Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów
Zanim zaczniesz budować dom pomyśl o hydroizolacji - jest kilka sposobów by zabezpieczyć budynek
Plany izolacji budowlanych powinny być uwzględniane już na bardzo wczesnym etapie prac. Przy obecnej wiedzy i technice specjaliści są w stanie dobrać skuteczne rozwiązanie do warunków atmosferycznych i geologicznych. Największym zagrożeniem jest woda, która w każdym sezonie może przesiąkać przez mury. Hydroizolacje wodochronne i przeciwwilgociowe to skuteczny sposób zabezpieczenia budynku.
Izolacja przeciwwilgociowa budynku poniżej poziomu gruntu
Jedną z podstawowych cech styropianu, która determinuje jego właściwości izolacyjne, jest to, że nie chłonie wody. Jednak niektóre elementy domu takie, jak fundamenty czy dachy narażone są na podwyższoną wilgotność, co oznacza, że wymagają materiałów o jeszcze bardziej wyśrubowanych zaletach.
System płyt spadkowych - do hydro i termoizolacji dachów płaskich
Nowoczesna architektura lubi płaskie dachy. Pasują do oszczędnej, czasem wręcz ascetycznej, formy. Dach musi być jednak funkcjonalny. Nie mogą na nim zalegać woda, śnieg czy lód, ale nie jest to już problem. Obecne technologie budowalne umożliwiają wykonanie praktycznej i skutecznej izolacji dachu, nawet płaskiego.
Jakie mity krążą na temat łazienkowej hydroizolacji
Diabeł tkwi w szczegółach – a to one bardzo często decydują o finalnym efekcie prac wykonawczych. Choć mogłoby się wydawać, że o uszczelnieniu łazienkowym powiedziano już niemal wszystko, wciąż można spotkać się z pewnymi wątpliwościami, które niekiedy urastają do rangi prawdziwych mitów. Najwyższa pora się z nimi rozprawić! Wraz z ekspertem omówimy dziś kilka najciekawszych przypadków.
Zagrzybiona łazienka - jak prawidłowo przeprowadzić w niej hydroizolację, aby uniknąć problemu
Łazienka nie bez powodu stanowi prawdziwy test kompetencji i dokładności fachowca. Ze względu na podwyższony poziom wilgoci oraz potencjalne źródła wycieków, czy to z domowej hydrauliki, czy pralki, wanny lub kabiny prysznicowej, prawidłowo wykonane uszczelnienie pomieszczenia to sprawa najwyższej wagi. Do czego prowadzić mogą najczęściej popełniane błędy? O czym powinien pamiętać wykonawca, by mądrym być nie tylko po szkodzie?
Podwyższony poziom wilgoci w budynku - jak temu zaradzić
Jeśli widzisz parę osiadającą na oknach lub kątach pokoju albo zauważysz, że mokra podłoga lub ręczniki w łazience długo schną, to najprawdopodobniej w Twoim mieszkaniu gromadzi się zbyt dużo wilgoci. Problem ten pojawia się najczęściej wtedy, kiedy nie dochodzi do odpowiedniego przepływu powietrza w budynku. Eksperci radzą, jak zapobiec nagromadzaniu się wilgoci w budynku mieszkalnym – zarówno na etapie budowy, jak i w już zamieszkałym domu.
Prawidłowa wentylacja pomieszczeń - jak uzyskać satysfakcjonujący efekt
Sprawna wentylacja w pomieszczeniach jest niezbędna dla pełnego zadowolenia
z ich użytkowania. Zarówno w domu, jak i w miejscu pracy, potrzebny jest stały dostęp do świeżego powietrza. Jednak w sezonie jesienno-zimowym nie powinno się to wiązać ze stratami ciepła, bo przecież nikt nie chce przepłacać za ogrzewanie. Jeśli system wentylacyjny funkcjonuje prawidłowo, spada ryzyko rozwoju pleśni, grzybów, a także irytujące zjawisko zaparowanych szyb. Na co warto zwrócić uwagę, aby osiągnąć pełną satysfakcję z wentylacji w swoim domu?
Wykwity na ścianach - grzyby i pleśnie, jak skutecznie z nimi walczyć
Czarne lub szare wykwity pojawiające się na ścianach to znak, że do naszego domu zawitali nieproszeni goście – grzyby i pleśnie. Natomiast ich pojawienie się to nie tylko kwestia estetyki wnętrz, lecz przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia mieszkańców. O najczęstszych przyczynach występowania i sposobach ich unikania opowiada ekspert.
Jak zabezpieczyć dach przed skraplaniem się wody?
Powstawanie wilgoci pod dachem to jedno z najczęstszych zjawisk, które doskwiera wszystkim, którzy podczas budowy domu lub wymiany połaci nie zadbali o zapewnienie odpowiedniej wentylacji całej konstrukcji dachowej. Pojawia się ona najczęściej w wyniku przecieków oraz skraplającej się pary wodnej pochodzącej z wnętrza domu. Przyczynami są też nieszczelność, uszkodzenia dachu, brak lub niewystarczająca wentylacja, również i wykorzystanie słabej jakości materiałów. Tylko dobre, sprawdzone produkty i skuteczna wentylacja gwarantują zabezpieczenie przed skraplaniem się wody pod naszym dachem.
Hydroizolacja fundamentów domu
Poprawne zaizolowanie fundamentów i ścian fundamentowych przed oddziaływaniem wilgoci, zawartej w gruncie oraz wody opadowej ma ogromne znaczenie dla trwałości domu i jego energooszczędności.