Izolacje cieplne – lista artykułów
Izolacja kluczem do ciepłego domu
Jednym z największych problemów związanych z dostarczaniem ciepła do naszego domu jest obniżanie temperatury czynnika grzewczego w wyniku swobodnej wymiany energii między nim a otoczeniem.
Jaki kupić styropian, żeby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu
Ciepło w domu zimą i przyjemny chłód podczas upalnego lata, do tego niskie koszty ogrzewania albo klimatyzacji - to marzenie właściciela domu. Prawidłowo wykonana termomodernizacja z zastosowaniem dobrej klasy styropianu pozwala na uzyskanie takiego komfortu. To inwestycja, która szybko się zwraca.
Co ma wpływ na komfort naszego mieszkania?
Każdy człowiek rodzi się z własnymi i niepowtarzalnymi fragmentami DNA, które są nośnikami informacji genetycznej i decydują o budowie organizmu. Zjawisko to można by porównać z procesem budowy domu.
Czy warto izolować rury?
O tym, że instalacje grzewcze czy chłodnicze wymagają odpowiedniej izolacji wie chyba każdy.
Wełna mineralna
Knauf Insulation poszerza gamę produktów o wełnę mineralną EXPERT. Polska jest pierwszym krajem, w którym producent oferuje ten rodzaj wełny.
Jak zimą oszczędzić na ocieplaniu mieszkania
Panujące w ostatnich dniach ostre mrozy są powodem do zmartwień dla właścicieli i wynajmujących mieszkania i domy. Gdy temperatura spada poniżej -20 stopni, drastycznie rośnie zapotrzebowanie na gaz i prąd.
Jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz? Instrukcja krok po kroku
Jak przyjemnie siedzieć w przytulnym mieszkaniu, gdy za oknem siarczysty mróz… Nawet o tej porze roku o ciepło w lokalu może zadbać zarówno mieszkaniec budynków wielorodzinnych, w których na kompleksowe ocieplenie od zewnątrz potrzebna jest decyzja Wspólnoty lub Spółdzielni, jak i lokator kamienicy posiadającej zabytkową elewację.
Dyfuzor w produkcji ciągłej płyt warstwowych
Dyfuzor BASF jest nową metodą aplikacji pianki dla poprawy jakości oraz niższych kosztów produkcji. Dostępny wyłącznie w BASF Polyurethanes GmbH.
Pianka natryskowa poliuretanowa
Pianka natryskowa Elastospray jest zamkniętokomórkową (do 95%) sztywną pianką poliuretanową. Powstaje ona przez zmieszanie dwóch początkowo płynnych substancji: poliolu i izocyjanianu (MDI). W końcowej fazie reakcji pianka zastyga i twardnieje.
Płyty warstwowe poliuretanowe
W tym czasie poliuretan stał się dominującym materiałem izolacyjnym. Dzięki wybitnym właściwościom mechanicznym, konkurencyjnej cenie, a także łatwości i szybkości produkcji oraz montażu.