Izolacje cieplne – lista artykułów
Maty z wełny kamiennej do izolacji rurociągów w przemyśle
Wysokie temperatury towarzyszące wytwarzaniu energii czy procesom przemysłowym wymagają od projektantów i inżynierów instalacji szczególnej uwagi przy doborze izolacji. Zwłaszcza, że pod uwagę wziąć należy elementy o zróżnicowanych wymiarach, średnicach i temperaturach pracy. Jak dobierać rozwiązania izolacyjne tak, by zapewnić prawidłową pracę elektrowni czy zakładu przemysłowego?
Wyjątkowo cienka płyta do izolacji cieplnej budynków
Coraz wyższe wymagania w zakresie obniżania zużycia energii przybliżają nas wielkimi krokami do standardu budownictwa pasywnego. Wysokoefektywną termoizolację przy zastosowaniu możliwie cienkiej płyty fasadowej gwarantuje rewolucyjna płyta fenolowa ResolutionTherm o znakomitym współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,022 W/mK.
Czy warto docieplić budynki już ocieplone?
Ściany zewnętrzne to drugi po dachu element budynku, przez który ucieka najwięcej ciepła. Tymczasem, w przeciętnym gospodarstwie domowym ogrzewanie pochłania do 80% zużywanej energii. W dobie stale rosnących rachunków konieczne staje się zatem szukanie skutecznych sposobów na oszczędzanie. Jak powszechnie wiadomo, nadmierną utratę ciepła z budynku można znacząco zminimalizować poprzez jego termomodernizację. Prawidłowe ocieplenie zewnętrznych ścian budynku pozwala zmniejszyć koszty jego ogrzewania nawet do 40%.
Płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - nowoczesne ocieplenie fasady
Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, ale także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu – ETIXX Fasada λ 31. Opatentowana technologia gwarantuje szybkie i fachowe wykonanie termoizolacji.
Jak prawidłowo przeprowadzić termomodernizację budynku?
Decyzja o dociepleniu budynku wynika z potrzeby dopełnienia warunków przepisów unijnych o energooszczędności i jednocześnie służy poprawieniu jego stanu technicznego. W celu odnowienia starej izolacji, możemy zdecydować się na jej całkowitą wymianę, albo na nałożenie nowego, bezspoinowego systemu ocieplenia. Po renowacji elewacja zyska na estetyce, a koszty ogrzewania wnętrza z czasem staną się mniejsze.
Dobrze wykonana termomodernizacja domu gwarantuje oszczędności
Co zrobić by mieszkać komfortowo i nie wydać majątku na ogrzewanie oraz klimatyzację domu? Odpowiedź jest prosta - wystarczy dobrze ocieplić ściany budynku sprawdzonym izolatorem. Jaki wybrać? Na polskim rynku liczy się wyłącznie styropian i wełna. Obydwa izolatory mają grono zwolenników, jednak to styropian jest najczęściej stosowanym i najbardziej ekonomicznym izolatorem w budownictwie.
Innowacyjna, elastyczna otulina zamkniętokomórkowa na instalacje grzewcze i sanitarne
Nowoczesna izolacja instalacji sanitarnych, grzewczych czy c.w.u. powinna nie tylko gwarantować ograniczenie strat energii podczas przesyłu, ale też zapewniać bezpieczeństwo, np. w trakcie pożaru. Rozwiązaniem, które umożliwia spełnienie tych wymogów jest – elastyczna izolacja polietylenowa o zamkniętej strukturze komórkowej.
Systemy preizolowane najlepsza ochrona instalacji
Staranne zaizolowanie rur instalacyjnych to jedna z tych kwestii, które mają ogromne znaczenie dla efektywnego wykorzystania energii oraz wydajnej pracy systemów grzewczych, klimatyzacyjnych czy solarnych. Okazuje się jednak, że dobór odpowiedniej otuliny może nastręczać wielu problemów, jej montaż nie zawsze jest sprawą prostą, a sam materiał często nie jest wystarczająco wytrzymały. Sposobem na wyeliminowanie tego typu problemów jest wybór systemów preizolowanych.
Jaką grubość styropianu trzeba zastosować na ocieplenie elewacji?
Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w ostatnich latach na fasadach są systemy ociepleń oparte na styropianie. Na rynku dostępne są płyty termoizolacyjne, na pierwszy rzut oka różniące się grubością i kolorem. Które wybrać, by inwestycja wpisała się w standardy budowania nie tylko dziś, lecz także w przyszłości?
Najprostsze sposoby na poprawę izolacji cieplnej domu
40% energii w Europie jest zużywane w budynkach, zwłaszcza mieszkalnych. Jednak aż 78% tego zużycia można zminimalizować za sprawą właściwej izolacji cieplnej. Dzięki odpowiednim zabiegom wiatr nie przedostaje się do pomieszczeń i łatwiej uniknąć promieniowania nadmiaru ciepła od podłogi. Jak to zrobić? Sprawdzamy!