Izolacje cieplne – lista artykułów
Izolacje prawidłowo dobrane, czyli jak zapobiec uciążliwym remontom
Każdy remont niesie ze sobą czas chaosu i dezorganizacji. Sen z powiek spędza nam wszechogarniający bałagan, którego mimo naszych usilnych starań nie sposób opanować a pierwotnie założone koszty całego przedsięwzięcia niepojętym sposobem zaczynają się rozrastać przyprawiając o finansową zgrozę. Jest wiele sposobów, aby zminimalizować prawdopodobieństwo przeprowadzenia remontu w bliższej lub dalszej przyszłości, jednak nie każdy wie, że jednym z nich jest dobór właściwych izolacji.
Budowa domu: na co zwrócić uwagę przy wyborze izolacji
Budowa domu czy też zakup mieszkania to marzenie każdego z nas. Taka inwestycja jest jednak bardzo kosztowna, przez co, podejmując wiążące na lata decyzje, często kierujemy się przede wszystkim doraźnym czynnikiem ekonomicznym. Niestety cięć w budżecie całego przedsięwzięcia dokonujemy tam, gdzie ich nie widać na pierwszy rzut oka – np. w obszarze izolacji instalacji.
Ciepły i trwały dom z systemem ETS DOM
Krakowska Termo Organika znana z różnych innowacji w dziedzinie izolacji budowlanych chce podbić rynek nowatorskim systemem ETS DOM. Jest to system do budowy domów z form produkowanych z zawierającego grafit styropianu, elemnty te są następnie wypełniane betonem. Stosując system ETS DOM można wybudować mocny i bardzo ciepły dom w ekspresowym tempie.
Docieplanie ścian - Wolnoć Tomku w swoim domku...
W budynkach wielorodzinnych część lokatorów zaczyna zastanawiać się nad możliwościami ocieplenia ścian zewnętrznych od… wewnątrz. Co można zrobić, aby w czasie tegorocznej zimy zapewnić sobie komfort cieplny i jednocześnie niskie rachunki za ogrzewanie?
Materiały termoizolacyjne: Ocieplanie ścian zewnętrznych budynków
Okres wiosenno-letni sprzyja przeprowadzaniu remontów i napraw w naszym domu. Mimo, że jesienne słoty jeszcze daleko przed nami, warto wykorzystać sprzyjająca aurę i już teraz pomyśleć o ociepleniu ścian, naprawie lub zupełnej zmianie elewacji. Pierwszym etapem prac jest przyklejenie płyt styropianowych, czyli termoizolacja. Podpowiemy, w jaki sposób wykonać ją prawidłowo, tak aby efekt mógł przetrwać lata.
Systemy izolacyjne: ROCKMIN PLUS - nowa płyta do izolacji poddaszy, podłóg i ścian działowych
Rockwool Polska dbając o stały rozwój jakości, wprowadził na rynek ROCKMIN PLUS - nowa płyta do izolacji poddaszy, podłóg i ścian działowych. ROCKMIN PLUS powstała na bazie dobrze znanego i sprawdzonego produktu ROCKMIN, który od 15 lat zdobywa uznanie w branży oraz zaufanie wykonawców i inwestorów.
Izolacja cieplna: szyby zespolone ze szkła o wysokich parametrach izolacji termicznej
Wysokie parametry izolacji termicznej (współczynnik Ug=1,0 W/m2K wg normy PN-EN 673) stawiają szyby zespolone na bazie szkła SGG PLANITHERM ONE w grupie produktów budowlanych na które obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę planując budowę domu. Warto sięgnąć po szkło o wysokich parametrach izolacji termicznej aby nasze okna cechowały się niewielkimi stratami ciepła przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz.
Systemy izolacyjne: Abizol ST – wydajny lepik do styropianu i masa hydroizolacyjna w jednym
Styropian to jeden najpopularniejszych materiałów służących do ocieplania budynków. By dobrze spełniał swoja funkcję, musi być przyklejony fachowo, przy użyciu odpowiednich produktów. Pewność najwyższej jakości daje nam Abizol ST Tytan Professional.
Systemy izolacyjne do ogrzewania podłogowego: Samopoziomujące wylewki anhydrytowe Knauf
Samopoziomujące wylewki anhydrytowe Knauf są doskonałym uzupełnieniem podłogowych systemów grzewczych i mogą być stosowane zarówno w przypadku terakoty, parkietu jak i każdego innego rodzaju podłogi.
Thermoblok - charakterystyka i zastosowanie
Thermoblok to produkt drewnopochodny, wykorzystywany przede wszystkim jako materiał izolacyjny w budownictwie. Thermoblok zatrzymuje ciepło zimą, chroni przed upałami latem, a dzięki doskonałej izolacyjności akustycznej zapewnia komfort mieszkania i pracy. Jako naturalny materiał do izolacji cieplnej dachów, ścian i stropów stosowany jest głównie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi.