Izolacje cieplne – lista artykułów

Rozwiązania izolacyjne, które ograniczają zapotrzebowanie na energię elektryczną w centrach danych

Od naszych zdjęć w portalach społecznościowych do wielomiliardowych operacji finansowych – wszystko to jest dziś zapisane na serwerach w centrach danych w cyfrowej postaci za pomocą zer i jedynek. I choć urządzenia informatyczne przechowują wirtualne dane, to ich praca odbywa się w dobrze znanej fizycznej rzeczywistości. Dla sprawnego i niezawodnego funkcjonowania potrzebują skutecznych izolacji termicznych, a także ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych w postaci wilgoci czy kurzu.

Przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji domu - to mniejsze rachunki i mniej smogu

Sezon grzewczy to dla każdego właściciela domu okres ponoszenia dużych wydatków na ogrzewanie. Jak podają statystyki Eurostatu, na ten cel Polacy wydają ponad połowę budżetu przeznaczonego na utrzymanie domu! Niestety, wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach kwota ta może sukcesywnie rosnąć. Jak uchronić się przed wzrostem cen? Kluczową kwestią jest poprawne przeprowadzenie kompleksowego ocieplenia domu, dzięki któremu możemy zaoszczędzić od 3 nawet do 4,5 tysiąca złotych rocznie.

Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas ocieplania domu?

Docieplenie domu to kluczowy i niezbędny etap nie tylko budowy nowych obiektów, ale i modernizacji już istniejących. To rozwiązanie jednocześnie i oszczędne i ekologiczne. Zbyt dużo jest zatem do stracenia, by pozwolić sobie na niedociągnięcia i wady izolacji.

Systemy ociepleń na styropianie, pokryte tynkiem cienkowarstwowym to najchętniej wybierany sposób na ocieplenie domu

Niższe rachunki za ogrzewanie to zaleta, która jest najczęściej wskazywana w kontekście zastosowania systemów ociepleń. Warto jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą znacznie więcej, wpływając chociażby na nasze zdrowie. W jaki sposób to robi? Odpowiedź na to pytanie już za chwilę.

Jak się oblicza współczynnik przenikania ciepła w ścianach?

Dom musi trzymać ciepło w środku. Ile dokładnie – to wynika z przepisów budowlanych. Ustawowe normy zapotrzebowania na ciepło, a tym samym na energię potrzebną do jego wyprodukowania, są cyklicznie zaostrzane. To jeden z elementów proklimatycznej polityki Unii Europejskiej.

Izolacja termiczna domu — jaką zastosować?

Przy budowie domu warto szczegółowo zadbać o wszelkie aspekty, w tym o prawidłowe wykonanie izolacji termicznej. Inwestycja w odpowiednią izolację zwróci się w kolejnych latach, kiedy to dom, będzie generować niższe rachunki za ogrzewanie. Co więcej, dzięki niej budynek latem będzie wolniej się nagrzewał, a zimą zdecydowanie wolniej wyziębiał, oferując domownikom przyjemną temperaturę, do wykonywania izolacji cieplnej wykorzystuje się styropian, folie termoizolacyjne, wełnę mineralną i inne materiały. W niniejszym artykule pokrótce opiszemy ich właściwości.

Czy ocieplanie domu późną jesienią ma sens?

Stale rosnące ceny energii wpływają na wzrost kosztów ogrzewania budynków, które stanowią jedną z najbardziej znaczących pozycji wydatkowych dla ich właścicieli. Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu to nawet 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Jak temu zaradzić? To proste! Należy wykonać ocieplenie ścian budynku, które obniża zużycie energii niezbędnej do jego ogrzania, zapewnia oszczędność pieniędzy oraz utrzymanie optymalnej temperatury i zdrowego mikroklimatu w jego wnętrzu. Zastosowanie materiału o odpowiedniej grubości oraz parametrach gwarantuje oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie oraz redukcję emisji zanieczyszczeń.

Planujesz budowę garażu? Nie zapomnij o odpowiedniej izolacji termicznej!

Bez względu na to, czy garaż, który planujesz zbudować będzie przylegał do domu czy będzie budynkiem wolnostojącym, musisz zadbać o jego ocieplenie. W ten sposób uda Ci się sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu – wnętrze będzie ciepłe, przynajmniej na tyle, że będziesz mógł wchodzić tam bez kurtki czy bezpiecznie przechowywać sprzęt ogrodniczy, chemię samochodową i inne.

Otulina do izolacji rur w systemach grzewczych i wentylacyjnych

Kiedy trzeba zaizolować rurociąg prosty, praca wykonawcy (jak i sama izolacja) z reguły układa się gładko. Kiedy jednak instalacja skręca we wszystkich kierunkach, życie fachowca nie jest już tak proste. Chyba, że skorzysta on z rozwiązań izolacyjnych systemowych.

Jakie korzyści płyną z montażu wysokiej jakości izolacji w domu?

Rosnące ceny energii sprawiają, że szukamy oszczędności. Zaawansowane rozwiązania izolacyjne pomogą w zmniejszeniu strat ciepła, a co za tym idzie - obniżeniu rachunków za ogrzanie domu czy podgrzanie wody.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >