Izolacje cieplne – lista artykułów
Jak skorzystać z dotacji rządowej do ocieplenia domu i jakie kwoty przysługują?
Niższe rachunki za ogrzewanie, wysoki komfort cieplny, wyższa wartość nieruchomości… To największe zalety przemawiające za wykonaniem termoizolacji budynku. Co ważne, gospodarstwa domowe mogą teraz liczyć na dofinansowanie tego typu inwestycji. 19 września br. ruszył rządowy program „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Innymi słowy, właściciele mogą liczyć na dopłaty!
Ocieplenie elewacji w miejscach, które są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne
Elewacje codziennie narażone są na niekorzystne oddziaływanie środowiska zewnętrznego. Przypadkowe uderzenie np. piłką, rowerem, gwałtownie otwieranymi drzwiami, pojemnikiem na śmieci, a także akty wandalizmu czy gradobicie – to zdarzenia, które mogą powodować uszkodzenia, sięgające głęboko, aż do warstwy ocieplenia. Można temu skutecznie przeciwdziałać. Wszędzie, gdzie fasada wymaga ekstremalnie wytrzymałej tarczy ochronnej, sprawdzi się system o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne.
Dlaczego izolacja dachu wełną mineralną jest skuteczna i ekonomiczna
Prawidłowa izolacja dachu to wielowymiarowy komfort – związany z ciepłem, dobrą akustyką oraz oszczędnościami. Zyskać można bardzo wiele, przestrzegając zasad poprawnego izolowania. Błędy mogą powodować utratę nawet 20-50% energii oraz pieniędzy wydawanych na ogrzanie i chłodzenie. Nawet, kiedy zlecamy prace fachowcom, warto znać zasady i wiedzieć o czym pamiętać przy wyborze materiałów oraz ich montażu Podpowiadamy!
Ocieplenie domu powinno być nie tylko skuteczne, ale również estetyczne
Jak sprawić, by ocieplenie budynku było nie tylko skuteczne i trwałe, ale stanowiło także wartość dodaną inwestycji, zapewniając jej wyjątkową estetykę? Szukając odpowiedzi warto przeanalizować zarówno najnowsze trendy, jak i właściwości materiałów wykorzystywanych do realizacji stylowych projektów.
Ocieplenie domu lignocelulozą - surowcem w pełni ekologicznym, pochodzenia roślinnego
Na rynku dostępnych jest wiele materiałów służących do izolacji domu. Ich wybór determinowany jest przez szereg czynników. Jednym z nich jest technologia, w jakiej był stawiany oraz rodzaj zastosowanego „budulca”. Jednak i w tym przypadku decyzja nie jest oczywista. Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego to decyzja na lata. Zastosowanie odpowiedniego produktu pozwoli cieszyć się ciepłym wnętrzem przy niskich kosztach ogrzewania. W przeciwnym razie może znacząco odczuć to nasz portfel. Okazuje się, że szeroki, dostępny asortyment może przyprawić o ból głowy.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie w starym domu są możliwe, jeśli docieplisz elewację
Choć w kontekście domów wznoszonych obecnie przepisy określają minimalny poziom energooszczędności, w Polsce wciąż jeszcze funkcjonuje wiele budynków starych, zaprojektowanych według przestarzałych wytycznych. Mimo, że względem ich właścicieli prawo nie wymaga podniesienia standardu energetycznego, to warto taką inwestycję rozważyć – choćby z uwagi na oszczędności, które pozwalają na szybki zwrot z nawiązką. Wraz z ekspertem firmy podpowiadamy, jak docieplić na jesień stare, drewniane ściany zewnętrzne.
Ocieplenie poddasza - dlaczego jest konieczne?
Pomieszczenia ze skosami to stały element w projektach wielu domów, który cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów indywidualnych. Dla właścicieli poddasze to niepowtarzalny klimat i ciekawe możliwości aranżacyjne, a także wygoda użytkowania. Decydując się na budowę poddasza, każdy inwestor staje przed szeregiem pytań dotyczących ocieplenia i doboru odpowiedniego materiału. Co warto o tym wiedzieć?
Prawidłowa termoizolacja zbiorników w zakładach przemysłowych
Trudno dziś wyobrazić sobie pracę elektrowni czy zakładu przemysłowego bez różnego rodzaju zbiorników ciśnieniowych, procesowych i magazynowych, umożliwiających m.in. przetwarzanie produktów i półproduktów czy składowanie surowców i paliw w odpowiednich warunkach fizycznych. Choć różnią się między sobą kształtami i rozmiarami, zbiorniki często wymagają jednego – odpowiedniej izolacji, która zapewni optymalny przebieg procesów przemysłowych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zabezpieczaniu tego typu elementów?
Systemy ocieplenia domu na wełnie mineralnej
Wełna mineralna jest niepalna i paroprzepuszczalna i stanowi idealny materiał termoizolacyjny na tych ociepleniach, na których takie parametry są wymagane. Jednak podobnie jak styropian, aby skutecznie izolować ściany zewnętrzne, musi być używana w komplecie z klejem, gruntem, tynkiem i farbą stanowiącym kompletny i certyfikowany system. W trzeciej części cyklu o docieplaniu budynków eksperci Weber radzą jak i czym traktować elewację ocieploną na wełnie.
Dopłaty rządowe do ocieplenia budynków - jak skorzystać z programu „Czyste Powietrze”
Wsparcie dla termomodernizacji domów jednorodzinnych to kluczowa kwestia w walce o czyste powietrze nad Polską. Rząd chce wydać 103 mld na rozwiązanie problemu smogu, w tym między innymi na ocieplenie budynków. Kompleksowa termomodernizacja, której pierwszym krokiem jest dobra izolacja, pomoże zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, pokonać ubóstwo energetyczne i zmniejszyć koszty ogrzewania.