Izolacje cieplne – lista artykułów

Wiedza i umiejętności praktyczne w sektorze budowlanym

Młodzi ludzie, wkraczając na rynek pracy, często spotykają się z rozbieżnościami pomiędzy tym, czego oczekują pracodawcy, a tym czego uczono ich w szkole. Najnowsza wiedza, wskazówki wykonawcze, a przede wszystkim praktyka to aspekty szczególnie istotne w branży budowlanej.

Termomodernizacja budynków

Unikanie niepotrzebnych strat ciepła, korzystanie z odnawialnych źródeł energii i efektywne pozyskiwanie energii z paliw kopalnych to zasady, które powinny być szeroko wykorzystywane w krajowej gospodarce. Wdrażane w domach mieszkalnych, pozwalają lepiej gospodarować energią i obniżyć koszty codziennego życia.

Dopłaty z NFOŚiGW

Własny dom to dla wielu z nas największa inwestycja w życiu. Zwykle na jej realizację zaciągamy długoterminowy kredyt, który będziemy spłacać latami. Warto zatem wykorzystać wszystkie dostępne rozwiązania, aby zarówno sama budowa, jak i późniejszy koszt utrzymania budynku kosztowały nas jak najmniej.

Ocieplanie mniej palne

W Polsce mamy ponad 5 mln budynków wzniesionych w różnych technologiach i w różnym czasie. Rosnące ceny energii na przestrzeni ostatnich lat sprawiły, iż właściciel oraz zarządcy zaczęli bardziej dbać o izolację termiczną budynków mieszkalnych.

Oszczędzanie na ogrzewaniu

Zima, mimo że w tym roku lżejsza niż zazwyczaj, to jednak pochłania znaczne pieniądze na ogrzanie domu. Można temu zaradzić! Najlepszym sposobem jest oczywiście ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ale z tym musimy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z plusowymi temperaturami. Zawsze warto wykorzystać łatwe i skuteczne metody niwelujące niewłaściwe przyzwyczajenia domowników, a pozwalające właścicielom ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

Maksymalna izolacja dla dachów

Płyty ze skalnej wełny, które stosuje się jako niepalne ocieplenie dachów płaskich w układzie izolacji jednowarstwowej lub dwuwarstwowej.

Maksymalne ocieplenie ścian

Aktualnie maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych wynosi 0,25 W/(m2*K). Zachowanie tej normy daje gwarancję, że budynek będzie trzymał ciepło. Dla uzyskania możliwie najlepszej izolacji warto korzystać z systemów ociepleń elewacji.

Jak uniknąć mostków termicznych?

Odpowiednia izolacja rur jest bardzo istotna zarówno z ekonomicznego, jak i ekologicznego punktu widzenia. Jednak należy pamiętać, że dobór izolacji to nie jedyna rzecz, na jaką musimy zwrócić uwagę chcąc prawidłowo zabezpieczyć instalację. Bardzo istotnym, choć niestety często zaniedbywanym zagadnieniem, jest również odpowiednie zamocowanie samych rur, a tym samym wyeliminowanie miejsc, w których mogłyby powstać mostki termiczne.

Jak zadbać o wewnętrzne ciepło w budynku inwentarskim?

Budynek inwentarski powinien spełniać pewne kryteria, aby skutecznie chronił zwierzęta przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Zabezpieczenie przed skutkami zmieniających się warunków pogodowych jest istotne szczególnie zimą. Wtedy chów narażony jest na najniższą temperaturę, opady śniegu, deszczu oraz nadmierny ruch powietrza.

Ochrona instalacji wodno-kanalizacyjnej

Zimowe miesiące stanowią nie lada wyzwanie dla wszelkich przewodów poprowadzonych poza obrębem „czterech ścian”. Na negatywne działanie mrozów szczególnie narażone są rury, które wymagają solidnej i szczelnej osłony, pozwalającej zabezpieczyć znajdujące się wewnątrz płyny przed zamarzaniem.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  20 21 22 23 24  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19445 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 304

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >