Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Na co zwrócić uwagę przy wymianie płytek ceramicznych w łazience?

Płytki ceramiczne jako materiał wykończeniowy są wodoodporne, ale wykonane z nich okładziny – już niekoniecznie. Jak więc uszczelnić ściany i podłogi w łazience?

Jak izolować od wilgoci stropodachy w dużych obiektach przemysłowych

Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich. Jak zapobiec temu zjawisku zarówno podczas wznoszenia, jak i eksploatacji obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak na przykład zakłady produkcyjne czy hale logistyczne?

Hydroizolacja dachu, podłoża i fundamentów masą bitumiczną - dom zabezpieczony przed wilgocią

Polska jesień bywa kapryśna. Dni z piękną, słoneczną pogodą i stosunkowo wysokimi temperaturami są przeplatane przymrozkami i solidnymi opadami deszczu, a nawet śniegu. Nic więc dziwnego, że tak zmienna pogoda wymaga odpowiedniej hydroizolacji domu.

Jak zmienić niezdrowy mikroklimat w budynku, który nie oddycha

Zanieczyszczone powietrze, nieodpowiednia wentylacja i powstająca przez nią pleśń na ścianach budynku sprawiają, że zaczyna on „chorować”. A my razem z nim. Nasilają się bóle głowy, alergie, duszności i astmy – to tylko kilka z objawów. Jeśli wystąpią u 20-25% osób długotrwale przebywających w takich pomieszczeniach, możemy mówić o Syndromie Chorego Budynku. Co zrobić, gdy problem dotyczy naszego domu lub mieszkania?

Czy można skutecznie pozbyć się z mieszkania wilgoci?

W wielu domach nadmierna wilgoć i grzyb powstający na powierzchniach przegród to uciążliwy i nawracający problem. Może być on spowodowany sposobem użytkowania pomieszczenia oraz niewłaściwym systemem wentylacji, ale również nieodpowiednią temperaturą przegrody od strony wewnętrznej. O tym, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć przykrych konsekwencji wilgoci w pomieszczeniach opowie specjalista.

Jak można ochronić łazienkę na wypadek zalania?

Awaria instalacji hydraulicznej, przeciekająca pralka czy wyciek w obrębie kabiny prysznicowej – każdy z nas zapewne nie raz doświadczył stresu związanego z odkryciem nieszczelności w obrębie łazienki. O ile na skutki tego zdarzenia losowego nie mamy już dużego wpływu, o tyle możemy zapobiegać przyczynom ich powstawania. Niepotrzebnemu stresowi, niezaplanowanym kosztom i długotrwałemu remontowi zaradzimy dzięki zastosowaniu odpowiedniego uszczelnienia łazienki.

Kondensacja na rurach - dlaczego powstaje i jak sobie z nią radzić?

Jednym z częstszych problemów jaki dotyka instalacje klimatyzacyjne oraz rury z zimną wodą jest kondensacja pary wodnej. To wysoce niepożądane zjawisko może doprowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, jak choćby korozja, która często skutkuje zalaniem urządzeń i pomieszczeń. zapytaliśmy eksperta - czym jest kondensacja i jak się przed nią uchronić.

Przemarzanie ścian i stropów w okresie zimowym - jak temu zaradzić?

Miejscowe zawilgocenia pomieszczeń często wynikają z błędów w konstrukcji przegród. Pomyłka w projekcie, oszczędne omijanie rozwiązań budowlanych lub stosowanie chemii nieodpornej na warunki atmosferyczne mogą zmusić nas do wykonania generalnego remontu.

Jak radzić sobie z wilgocią w mieszkaniu, wrogiem naszego zdrowia?

Wilgoć w mieszkaniach jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Od jej nadmiaru pojawia się pleśń, która oprócz negatywnego aspektu estetycznego, niesie ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Podrażnia górne drogi oddechowe, zwiększa podatność na alergie, a także ma działanie stymulujące powstawanie nowotworów. Funkcjonuje nawet dolegliwość nazywana syndromem “chorego budynku”. Osoby przebywające w pomieszczeniach o złej jakości powietrza skarżą się na przemęczenie, zawroty głowy, podrażnienie błonu śluzowej nosa i gardła.

Jak izolować fundamenty i piwnice, aby skutecznie zabezpieczyć je przed wilgocią?

Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >