Izolacje cieplne – lista artykułów

Jak wykonać termoizolację dachu, który ma nietypowy, wyszukany kształt?

Im bardziej skomplikowany jest dach, tym trudniejszym zadaniem może okazać się jego skuteczne ocieplenie. W takim przypadku izolacja natryskowa pianką poliuretanową będzie najlepszym rozwiązaniem, które gwarantuje precyzyjne wypełnienie wszelkich szczelin i zakamarków, minimalizując straty ciepła w domu.

Jak izolować systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne?

Aby instalacja grzewcza lub wentylacyjna spełniała swoje zadanie, niezbędnym jest zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej lub przeciwkondensacyjnej. Ochrona przed stratami cieplnymi i korozją stalowych elementów to dzisiaj absolutny standard, o którym myśli się już w pierwszych etapach układania instalacji. Projektanci i wykonawcy coraz częściej stawiają na otuliny z wełny kamiennej. O czym warto pamiętać przy wyborze i montażu produktów tego typu?

Jak poprawnie ocieplić poddasze domu?

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze projektu domu jest jego koszt eksploatacji. Nowoczesne trendy w budownictwie zakładają budowę domów energooszczędnych, wyposażonych w technologie wykorzystujące siłę natury np. panele fotowoltaiczne czy przydomowe oczyszczalnie ścieków pozwalające ograniczyć późniejsze wydatki na utrzymanie domu. Niewątpliwie jednym z głównych wydatków eksploatacyjnych domu jest ogrzewanie. Dlatego ważna jest izolacja termiczna ścian. Obecnie większość nowobudowanych domów jest parterowa z użytkowym poddaszem. Należy pamiętać, że przez źle ocieplony dach może uciekać od 10 do nawet 30% ciepła. Dlatego niemniej ważna od izolacji termicznej ścian jest izolacja poddasza. Poniżej podpowiadamy w jaki sposób prawidłowo ocieplić poddasze.

Trwała i bezpieczna elewacja ocieplona systemem ognioochronnym

W trosce o zdrowie i życie osób przebywających w budynku coraz częściej decydujemy się na instalację systemu przeciwpożarowego. Taka prewencja na pewno się przydaje, a wręcz jest pożądana. Pamiętajmy jednak, że już na etapie budowy czy remontu możemy dbać o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości, stawiając na niepalne materiały wykończeniowe. Najwyższą ochronę ogniową w odniesieniu do elewacji gwarantuje niepalny system ocieplenia.

Docieplanie budynków - jak skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację domu?

Ciepła zima zachęca do planowania wiosennych remontów, zwłaszcza że z dużym prawdopodobieństwem uda się rozpocząć je w tym roku wyjątkowo wcześnie. Z początkiem wiosny rozpoczną się w całej Polsce tysiące inwestycji związanych z docieplaniem domów. Termomodernizacja należy do takich inwestycji, które znacząco poprawiają komfort mieszkania. Dobrze wykonana izolacja cieplna przyda się nie tylko zimą, ale i w upalne lato.

Ocieplanie stropu pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi

Termomodernizacja domu to wyzwanie, które stoi przed każdym inwestorem. Szczególnie jeśli chodzi o wybór materiału do ocieplenia – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Oprócz odpowiedniej izolacji cieplnej bardzo ważna jest izolacyjność akustyczna pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi – za co w głównej mierze odpowiada odpowiednia konstrukcja stropu. O tym na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze materiałów izolacyjnych wyjaśnia doradca techniczny.

Ocieplenie poddasza w jeden dzień z pomocą pianki otwartokomórkowej

Prace związane z termoizolacją budynku bywają uciążliwe dla mieszkańców, dlatego najlepiej, gdy udaje się je ukończyć w planowanym terminie. Innowacyjna pianka otwartokomórkowa to rozwiązanie, które umożliwia efektywne docieplenie dachu domu jednorodzinnego w ciągu zaledwie jednego dnia.

Nie ma lepszego sposobu na obniżenie rachunków za ogrzewanie niż termomodernizacja

Kompleksowa termomodernizacja redukuje zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, dlatego jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Najważniejszymi jej elementami są: ocieplenie ścian zewnętrznych domu oraz wymiana źródła ogrzewania. Każdy, kto przeprowadzi termomodernizację swojego domu będzie oszczędzać na jego eksploatacji, ale przyczyni się również do aktywnej walki ze smogiem.

Wełna mineralna czy pianka poliuretanowa - co będzie lepsze do ocieplenia poddasza?

Badania pokazują, że aż 30% ciepła domu ucieka przez dach. Nic dziwnego, że coraz więcej rodzin myśli o termoizolacji poddasza, która pozwala podnieść komfort życia, zaoszczędzić pieniądze i zrobić coś pożytecznego dla środowiska. Na rynku dominują dwa konkurencyjne rozwiązania: wełna mineralna i pianka poliuretanowa. Efektem tej rywalizacji są niespotykane dotąd produkty nowej generacji.

Natryskowe ocieplenie dachu pianką PUR

Ciepłe powietrze unosi się do góry, a potem… Ucieka przez źle ocieplony i zabezpieczony dach! Jak zachować ciepłe powietrze w domu na dłużej? Branża budowlana z roku na rok potwierdza, że najlepszym sposobem jest wykonanie efektywnej izolacji z wykorzystaniem pianki poliuretanowej.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  6 7 8 9 10  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 280

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >