Izolacje cieplne – lista artykułów
Najważniejsze zasady korzystania z ulgi termomodernizacyjnej
Robi się coraz zimnej, przy takiej aurze wyraźnie widać potrzebę wprowadzenia efektywności energetycznej budynków. W Polsce istnieje ulga podatkowa dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na przeprowadzenie termomodernizacji w swoich domach. To jedna z finansowych motywacji do poprawy efektywności energetycznej domów mieszkalnych w Polsce i aktywnego włączenia się ich właścicieli do walki ze smogiem. Warto rozważyć termomodernizację swoich domów, tym bardziej że tego typu inwestycje mogą się zwrócić nawet w niecałe dwa lata.
Precyzyjne zamocowanie izolacji ETICS warunkiem skutecznej termoizolacji
Właściwe docieplenie budynku wpływa na odczuwanie komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń. Im lepiej zaizolowane ściany, tym lepsza gospodarka energią, a to przekłada się wprost na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Co determinuje wykonanie trwałej i funkcjonalnej termoizolacji?
Sposoby na ciepłe poddasze
Można mieć piękny dom, ale jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczony przed zimnem na nic zdadzą nam się jego wdzięki. Najwięcej zimna może wdzierać się przez poddasze. Dowiedz się dlaczego warto zająć się odpowiednim jego uszczelnieniem.
Dom będzie miał mniejsze straty ciepła, jeśli ocieplimy przylegający do niego garaż
Garaż w obrysie budynku to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na pełniejsze wykorzystanie jego zalet. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli nie przewidujemy w nim systemu grzewczego, należy go odpowiednio ocieplić, gdyż w innym wypadku może stać się źródłem sporych strat energii cieplnej.
Ocieplenie strychu pianką poliuretanową - jak zaadaptować poddasze?
Więcej przestrzeni w Twoim domu? Polacy coraz chętniej powiększają swoją powierzchnię życiową. Wielu z nich decyduje się na zaaranżowanie poddasza, co pozwala na łatwe i szybkie zyskanie dodatkowych pokoi. Zastanawiasz się na adaptacją poddasza? Zobacz jak to zrobić!
Jak prawidłowo przeprowadzić ocieplenie piwnicy
Rosnące koszty ogrzewania i zaostrzające się przepisy prawne powodują, że coraz więcej osób decyduje się na termomodernizację domu. Właściciele budynków z piwnicą często zastanawiają się, jaka metoda jej ocieplenia będzie lepsza – od zewnątrz czy od wewnątrz. Każda z nich ma swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed rozpoczęciem prac.
Docieplenie trudno dostępnych miejsc w starym budownictwie - stropodachy i poddasza nieużytkowe
Wiekowe budownictwo, choć ma swój urok, potrafi spędzić domownikom sen z powiek – zwłaszcza jeśli na remont i docieplenie czeka stropodach w budynku z wielkiej płyty albo poddasze nieużytkowe w domu jednorodzinnym. Ze względów konstrukcyjnych lub z uwagi na stan dachu, tradycyjne metody nie zawsze wchodzą w grę. Na szczęście do dyspozycji mamy wówczas praktyczne rozwiązania, takie jak wełna kamienna w granulacie, która sprawdzi się doskonale w przypadku trudno dostępnych miejsc i niełatwych obszarów roboczych!
Jeśli w tym roku chcemy jeszcze ocieplić dom - to jest to ostatni moment na przeprowadzenie takich prac
Wiele domów w Polsce jest pozbawionych odpowiedniej termoizolacji, co uniemożliwia racjonalne zarządzanie energią. Generuje to znaczne straty ciepła, jest niekorzystne zarówno dla domowego budżetu, jak i środowiska – z powodu smogu. Skuteczne rozwiązanie stanowi inwestycja w ocieplenie ścian zewnętrznych. Dzięki temu zyskamy komfort termiczny w sposób możliwie najbardziej energooszczędny – bez konieczności ponoszenia dużych kosztów na ogrzewanie pomieszczeń.
Ocieplenie wieńca - tego nie można zaniedbać
Wieniec czyli czyli żelbetowa belka okalająca budynek ma na celu wzmocnienie ścian konstrukcyjnych budynków, zabezpieczając je przed rozsunięciem, przewróceniem bądź zarysowaniami powstającymi na przykład w wyniku osiadania budynku. Ze względu na swoją żelbetową konstrukcję wieniec może być jednak źródłem strat ciepła, dlatego ważnym czynnikiem jest jego odpowiednia izolacja termiczna.
Technologia ocieplania budynków - system ETICS
Lato jeszcze trwa, jednak dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze. Czy nadchodząca jesień to dobry moment na rozpoczęcie ocieplania fasady nowego domu? Tak, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najpopularniejszą technologią ocieplania budynków jest metoda lekka mokra (ETICS) W skrócie, metoda ta polega na przymocowaniu kilku warstw materiału termoizolacyjnego do ściany za pomocą kleju i łączników mechanicznych oraz na wykonaniu tynku cienkowarstwowego. Prace należy wykonywać w określonych warunkach, aby zapewnić optymalną przyczepność jednej warstwy do drugiej.