Izolacje cieplne – lista artykułów
Czy ocieplanie domu późną jesienią ma sens?
Stale rosnące ceny energii wpływają na wzrost kosztów ogrzewania budynków, które stanowią jedną z najbardziej znaczących pozycji wydatkowych dla ich właścicieli. Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu to nawet 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Jak temu zaradzić? To proste! Należy wykonać ocieplenie ścian budynku, które obniża zużycie energii niezbędnej do jego ogrzania, zapewnia oszczędność pieniędzy oraz utrzymanie optymalnej temperatury i zdrowego mikroklimatu w jego wnętrzu. Zastosowanie materiału o odpowiedniej grubości oraz parametrach gwarantuje oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie oraz redukcję emisji zanieczyszczeń.
Planujesz budowę garażu? Nie zapomnij o odpowiedniej izolacji termicznej!
Bez względu na to, czy garaż, który planujesz zbudować będzie przylegał do domu czy będzie budynkiem wolnostojącym, musisz zadbać o jego ocieplenie. W ten sposób uda Ci się sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu – wnętrze będzie ciepłe, przynajmniej na tyle, że będziesz mógł wchodzić tam bez kurtki czy bezpiecznie przechowywać sprzęt ogrodniczy, chemię samochodową i inne.
Otulina do izolacji rur w systemach grzewczych i wentylacyjnych
Kiedy trzeba zaizolować rurociąg prosty, praca wykonawcy (jak i sama izolacja) z reguły układa się gładko. Kiedy jednak instalacja skręca we wszystkich kierunkach, życie fachowca nie jest już tak proste. Chyba, że skorzysta on z rozwiązań izolacyjnych systemowych.
Jakie korzyści płyną z montażu wysokiej jakości izolacji w domu?
Rosnące ceny energii sprawiają, że szukamy oszczędności. Zaawansowane rozwiązania izolacyjne pomogą w zmniejszeniu strat ciepła, a co za tym idzie - obniżeniu rachunków za ogrzanie domu czy podgrzanie wody.
Skalna wełna mineralna zalecana przy docieplaniu budynków nowych i starych
Pękające tynki, zbierająca brud elewacja lub zawilgocenie budynku to najczęstsze problemy wynikające ze złego doboru materiałów dociepleniowych. Jedną z podstawowych decyzji, jaką musimy podjąć ocieplając budynek, jest wybór materiału izolacyjnego optymalnego do naszych potrzeb. Poznajmy zalety nowego produktu jakim są płyty z wełny mineralnej o bardzo dobrych parametrach cieplnych i właściwościach akustycznych.
Co można poprawić, aby we własnym domu czuć się bardziej komfortowo?
W okresie pandemii koronawirusa spędzamy coraz więcej czasu w bezpiecznym schronieniu, czyli własnym domu. Wielu z nas uświadomiło sobie w tym czasie jak ważne jest poczucie komfortu oraz optymalny mikroklimat panujący we wnętrzu, który bezsprzecznie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie mieszkańców. Co zrobić, aby domowe środowisko było przyjazne zarówno zimą, jak i w upalne dni lata? Eksperci są zgodni, że kluczową rolę pełni izolacja ścian zewnętrznych tworząca ochronę termiczną budynku, a przy tym znacząco ograniczająca zużycie energii wykorzystywanej do ogrzewania czy klimatyzacji.
Na co szczególnie należy zwrócić uwagę wykonując prace ociepleniowe
Ruszył sezon budowlany a wraz z nim prace na elewacjach budynków.
Dla tych, którzy wahają się, czy warto ocieplać, mamy kilka istotnych argumentów przemawiających „za”. Dla już zdecydowanych, podpowiedzi, na co koniecznie zwrócić szczególną uwagę przystępując do takiej inwestycji i nadzorując jej przebieg.
Sauna w lecie na poddaszu - są sposoby, aby tego uniknąć
Choć do kalendarzowego lata pozostały już tylko niecałe dwa tygodnie, nie ma wątpliwości – w Polsce rozpoczął się sezon wysokich temperatur. To, co sprzyja udanemu urlopowi na słonecznej plaży, niekoniecznie cieszy mieszkańców domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych piętrowych. Jak poprawić komfort termiczny we własnych czterech kątach latem? Odpowiedź może zaskakiwać!
Dlaczego warto ocieplić garaż przylegający do domu?
Nieszczelny garaż, który wbudowany jest w bryłę domu, może być przyczyną dużych strat ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu poliuretanowej pianki natryskowej błyskawicznie wykonamy efektywną warstwę izolacji wewnątrz garażu i podniesiemy komfort termiczny w całym budynku.
Jak prawidłowo przeprowadzić prace dociepleniowe w starym domu?
Cztery miliony domów jednorodzinnych w Polsce nadal wymaga termomodernizacji – wynika z najnowszych szacunków rządu. I choć właściciele bezpośrednio mogą odczuć efekty tej inwestycji w niższych rachunkach za ogrzewanie, termomodernizacja przestała być sprawą prywatną. Wpisuje się bowiem w jeden z globalnych celów, jakim jest zeroemisyjność.