Izolacje cieplne – lista artykułów
Wybór odpowiedniej termoizolacji
Termomodernizacja budynków mieszkalnych i użytkowych stała się wymogiem zawartym w Dyrektywie 2012/27/EU. Dobór odpowiedniego systemu ociepleń to jedno z podstawowych działań, które pomagają w ograniczeniu zużycia energii.
Problem z mostkami cieplnymi
Błędy popełnione w trakcie prac budowlanych spędzają sen z powiek niejednemu właścicielowi domu. Można im zapobiec już na etapie planowania budowy.
Ocieplenie domu gwarantem niższych rachunków za ogrzewanie
Każdy chciałby zimowe wieczory spędzać w ciepłym domu i nie wydać majątku na ogrzewanie. Jak to zrobić w kraju o tak mroźnych zimach? Od lat najlepszym sposobem jest ocieplenie ścian budynku dobrym izolatorem termicznym.
Ocieplanie dobrym sposobem na oszczędzanie
Ogrzewanie pochłania ponad 70 proc. kosztów zużycia energii w polskich gospodarstwach domowych – wynika z badań GUS przeprowadzonych w 2009 roku. Wydatki na energię i ciepło są w budownictwie nawet wyższe, niż w przemyśle czy transporcie.
Najlepszy styropian w Polsce wybrany
Jeden z największych producentów styropianu w Polsce i jeden z największych w Europie, po raz kolejny została doceniona przez klientów, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii „Producenci styropianu” w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości 2013.
Komponenty systemu ociepleń
Jedna z marek dostarczająca profesjonalne farby oraz produkty do wykańczania powierzchni ścian, sufitów oraz elewacji – wprowadziła na rynek nowe komponenty systemu ociepleń.
Innowacyjny sposób na ocieplenie domu
Nowy sposób na docieplenie budynku – szybki, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. System nie wymaga demontażu i utylizacji dotychczasowego ocieplenia.
Wszystko o ocieplaniu domu
Piękna, słoneczna pogoda, czyli sezon budowlany w pełni. Prace remontowo budowlane, w tym popularne ocieplenie domu, najlepiej rozpoczynać jeszcze przed sezonem letnim.
Zadbaj o mostki termiczne
Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego. Obserwując pogodę na przestrzeni ostatnich lat można jednak odnieść wrażenie, że to czysto akademicka teoria. Bezśnieżna i łagodna zima, lodowata wiosna, kapryśne lato – każdy scenariusz jest prawdopodobny. Co zrobić, jeśli temperatura w naszym domu zmienia się równie dynamicznie, jak pogoda za oknem?
Sposób na upały
Po uparcie przeciągającej się zimie i deszczowym początku lata wreszcie nadeszły pogodne dni. Choć wakacyjna aura sprzyja wszelkim urlopowym aktywnościom, to przebywanie w budynkach biur czy domów przy temperaturach powyżej 30 stopni potrafi być równie uciążliwe co trzaskające mrozy w połączeniu z zepsutym ogrzewaniem.