Izolacje cieplne – lista artykułów

Jak najlepiej wykorzystać dotacje z programu „Czyste Powietrze”, który w 2023 roku będzie obowiązywał na nowych zasadach

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło zmiany w programie „Czyste Powietrze”, które wejdą w życie od 2023 roku. Zostaną m.in. zwiększone poziomy dotacji, które pokryją nawet 100 proc. inwestycji związanych z termomodernizacją domów jednorodzinnych. Jak powiedziała minister Anna Moskwa, od stycznia 2023 roku beneficjenci będą mogli liczyć na dofinansowania w kwocie nawet 135 tysięcy złotych. To o ponad 50 tysięcy złotych więcej niż obecnie. – Sięgnijmy po te środki i wykorzystajmy je mądrze – apelują eksperci firmy ISOVER, która realizuje właśnie zakrojoną na szeroką skalę kampanię informacyjną dotyczącą finansowych i ekologicznych korzyści wynikających z ocieplenia budynków jednorodzinnych.

Problem rozszerzalności cieplnej izolacji technicznych i sposoby na powstające mostki termiczne

Jednym z problemów przy projektowaniu i wykonywaniu izolacji termicznych rurociągów jest rozszerzalność cieplna materiału izolacyjnego, która może generować znaczące straty ciepła, zwłaszcza w instalacjach przemysłowych operujących w wysokich temperaturach. Jak poradzić sobie z tym zjawiskiem?

Prawidłowa kolejność - ocieplenie domu później wymiana pieca

Termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Zapewnia komfort cieplny w domu oraz ogranicza zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację, a to skutkuje znacznymi oszczędnościami pieniędzy. Najlepiej by była wykonana kompleksowo, czyli z wymianą pieca oraz termoizolacją. Na efekty, w tym opłacalność termomodernizacji olbrzymi wpływ ma kolejność wykonywanych prac. Eksperci zalecają w pierwszej kolejności ocieplenie, a następnie wymianę źródła ciepła.

Ocieplenie historycznego budynku z równoczesną ochroną przeciwpożarową

Rewitalizacja czy inaczej nadawanie nowego życia starszym obiektom, choć ma wielu zagorzałych zwolenników, nastręcza sporo trudności projektantom i inwestorom. Poza typowymi problemami z wilgocią czy dostosowaną do współczesnych wymagań izolacją termiczną, jednym z podstawowych kłopotów jest zapewnienie właściwej odporności ogniowej. Rozwiązaniem na wszystkie te dolegliwości architektonicznych „nestorów” jest spienione szkło komórkowe.

Wełna do ocieplenia na poddaszu i w ścianach - izolacja domu i bezpieczeństwo

Efektywna wełna zapewnia izolację akustyczną, termiczną i pożarową, a dodatkowo chroni przed szkodliwymi pleśniami. Przewyższa styropian pod każdym z tych względów. Planując prace budowlane, trzeba jednak odpowiednio dobrać pozostałe materiały budowlane użyte w towarzystwie wełny do ocieplenia (np. tynków ściennych i folii). Tylko w ten sposób da się maksymalnie wykorzystać jej właściwości. Sprawdź, jakie są zalety izolowania budynków wełną szklaną oraz skalną i które materiały wybrać.

Ociepl dom styropianem – spore oszczędności i komfort

Praktycznie wszystkie nowe budynki są już ocieplone. Izolacja termiczna jest wykonywana wraz ze wszystkimi innymi pracami na fasadach i elewacjach budynków.

Gdzie warto zastosować innowacyjny system ognioodpornej izolacji kanałów

U Protect, system ochrony przeciwpożarowej kanałów wentylacyjnych i przewodów oddymiających, stosowany od 10 lat przez wykonawców w ponad 20 krajach europejskich, teraz dostępny jest również w Polsce. Rozwiązanie oferowane przez ISOVER odznacza się ochroną przeciwpożarową do 2 godzin, a także wyjątkowo niską wagą oraz prostotą montażu. System znajdzie zastosowanie w izolacji pionowych i poziomych kanałów okrągłych oraz prostokątnych w budynkach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych, takich jak centra handlowe, hotele, szpitale czy obiekty widowiskowo-konferencyjne.

W czasach kryzysu energetycznego termoizolacja domu to konieczność

Obecny kryzys energetyczny uświadomił nam co najmniej dwie ważne rzeczy: po pierwsze nasze domy i mieszkania są niesamowicie energochłonne, a po drugie - systemowe działania związane z ograniczeniem zapotrzebowania na energię są niezbędne i potrzebne na już. Docieplenie domu jest jednym z takich działań.

Jak przygotować poddasze na ocieplenia pianką poliuretanową?

Prawidłowe ocieplenie domu znacząco podnosi komfort mieszkańców i zapewnia duże oszczędności pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie budynku w zimie. Co więcej, nie pozwala też na nadmierne nagrzanie obiektu w czasie, gdy występują bardzo wysokie temperatury. Szukając więc odpowiedniego produktu, zapewniającego prawidłową izolację termiczną, warto zwrócić uwagę na piankę PUR, która ma bardzo dobre parametry i jest niezwykle trwała.

Zapytaliśmy ekspertów, jak uniknąć błędów przy izolacji systemów instalacyjnych?

Bez względu na rodzaj obiektu, prawidłowo wykonana izolacja systemów instalacyjnych gwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie danego budynku. Błędy i niedopatrzenia w tym zakresie skutkują nie tylko drastycznym zmniejszeniem wydajności instalacji, ale i pracy całego obiektu. Jak zatem uniknąć błędów w doborze izolacji?


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19452 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >