Izolacje cieplne – lista artykułów

Skalna wełna mineralna zalecana przy docieplaniu budynków nowych i starych

Pękające tynki, zbierająca brud elewacja lub zawilgocenie budynku to najczęstsze problemy wynikające ze złego doboru materiałów dociepleniowych. Jedną z podstawowych decyzji, jaką musimy podjąć ocieplając budynek, jest wybór materiału izolacyjnego optymalnego do naszych potrzeb. Poznajmy zalety nowego produktu jakim są płyty z wełny mineralnej o bardzo dobrych parametrach cieplnych i właściwościach akustycznych.

Co można poprawić, aby we własnym domu czuć się bardziej komfortowo?

W okresie pandemii koronawirusa spędzamy coraz więcej czasu w bezpiecznym schronieniu, czyli własnym domu. Wielu z nas uświadomiło sobie w tym czasie jak ważne jest poczucie komfortu oraz optymalny mikroklimat panujący we wnętrzu, który bezsprzecznie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie mieszkańców. Co zrobić, aby domowe środowisko było przyjazne zarówno zimą, jak i w upalne dni lata? Eksperci są zgodni, że kluczową rolę pełni izolacja ścian zewnętrznych tworząca ochronę termiczną budynku, a przy tym znacząco ograniczająca zużycie energii wykorzystywanej do ogrzewania czy klimatyzacji.

Na co szczególnie należy zwrócić uwagę wykonując prace ociepleniowe

Ruszył sezon budowlany a wraz z nim prace na elewacjach budynków. Dla tych, którzy wahają się, czy warto ocieplać, mamy kilka istotnych argumentów przemawiających „za”. Dla już zdecydowanych, podpowiedzi, na co koniecznie zwrócić szczególną uwagę przystępując do takiej inwestycji i nadzorując jej przebieg.

Sauna w lecie na poddaszu - są sposoby, aby tego uniknąć

Choć do kalendarzowego lata pozostały już tylko niecałe dwa tygodnie, nie ma wątpliwości – w Polsce rozpoczął się sezon wysokich temperatur. To, co sprzyja udanemu urlopowi na słonecznej plaży, niekoniecznie cieszy mieszkańców domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych piętrowych. Jak poprawić komfort termiczny we własnych czterech kątach latem? Odpowiedź może zaskakiwać!

Dlaczego warto ocieplić garaż przylegający do domu?

Nieszczelny garaż, który wbudowany jest w bryłę domu, może być przyczyną dużych strat ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu poliuretanowej pianki natryskowej błyskawicznie wykonamy efektywną warstwę izolacji wewnątrz garażu i podniesiemy komfort termiczny w całym budynku.

Jak prawidłowo przeprowadzić prace dociepleniowe w starym domu?

Cztery miliony domów jednorodzinnych w Polsce nadal wymaga termomodernizacji – wynika z najnowszych szacunków rządu. I choć właściciele bezpośrednio mogą odczuć efekty tej inwestycji w niższych rachunkach za ogrzewanie, termomodernizacja przestała być sprawą prywatną. Wpisuje się bowiem w jeden z globalnych celów, jakim jest zeroemisyjność.

O czym warto pamiętać planując termomodernizację domu grafitowym styropianem?

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie. O czym warto pamiętać planując prace ociepleniowe? Im lepsze parametry przewodności cieplnej materiału do izolacji, tym więcej korzyści i właśnie dlatego wybierając izolator warto postawić na wysokiej jakości styropian grafitowy, który charakteryzuje się najkorzystniejszą lambdą.

Jak i czym skutecznie ocieplić dom?

Prawidłowe ocieplenie budynku w dłuższej perspektywie gwarantuje duży zysk dla właściciela. Szczególnie istotne jest wykonanie go na elewacji – powoduje to obniżenie kosztów ogrzewania nawet do 40%! Wysokiej jakości materiał na ścianach utrzymuje ciepło wewnątrz domu. Budynek jest również skutecznie chroniony przed zimnem z zewnątrz oraz codziennymi obciążeniami, takimi jak wiatr, deszcz czy uderzenia. Podpowiadamy, czym najłatwiej i najskuteczniej ocieplić dom.

Czym izolować instalacje i rury biegnące pod podłogą?

Rękaw izolacyjny ThermaSmart ENEV-Q został zaprojektowany w celu optymalizacji izolacji cieplnej rur prowadzonych w podłodze zgodnie z GEG (GebäudeEnergieGesetz – niemiecka ustawa, która weszła w życie 1 listopada 2020 roku i zastąpiła ustawy EnEV oraz EnEG). Wyróżnikiem otuliny ENEV-Q jest nie tylko jej żółty kolor, ale przede wszystkim niespotykany, prostokątny kształt. Zapewnia on stabilność oraz niezawodną izolację rur pomiędzy pozostałymi warstwami podłogi, idealnie wypełniając przestrzeń. Zastosowanie ThermaSmart ENEV-Q obniża straty ciepła, a także zabezpiecza rury biegnące w podłodze przed uszkodzeniem, zwiększając komfort użytkowników.

Które elementy domu warto izolować?

Dopasowanie odpowiedniej izolacji jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega stratom energii i wpływa na koszty związane z utrzymaniem budynku. Decydując się na określony materiał, należy zwrócić uwagę na paramenty techniczne, w tym współczynnik przenikania ciepła. Czym jeszcze kierować się przy wyborze właściwego rozwiązania?


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >