Izolacje cieplne – lista artykułów
Lato i początek jesieni to najlepsza pora na termomodernizację
Optymalna pogoda na koniec lata i początek jesieni to najlepszy okres na wszelkiego typu prace budowlano-remontowe, w tym najbardziej opłacalne ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna domu jednorodzinnego gwarantuje oszczędność energii liczoną nawet w tysiącach złotych rocznie. Termomodernizacja przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, ale to również świetna okazja do wizualnego odnowienia elewacji budynku.
Izolacja cieplno-wilgotnościowa
Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem. Jest to możliwe między innymi za sprawą odpowiedniej izolacji cieplno-wilgotnościowej, która ma niezwykle istotne znaczenie dla użytkowania budynku oraz... zawartości portfela właściciela.
Sprawdzone rozwiązanie do dociepleń stropodachów wentylowanych
Wykonanie ocieplenia w procesie termomodernizacji bardzo ciasnych przestrzeni stropodachu wentylowanego przy użyciu tradycyjnych metod jest zadaniem bardzo trudnym i pracochłonnym, a czasami niemożliwym.
Optymalne dwuwarstwowe ocieplenie poddasza użytkowego
Dwuwarstwowe ocieplenie poddasza użytkowego, wykonane przy pomocy produktów z wełny skalnej, to trwałe i niezawodne rozwiązanie na lata oraz łatwy i szybki montaż.
Termomodernizacja domów jednorodzinnych
Zgodnie z unijną dyrektywą w sprawie efektywności energetycznej z 2012 roku, państwa członkowskie są zobowiązane do modernizacji 3% obiektów publicznych, w celu poprawy ich efektywności energetycznej.
Ulga i relaks w domowej oazie
Kiedy żar leje się z nieba, a temperatura powietrza ma ponad 30 stopni Celsjusza, nieocieplony dom zamiast być chłodną, przyjemną oazą, jest gorącym pudełkiem, z którego chce się uciec. Można to łatwo zmienić i wykonać jego termomodernizację. Przeprowadzona profesjonalnie, sprawdzonym izolatorem gwarantuje optymalną temperaturę w sezonie letnim i zimowym, a właściciel oszczędza minimum kilkaset złotych rocznie.
Kiedy najlepiej ocieplić dom?
Ocieplenie domu to wymóg obecnego budownictwa, na które coraz silniejszy wpływ wywiera ekologia. Ma to jednak swoje zalety - przede wszystkim ekonomiczne. Istniejące już budynki co prawda nie muszą posiadać warstwy termoizolacyjnej, jednak warto o niej pomyśleć - w dalszej części artykułu powiemy dlaczego.
Ocieplenie poddasza pianką czy wełną?
Po co ocieplać poddasze?
Ocieplenie poddasza to bardzo ważna kwestia w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym. Bez znaczenia czy poddasze jest zagospodarowane czy nie tracimy wiele ciepła jeśli nie zastosujemy odpowiedniej izolacji termicznej. Koszt ocieplenia jest wysoki jednak dom to przecież inwestycja na długo, a nierzadko na całe życie, więc opłacalność tego zabiegu jest niezaprzeczalna. Jak wiadomo ciepłe powietrze ucieka do góry, co w przypadku braku izolacji poddasza skutkuje tym, że tracimy temperaturę i równocześnie musimy intensywniej ogrzewać dom, co generuje koszty.
Konsumencki Lider Jakości
Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń po raz kolejny zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Producenci styropianu" w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości 2015.
Termoizolacja doskonała
Ukryta pod warstwą farby lub tynku, w dyskretny sposób dba o ciepło domowego ogniska, zapewniając mieszkańcom komfort i realne oszczędności. Termoizolacja w postaci styropianu lub wełny mineralnej to dziś standard wykończenia wielu budynków. Nie zawsze jednak wiemy, który z tych materiałów lepiej wybrać na swoją ścianę. Z jakimi rozterkami warto się zmierzyć?