Izolacje cieplne – lista artykułów
Nowa inteligentna paroizolacja do ocieplania poddaszy.
Kompletny system, do ocieplania poddaszy pod nazwą Vario. Składa się z inteligentnej paroizolacji, odpowiednio dobranych wyrobów klejących i uszczelniających oraz z wełny mineralnej szklanej – Super-Mata. Ten niepowtarzalny system pozwala uzyskać maksymalne oszczędności w kosztach ogrzewania (posiada najniższy na rynku współczynnik przewodzenia ciepła!) przy doskonałym zabezpieczeniu poddasza przed niekorzystnym wpływem pary wodnej.
Rura potrójnie bezpieczna
Rura wielowarstwowa TECEflex to doskonały produkt przeznaczony do budowy instalacji grzewczych, sanitarnych, a także ogrzewania podłogowego i ściennego.
Od czego zależy izolacja cieplna ścian zewnętrznych domu?
Projektowanie i budowa ścian (przegród budowlanych) współczesnych budynków musi odpowiadać wielu normowym parametrom - wytrzymałości, izolacji cieplnej, izolacji akustycznej oraz odporności ogniowej. Materiały budowlane stosowane do konstrukcji ścian powinny optymalizować te parametry w zależności od naszych potrzeb.
Kotwienie termoizolacji
Na trwałość i wygląd ocieplanych elewacji wpływ ma zastosowany materiał wykończeniowy i termoizolacyjny (styropian, wełna mineralna) Najważniejsze jednak jest trwałe- stabilne przytwierdzenie całego systemu ociepleniowego do podłoża. W tym celu wykonawcy stosują łączniki mechaniczne zwane popularnie kołkami bądź kotwyami.
Biterm Rollbahn - Nowa styropapa w ofercie Swisspor Polska
W sezonie budowlanym 2006 firma Swisspor Polska wprowadziła do swojej oferty nowy rodzaj styropapy o nazwie Biterm Rollbahn. Jest ona wykonana z płyt styropianowych EPS 100 o wymiarach 1000 na 5000 mm i laminowanych papą podkładową.
Stan polskich budynków pod względem izolacyjności termicznej
Nie jest tajemnicą, że stan polskich budynków pod względem izolacji termicznej pozostawia wiele do życzenia. Większość budynków w naszym kraju pochodzi przecież z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, a sporo jest też tych, które wybudowano jeszcze przed wojną. Wszyscy doskonale wiemy, jaki był standard budownictwa mieszkaniowego za czasów PRL – o ścianach, stropach i stolarce okiennej z tego okresu można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że były to materiały ciepłochronne.
Który system jest lepszy - wełniany czy styropianowy i dlaczego?
Porównując dwa rodzaje systemów ociepleniowych – na styropianie i na wełnie, nie można powiedzieć, że jeden jest lepszy od drugiego. W każdym z nich można dopatrzyć się zalet, jak i wad.
Jakie błędy popełniają najczęściej wykonawcy przy docieplaniu budynków
Przy wykonywaniu dociepleń budynków często pierwsze błędy popełniane są już przy kompletowaniu materiałów, jakie zostaną użyte. Zdarza się, że wykonawcy lub inwestorzy, szukając oszczędności, rezygnują z zakupu materiałów stanowiących system. Poszczególne produkty zastępowane są materiałami niekompatybilnymi. Zapominają przy tym, że system to rozwiązanie, dopuszczone do zastosowania w budownictwie na podstawie Aprobaty Technicznej, w której znajdują się jednoznaczne informacje na temat kompletu materiałów, których współpraca została sprawdzona w ustalonym układzie warstwowym.
Dachy strome i płaskie - Wykorzystanie styropianu do izolacji dachów
Przez dach ucieka około 30% ciepła. Niezależnie więc od tego czy budujemy dach stromy czy płaski powinniśmy dobrze wybrać materiał izolacyjny. Tak, aby w przyszłości nie borykać się z problemem chłodu w zimie i tropikalnych upałów w lecie.