Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Systemy izolacyjne - hydroizolacja od fundamentu po dach

Wilgoć w budynku to poważny problem dla każdego inwestora. Potrafi osłabić konstrukcję i zniszczyć ściany. Dlatego już na etapie budowy warto zadbać o właściwą izolację zarówno fundamentów jak i dachu, co pozwoli uniknąć kosztownych remontów. Mury wymagają ochrony zarówno przed wodą opadową, jak i tą bardziej destrukcyjną - gruntową. O niezawodności zabezpieczenia Do jej wykonania idealnie posłuży modyfikowana masa dyspersyjna.

Syndrom chorego budynku - jakie skutki dla zdrowia powoduje mieszkanie w takim domu?

Spędzamy teraz większość czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki ma to wpływ na nasze zdrowie? Bo chorzy mogą być nie tylko ludzie ale także budynki.

Igłofiltry – pomoc w regulacji wód gruntowych

Igłofiltry są niezastąpione w przygotowywaniu gruntów pod place budowlane. Często korzysta się z nich także przed wykonaniem wykopów kanalizacyjnych. Są to urządzenia pozwalające na osuszenie terenów dużych rozmiarów, na obniżenie poziomu wód gruntowych oraz przeprowadzenie innych, specjalistycznych działań. Zapraszamy do krótkiej lektury, w trakcie której poznasz specyfikę igłofiltrów i dowiesz się więcej o ich wykorzystaniu.

Jak pozbyć się wilgoci z mieszkania czy pięknych kamienic?

Wilgoć obecna w budynku wpływa nie tylko na jego stan techniczny, ale również na zdrowie i warunki mieszkalne użytkowników. Uszkodzona elewacja może okazać się najmniejszym problemem, ponieważ grzyby czy pleśń mogą prowadzić do przewlekłych chorób. Jak pozbyć się wilgoci i jednocześnie jej skutków?

Kiedy zawilgocone mury potrzebują osuszania metodą iniekcji - jak wykonać izolację metodą iniekcji?

Problem z zawilgoconymi ścianami może pojawić się zarówno w starym budownictwie, jak i nowo wybudowanych domach - na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. By osuszyć mury, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku (podcinania fundamentu), warto wykorzystać metodę iniekcji – szczególnie teraz, wiosną, kiedy zawilgocenia stają się widoczne, szpecąc i osłabiając ściany.

Łazienka to wnętrze, gdzie panują warunki podwyższonej wilgotności - jak ją skutecznie izolować?

Zalany sufit u sąsiada oraz wykwity grzybów i pleśni na ścianach to scenariusz, jakiego chce uniknąć każdy właściciel mieszkania. Rozwiązaniem, które pomoże ograniczyć ryzyko wystąpienia tego typu problemów jest wykonanie hydroizolacji łazienki. Skuteczną barierę dla wody oraz wilgoci stanowią taśmy na bazie butylu.

Jak samodzielnie przeprowadzić hydroizolację fundamentów krok po krooku

Położenie hydroizolacji na fundamenty nie jest trudnym zadaniem – z powodzeniem poradzi sobie z tym każdy, kto lubi drobne prace budowlane. Dziś podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać taką ochronę w zależności od typu budynku, poziomu wód gruntowych oraz rodzaju gleb, na których jest usytuowany.

Jeśli musimy uszczelnić okno na dachu lub komin - precyzyjnie i szybko zrobimy to butylem

Na dachu nawet niewielki przeciek może być przyczyną poważniejszych problemów, negatywnie oddziałujących na stan całej konstrukcji budynku. Do najbardziej narażonych na działanie wilgoci miejsc należy połączenie połaci z kominem i oknem dachowym. Skuteczne zabezpieczenie tych przestrzeni oraz łatwość i szybkość montażu zapewnia wykorzystanie wyrobów na bazie butylu – kołnierzy uszczelniających oraz taśm kominowych.

Membrany dachowe z PVC sprawdzą się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych

Ultralekkie, bo ważące zaledwie 1,4 kg/m2 produkty służące do izolacji wodnej na dachach płaskich skośnych, eksponowanych i balastowanych. Mowa oczywiście o membranach dachowych z PVC. To standard hydroizolacji stosowany na wielkopowierzchniowych dachach magazynów, hal i sklepów. Czy wiesz co sprawia, że ten materiał jest tak chętnie wybierany przez profesjonalistów?

Jak uszczelnić balkon?

Dlaczego zabezpieczenie balkonu przed przeciekaniem jest takie ważne? Balkony i tarasy to najbardziej wrażliwe na wpływ czynników zewnętrznych części budynku. Z tego powodu powinniśmy zadbać o ich właściwe zabezpieczenie, w szczególności przed wodą opadową, która ma najbardziej destrukcyjny wpływ na warstwy tarasowe. Jak jednak należy prawidłowo to zrobić i jakich materiałów do tego użyć? Poniżej przedstawiamy najważniejsze porady dotyczące uszczelniania balkonów.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 287

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >