Izolacje cieplne – lista artykułów
Izolacja i fundacja
Najwyższej jakości materiały izolacyjne zapewniają upragniony komfort, będąc gwarancją ciepła, bezpieczeństwa i ciszy w naszym domu. Podobnie jak każdy dom musi być zbudowany z odpowiednich materiałów, aby spełniał swoje funkcje i był komfortowym miejscem dla mieszkańców, tak szczytne idee potrzebują wsparcia i pomocy innych, aby mogły zostać zrealizowane z sukcesem.
Bloczki silikatowe - precyzyjnie energetyczny budynek
Coraz wyższe wymagania dotyczące standardów ekologicznego budownictwa powodują, że dziś inwestorzy wybierają te rozwiązania, które umożliwiają obniżenie strat energii, ale jednocześnie pozwalają również na zmniejszenie kosztów związanych z realizacją inwestycji. Jednym ze sposobów na zachowanie obu tych parametrów jest nowoczesna technologia cienkospoinowa stosowana przy robotach murarskich, do której z powodzeniem można wykorzystywać bloczki silikatowe.
Polski lider wśród najlepszych
Największy polski producent styropianu oraz kompletnych systemów ociepleń przystąpił do European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS). EUMEPS zrzesza najważniejszych producentów styropianu oraz krajowe stowarzyszenia producentów z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Stowarzyszenie, współpracując z Komisją Europejską, buduje nowe standardy rozwoju budownictwa oraz współtworzy regulacje prawne, m.in. dotyczycące budownictwa energooszczędnego.
Styropian najwyższej jakości
Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolski program konsumencki, którego głównym celem jest wyłonienie i promocja najlepszych w opinii konsumentów firm oraz produktów obecnych na polskim rynku w wybranej branży. W ramach programu przeprowadzono ogólnopolskie badania opinii konsumentów na temat rynku styropianów.
Ciepło plus komfort na poddaszu
Płyty ze skalnej wełny mineralnej, które można stosować jako niepalne ocieplenie stropodachów wentylowanych, sufitów podwieszanych, drewnianych stropów belkowych oraz podłóg na legarach. Dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjnym, pozwalają one zachować na poddaszu ciepło podczas mroźnych dni oraz przyjemny chłód latem.
Nowe technologie ocieplania fasad
Spośród różnych sposobów ocieplania ścian zewnętrznych największą popularnością w Polsce cieszy się metoda lekka mokra. Zgodnie z jej założeniami płyty izolacyjne przykleja się do elewacji, kołkuje, nakłada się na nie zaprawę, wtapia siatkę zbrojącą i na koniec tynkuje.
Ocieplenia ścian zewnętrznych bez użycia kleju
Doskonała jakościowo, trójgęstościowa płyta oferuje szereg unikalnych korzyści. Spodnia, miękka warstwa wełny skalnej pozwala na nakładanie płyt bezpośrednio na ścianę, bez konieczności wykonywania prac przygotowawczych.
Współczynnik izolacji cieplnej
Według szacunków straty ciepła przez ściany zewnętrzne mogą wynosić nawet 30% w ogólnym bilansie energetycznym budynku. Odpowiednia izolacyjność ścian ma zatem ogromny wpływ na koszty ogrzewania naszego domu. Izolacyjność cieplną przegrody określa się za pomocą współczynnika przenikania ciepła U. Jaka wartość tego parametru jest wymagana i jakie materiały do budowy ścian wybrać, aby była ona ciepła - m.in. o tym w poniższym vademecum.
Otulina izolacyjna
Najnowsza propozycja, otuliny to niepalna otulina ze skalnej wełny mineralnej, którą pokryto zbrojoną folią aluminiową z zakładką samoprzylepną. Nowoczesna technologia produkcji pozwoliła osiągnąć m.in. najniższy na rynku współczynnik przenikania ciepła, najwyższą klasę reakcji na ogień oraz wyjątkową trwałość produktu.
Pustak izolacyjny
Innowacyjny pustak ceramiczny wypełniony wełną mineralną to zarówno element konstrukcyjny, jak i izolacyjny. Pozwala osiągnąć niezwykle korzystny współczynnik przenikania ciepła całego muru budynku.