradycyjnego białego styropianu jest styropian grafitowy, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Kwota zainwestowana w ocieplenie budynku styropianem grafitowym szybko się zwróci się, a budynkowi zapewni skuteczną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Izolacja instalacji przemysłowych wełną kamienną

Wełna kamienna to wdzięczny materiał izolacyjny, o czym świadczy jego szerokie zastosowanie, zarówno w kontekście konstrukcji budowlanych, jak też w instalacjach wykorzystywanych w przemyśle, ciepłownictwie czy energetyce. W przypadku systemów złożonych, takich jak miejskie sieci ciepłownicze liczące setki kilometrów rurociągów, oprócz optymalnych parametrów termicznych i wytrzymałościowych, niezmiernie ważny jest też sposób zachowania izolacji wraz z upływem czasu. Raz położone rurociągi nie powinny wszak wymagać częstych napraw. Starzenie się wełny kamiennej to zjawisko skomplikowane i dość niejednoznaczne. Jak zatem proces ten wpływa na skuteczność izolacji termicznej?


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >