Izolacje cieplne – lista artykułów
Prawidłowa termoizolacja domu - czyli ciepło zimą. chłodno latem
W dobie rosnącej popularności domów energooszczędnych i pasywnych bardzo modnym zagadnieniem staje się izolacja termiczna. Podejmując jej temat na pierwszy plan wysuwa się najczęściej aspekt potencjalnych korzyści ekonomicznych i ochrony środowiska. Jednak coraz częściej mówi się o termoizolacji również w kontekście jej wpływu na mikroklimat wnętrz. Wątek pod lupę wzięli specjaliści z największego w Europie parku badawczego materiałów budowlanych – Baumit Viva. Pierwsze wyniki pomiarów mogą zaskakiwać…
Izolacyjność cieplna ścian - nowe przepisy budowlane.
Już niedługo nastąpi kolejny etap zmian mających na celu polepszenie izolacyjności cieplnej ścian. Od stycznia 2017r. będzie obowiązywać zaostrzona wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,23 W/(m2 K). Co to oznacza dla budujących? Jakie rozwiązania do wznoszenia ścian wybierać? Odpowiada ekspert Stowarzyszenia „Białe murowanie”.
Rodzaje tkanin wysokotemperaturowych i ich zastosowanie w przemyśle
Tkaniny wysokotemperaturowe są powszechnie stosowane w przemyśle. Niepalne, odporne na chemikalia i rozpuszczalniki, dlatego stosowane są do produkcji wyrobów, które mają styczność z ogniem. Są również doskonałymi tworzywami izolacyjnymi.
Ocieplenie budynku - płyta elewacyjna
Kryteria, które decydują o komforcie mieszkalnym to temperatura wewnątrz pomieszczenia i względna wilgotność powietrza. Przy temperaturze wynoszącej od 19 – 22°C optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić około 40 – 60%. Ogromne znaczenie mają również „ciepłe” ściany w mieszkaniu; im wyższa temperatura ściany, tym bardziej klimat mieszkania jest odczuwany jako przytulny. Różnica temperatur pomiędzy ścianą, a temperaturą powietrza nie powinna być większa niż 3°C (w przedziale 19-20°C)
Nowoczesne otuliny i prawidłowe zaizolowanie elementów instalacji.
Popularne izolacje z kauczuku syntetycznego, choć lekkie i elastyczne, posiadają pewne wady. Nie tylko są podatne na uszkodzenia, ale też niejednokrotnie nie są odporne na promieniowanie UV. Alternatywą dla tego rodzaju rozwiązań są otuliny Arma-Chek Silver, które nie tylko zabezpieczają izolacje przed stratami energii i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale też – za sprawą zastosowanej technologii – zapewniają dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Dwuwarstwowa izolacja i ocieplenie dachu płaskiego
Obiektom komercyjnym stawiane są wciąż nowe wymagania dotyczące ich funkcjonalności oraz efektywności energetycznej, a przez to także ekonomiczności
w eksploatacji. Nowe rozwiązanie dla dachów płaskich zapewniające maksymalną izolację oraz możliwość wykorzystywania dachów jako powierzchni użytkowych – montażu urządzeń i instalacji lub miejsca rekreacji.
Ocieplenie ścian – kolejność prac (metoda lekka mokra) z zastosowaniem wełny
Prawie 40% wszystkich strat cieplnych w domach jednorodzinnych i w zabudowie szeregowej, to ciepło tracone przez ściany zewnętrzne. Straty ciepła przez nieocieplone ściany zewnętrzne są nawet większe niż straty przez okna. Dlatego przy nowych inwestycjach, jak i przy modernizacji termicznej domu warto zastanowić się nad ociepleniem ścian na samym początku. Efekt, w postaci oszczędności w zużyciu energii potrzebnej na ogrzewanie, jest pewny i natychmiastowy!
Szczelność to podstawa dobrego dachu
Budując poszycie dachowe, stropy czy ściany, zależy nam przede wszystkim na ich szczelności. Wszak te elementy naszego domu mają za zadanie przede wszystkim zapewnienie nam ochrony przed chłodem, deszczem i wiatrem.
Ocieplenie domu to podstawa
Budując własny dom, warto postawić na nowoczesne materiały. Zaowocuje to nie tylko niższymi kosztami energii, ale także podniesie komfort życia oraz zwiększy rynkową wartość nieruchomości przy ewentualnej odsprzedaży.
Jak izolować strych? - systemy ociepleń
Istotnym elementem etapu budowy budynku jest wykonanie prawidłowego systemu ocieplenia nie tylko spełniającego wymagania normy cieplnej, lecz również trwale zabezpieczającego właściwy poziom izolacyjności cieplnej oraz pozwalającego na uzyskanie oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń. Największe straty ciepła mogą wystąpić poprzez źle zaizolowane warstwy dachu. Stąd wiele uwagi należy poświęcić dokładnej realizacji poszczególnych etapów wykonywania systemu ocieplenia dachu.