Izolacje cieplne – lista artykułów
Dom musi być ocieplony w całości - izolacja termiczna stropów zapobiega ucieczce ciepłego powietrza
„Nie będziemy tam wchodzić, więc co za różnica” - myślisz sobie i nie poświęcasz więcej uwagi np. nieużytkowanemu poddaszu. Błąd. To tak, jakby na twoim ciepłym domu zagościł wielki bąbel wypełniony zimnym powietrzem, którego nie można się pozbyć.
Dlaczego warto zastosować styropian w termomodernizacji domu?
Gdy za oknem chłód i wiatr, marzymy o ciepłym i przytulnym wnętrzu, gdzie rachunki za ogrzewanie nie przyprawiają o zawrót głowy. Dzięki przemyślanej inwestycji w ocieplenie teraz jest to możliwe. Przyjrzyjmy się, jak styropian i jego cechy odmieniają oblicze termomodernizacji w Polsce.
Termomodernizacja domu - dlaczego warto?
Koszty eksploatacyjne są dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Ogromną część stanowią opłaty za ogrzewanie lub chłodzenie. Istnieją jednak sposoby, aby zmniejszyć to obciążenie. Najskuteczniejszym jest termomodernizacja budynku, co ma wpływ nie tylko na niższe koszty eksploatacyjne, ale i na kondycję środowiska naturalnego. W artykule właśnie omówimy te zagadnienia, przyjrzymy się korzyściom płynącym z termomodernizacji domu, ale też omówimy kluczowe etapy tego procesu. Podpowiemy też, dlaczego warto postawić na rozwiązania oferowane przez markę ROCKWOOL.
Komfort termiczny w budynku po termomodernizacji. Jak ocieplenie budynku wpływa na stabilność temperatury wewnętrznej
Termomodernizacja jest jednym z najważniejszych kroków w kierunku zwiększenia efektywności energetycznej budynków oraz poprawy komfortu termicznego użytkowników. W kontekście tego procesu, zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych, takich jak styropian, odgrywa kluczową rolę. Styropian, znany również jako polistyren ekspandowany (EPS), jest powszechnie stosowany w budownictwie ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. W niniejszym artykule omówimy, jak styropian wpływa na stabilność temperatury wewnętrznej budynków oraz jakie korzyści przynosi jego zastosowanie.
O zaletach termomodernizacji domu
Nie ma wątpliwości co do tego, że termomodernizacja budynku to sposób na uzyskanie wielu korzyści naraz. Dlatego coraz częściej właściciele starszych, nieocieplonych domów z nieefektywnymi systemami grzewczymi decydują się na ten krok. Co więcej, dzięki dostępnym programom wsparcia przygotowanym przez rząd, taka inwestycja jest teraz mniej kosztowna dla inwestora, a jej zwrot szybszy. Co konkretnie można zyskać? Już wyjaśniamy.
Oszczędność energii dzięki izolacji styropianowej – jak to działa?
Jak dokładnie działa izolacja styropianowa i dlaczego jest tak efektywna? Dowiesz się, czytając poniższy tekst.
Projektowanie dachu skośnego z myślą o izolacji termicznej i przepływie powietrza
Projektowanie dachu skośnego z uwzględnieniem efektywnej izolacji termicznej oraz prawidłowego przepływu powietrza to kluczowy aspekt wpływający na komfortowe użytkowanie poddasza. W przypadku tego typu konstrukcji kluczowa jest dokładność zarówno na etapie projektu, jak i jego wykonania. Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?
Szybkie i bezbłędne prace ociepleniowe na elewacji domu
Budowa wymarzonego domu zaczyna się od wyboru projektu. Ważny jest każdy detal wyglądu elewacji, gdyż stanowi ona jego wizytówkę i decyduje o finalnym charakterze budynku. Warto pamiętać, że modnej architekturze powinny towarzyszyć wysokiej jakości materiały budowlane, które zapewnią trwały efekt estetyczny.
Ocieplenie fundamentów nowo budowanego domu
Jeśli właśnie zaczęliście odliczać czas do wbicia pierwszej łopaty pod budowę domu, to najwyższa pora zatrzymać się i pomyśleć, czy w planie pierwszych prac jest termoizolacja. A konkretnie termoizolacja fundamentów.
Ocieplenie i zabezpieczenie elewacji murowanej przed wilgocią i mostkami termicznymi
W obrębie różnych technologii wykonania fasad wentylowanych, ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest tzw. ściana warstwowa, w której część zewnętrzną tworzy efektowny mur ceglany. Specyfika konstrukcji oraz samego materiału elewacyjnego wymaga jednak dokładnego dobrania warstw wewnętrznych, zwłaszcza pod kątem izolacji termicznej i ochrony przed wilgocią. O czym należy pamiętać, planując tego typu konstrukcję?