Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Jak można zwiększyć szczelność dachu płaskiego?

Dachy płaskie zazwyczaj wymagają częstszych napraw i konserwacji od dachów spadzistych. Dzieje się tak ze względu na występujący w ich przypadku niewielki spadek, który w sytuacji źle wykonanej konstrukcji dachu sprzyja zaleganiu wody. Jest ona jednym z kluczowych destrukcyjnych czynników obniżających trwałość pokrywy dachowej. W jaki sposób można zabezpieczyć płaski dach, aby zmniejszyć częstotliwość napraw, a co za tym idzie, oszczędzić pieniądze?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację odpływu liniowego w kabinie prysznicowej?

Montaż prysznica bez brodzika, z odpływem liniowym zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdza się dobrze nawet w niewielkich pomieszczeniach i pozwala na stworzenie funkcjonalnej, estetycznej przestrzeni kąpielowej. Przy zastosowaniu tego rozwiązania ważna jest odpowiednia hydroizolacja połączeń, w tym miejsc styku ściany z podłożem. Jak wykonać skuteczne uszczelnienie łazienki? Pomogą w tym taśmy na bazie butylu.

Jak uszczelnić płaski dach budynku mieszkalnego przed działaniem wody?

W polskim budownictwie mieszkaniowym najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym jako pokrycie płaskich dachów budynków jest papa, która po pewnym czasie, z czasem może przestać stanowić skuteczne zabezpieczenie jego powierzchni przed działaniem wody. Zazwyczaj przy stwierdzeniu nieszczelności dachu, pokrywany jest on kolejną warstwą papy, co stanowi rozwiązanie krótkoterminowe… Czy istnieją zatem rozwiązania trwałe i długofalowe?

Rodzaje i zastosowanie foli drenażowych w hydroizolacjach budowlanych

Folie ochronne i drenażowe zostały opracowane specjalnie do stosowania na stropodachach i ścianach fundamentowych. Ich podstawowym zadaniem jest oddzielenie konstrukcji od wilgotnego gruntu, zabezpieczenie odpornej na nacisk hydroizolacji oraz odprowadzenie nagromadzonej wody. Jest to uzyskiwane poprzez skierowanie nadmiaru wody do odwodnienia dachowego lub drenażu podziemnego oraz ochronę okładziny przed obciążeniem punktowym i osiadaniem gruntu. Stosowanie tego rodzaju folii ochronnych i drenażowych wspomaga również funkcję izolacji obwodowej zarówno wodnej, jak i termicznej.

Jak usunąć czarne wykwity ze ścian i sufitów oraz skutecznie zapobiegać wilgoci?

Prawidłowa wilgotność powietrza w domu nie powinna przekraczać 65%, przy optymalnej temperaturze 20-22°C. Gdy poziom ten wzrośnie, utrzymując się przez dłuższy czas, ściany i sufity mogą zostać zaatakowane przez nieestetyczne dla oka i szkodliwe dla zdrowia wykwity. Jak szybko, bez skuwania tynków czy usuwania gładzi szpachlowych usunąć pleśnie i grzyby oraz skutecznie zablokować ich powstawanie?

Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową fundamentów?

Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.

Membrany dachowe z PVC - do hydroizolacji jakiego rodzaju dachu będą najlepsze?

Ultralekkie, bo ważące zaledwie 1,4kg/m2 produkty służące do izolacji wodnej na dachach płaskich skośnych, eksponowanych i balastowanych. Mowa oczywiście o membranach dachowych z PVC. To standard hydroizolacji stosowany na wielkopowierzchniowych dachach magazynów, hal i sklepów. Czy wiesz co sprawia, że ten materiał jest tak chętnie wybierany przez profesjonalistów?

Na czym polega antykorozyjna metoda katodowa zabezpieczania elementów stalowych w budownictwie?

Zapobieganie powstawaniu korozji w konstrukcjach żelbetowych jest jednym z głównych czynników, który pozwala na długą, bezpieczną i niezawodną eksploatację takich obiektów. Na przykładzie remontu wiaduktu kolejowego nad aleją Prymasa Tysiąclecia w Warszawie ekspert wyjaśnia na czym polega ochrona przeciwkorozyjna stali w betonie metodą katodową.

Jak izolować dachy płaskie, aby zapobiegać skraplaniu się wilgoci?

Lato, szczególnie w lipcu i w sierpniu, to najbardziej mokra pora roku w Polsce. Z drugiej strony jesienią i zimą często dochodzi do zjawiska dyfuzji i potencjalnej kondensacji pary wodnej od wewnątrz. Co zrobić, aby ustrzec dach płaski przed wilgocią i wodą penetrującą wnętrze konstrukcji? Można na przykład pomyśleć o jej… bieżącej wentylacji!

Skąd się bierze i jak pozbyć się wilgoci z domu?

Wilgoć w domu jest poważnym problemem i może być trudna do usunięcia. Istnieje wiele różnych przyczyn wilgoci w domu, ale wilgoć kapilarna jest jedną z nich, która nie była zbyt często omawiana. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub jak to naprawić, czytaj dalej!


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19513 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >