Izolacje cieplne – lista artykułów
Ocieplanie celulozą, czyli jak ocieplić dom na lata?
Klimat panujący w Polsce sprawia, że ocieplanie budynków od fundamentów aż po dach nikogo nie dziwi. Jak się jednak okazuje, wykorzystywanego do tego od lat styropian i wełna mineralna, w rzeczywistości przynoszą mierne korzyści. Coraz częściej więc zwraca się uwagę na bardziej wydajne metody ocieplania. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest izolacja celulozowa, o której opowiemy poniżej!
Jak uniknąć wysoleń na elewacji podczas aplikacji bezspoinowych systemów ociepleń (ETICS)?
W okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nawet, gdy temperatura przekracza +5°C, deszczowa i wietrzna pogoda podczas prowadzenia prac elewacyjnych może powodować problemy w postaci pojawienia się białego nalotu, czyli wysoleń na elewacji.
Poprawna izolacja oraz uszczelnienia połączeń okien i drzwi z murem podczas montażu w warstwie ocieplenia
Jak ograniczyć straty energii cieplnej w budynku? Przede wszystkim zadbać o poprawę jego szczelności, w tym odpowiednią izolację stolarki otworowej. Rozwiązaniem zapewniającym osiągnięcie maksymalnej ochrony termicznej w tym przypadku jest montaż okien i drzwi w warstwie ocieplenia, poza licem ściany, z wykorzystaniem wysokiej jakości systemu.
Jakie dofinansowanie możemy uzyskać w rządowym programie Czyste powietrze?
Termoizolacja to od lat najcenniejsza inwestycja budowlana. Obniża zużycie energii niezbędnej do ogrzania domu, zapewnia oszczędność pieniędzy oraz utrzymanie optymalnej temperatury i zdrowego mikroklimatu w jego wnętrzu. Obecna, trudna sytuacja geopolityczna spowoduje kolejny wzrost cen energii, dlatego eksperci przekonują, że ocieplenie domu jest obecnie jeszcze bardziej opłacalne. Uwaga! W 2022 roku można skorzystać z dotacji do 69 tys. złotych na termomodernizację w programie „Czyste Powietrze” oraz z ulgi termomodernizacyjnej pozwalającej odliczyć od dochodu 53 tys. zł.
Rozwiązania izolacyjne, które ograniczają zapotrzebowanie na energię elektryczną w centrach danych
Od naszych zdjęć w portalach społecznościowych do wielomiliardowych operacji finansowych – wszystko to jest dziś zapisane na serwerach w centrach danych w cyfrowej postaci za pomocą zer i jedynek. I choć urządzenia informatyczne przechowują wirtualne dane, to ich praca odbywa się w dobrze znanej fizycznej rzeczywistości. Dla sprawnego i niezawodnego funkcjonowania potrzebują skutecznych izolacji termicznych, a także ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych w postaci wilgoci czy kurzu.
Przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji domu - to mniejsze rachunki i mniej smogu
Sezon grzewczy to dla każdego właściciela domu okres ponoszenia dużych wydatków na ogrzewanie. Jak podają statystyki Eurostatu, na ten cel Polacy wydają ponad połowę budżetu przeznaczonego na utrzymanie domu! Niestety, wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach kwota ta może sukcesywnie rosnąć. Jak uchronić się przed wzrostem cen? Kluczową kwestią jest poprawne przeprowadzenie kompleksowego ocieplenia domu, dzięki któremu możemy zaoszczędzić od 3 nawet do 4,5 tysiąca złotych rocznie.
Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas ocieplania domu?
Docieplenie domu to kluczowy i niezbędny etap nie tylko budowy nowych obiektów, ale i modernizacji już istniejących. To rozwiązanie jednocześnie i oszczędne i ekologiczne. Zbyt dużo jest zatem do stracenia, by pozwolić sobie na niedociągnięcia i wady izolacji.
Systemy ociepleń na styropianie, pokryte tynkiem cienkowarstwowym to najchętniej wybierany sposób na ocieplenie domu
Niższe rachunki za ogrzewanie to zaleta, która jest najczęściej wskazywana w kontekście zastosowania systemów ociepleń. Warto jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą znacznie więcej, wpływając chociażby na nasze zdrowie. W jaki sposób to robi? Odpowiedź na to pytanie już za chwilę.
Jak się oblicza współczynnik przenikania ciepła w ścianach?
Dom musi trzymać ciepło w środku. Ile dokładnie – to wynika z przepisów budowlanych. Ustawowe normy zapotrzebowania na ciepło, a tym samym na energię potrzebną do jego wyprodukowania, są cyklicznie zaostrzane. To jeden z elementów proklimatycznej polityki Unii Europejskiej.
Izolacja termiczna domu — jaką zastosować?
Przy budowie domu warto szczegółowo zadbać o wszelkie aspekty, w tym o prawidłowe wykonanie izolacji termicznej. Inwestycja w odpowiednią izolację zwróci się w kolejnych latach, kiedy to dom, będzie generować niższe rachunki za ogrzewanie. Co więcej, dzięki niej budynek latem będzie wolniej się nagrzewał, a zimą zdecydowanie wolniej wyziębiał, oferując domownikom przyjemną temperaturę, do wykonywania izolacji cieplnej wykorzystuje się styropian, folie termoizolacyjne, wełnę mineralną i inne materiały. W niniejszym artykule pokrótce opiszemy ich właściwości.