Izolacje cieplne – lista artykułów
Izolacja skośnego dachu
Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Nieodpowiednio zaprojektowane i wykonane zwiększa koszty eksploatacji nawet o 3000 zł rocznie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej?
Docieplanie budynków
Ściany zewnętrzne to drugi po dachu element budynku, przez który ucieka najwięcej ciepła. Tymczasem, w przeciętnym gospodarstwie domowym ogrzewanie pochłania do 80% zużywanej energii. W dobie stale rosnących rachunków konieczne staje się zatem szukanie skutecznych sposobów na oszczędzanie. Jak powszechnie wiadomo, nadmierną utratę ciepła z budynku można znacząco zminimalizować poprzez jego termomodernizację. Prawidłowe ocieplenie zewnętrznych ścian budynku pozwala zmniejszyć koszty jego ogrzewania nawet do 40%.
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu ma na celu ochronę konsumentów i poprawę jakości produktów
Termoizolacja z dobrej jakości styropianu gwarantuje energooszczędność, trwałość budynku i zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Tymczasem wiele dostępnych na polskim rynku produktów nie posiada deklarowanych na opakowaniu parametrów lub nie spełnia zalecanych do danego zastosowania wymagań. Problem ten może dotyczyć nawet 90% najtańszych styropianów fasadowych o lambdzie mieszczącej się w przedziale od 0,044-0,045 W/mK. Program Gwarantowany Styropian pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu ma na celu stałe monitorowanie branży, ochronę konsumentów i poprawę jakości oferowanych produktów.
Nowoczesne taśmy okienne
Energooszczędność to pojęcie, którego od wielu lat używa się w kontekście branży budowlanej. Nowe budynki powstają w oparciu o restrykcyjne normy dotyczące oszczędzania energii, a istniejące obiekty często są modernizowane w taki sposób, aby generowały jak najmniejsze straty ciepła. W ich ograniczeniu pomoże wykorzystanie nowoczesnych okien i drzwi, które powinny być odpowiednio zamontowane.
Optymalna otulina do rur
Dobrze dobrana i odpowiednio zamocowana izolacja rur jest bardzo ważna dla sprawnego funkcjonowania i wydajności całego systemu grzewczego, wentylacyjno-chłodniczego czy też sanitarnego. Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów przeznaczonych do tego typu zadań. Różnią się one nie tylko wymiarami i budową, ale również rodzajem materiału, z którego zostały wykonane, a co z tym idzie również i właściwościami.
Izolacja termiczna - dwugęstościowe płyty
Dwugęstościowe płyty ze skalnej wełny mineralnej o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej. Stosowane jako niepalna izolacja przy ociepleniach metoda lekką mokrą (bezspoinowy system ociepleń).
Siatki podtynkowe o podwyższonych parametrach
W systemach ociepleń budynków niezbędne jest wykorzystanie rozwiązań najwyżej jakości, zapewniających wytrzymałość i ułatwiających przeprowadzenie inwestycji.
Jak prawidłowo ocieplić dom?
Końcówka zimy to idealny czas, by zaplanować wiosenne odświeżenie domu. Najbardziej sensowna i ekonomicznie uzasadniona jest odnowa elewacji połączona z termomodernizacją. Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku wpływa pozytywnie na komfort mieszkańców oraz domowy budżet, dzięki oszczędności pieniędzy potrzebnych na jego ogrzanie.
Nowa odsłona uszczelek
Stykamy się z nimi na co dzień, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Są w wielu przedmiotach codziennego użytku: od samochodów po zraszacze ogrodowe. Trwałość urządzeń wokół nas zależy od trwałości zastosowanych w nich uszczelek.
Optymalne rozwiązania energetyczne
Początek 2014 przyniósł istotne zmiany w przepisach budowlanych. Nowe Warunki Techniczne wprowadziły zmiany w grubości ocieplenia budynków. Skuteczniejsza termoizolacja to długofalowe oszczędności. Warto jednak dokonać analizy energetycznej budynku przed, aby dobrać optymalne rozwiązanie.