Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Przemarzanie ścian i stropów w okresie zimowym - jak temu zaradzić?

Miejscowe zawilgocenia pomieszczeń często wynikają z błędów w konstrukcji przegród. Pomyłka w projekcie, oszczędne omijanie rozwiązań budowlanych lub stosowanie chemii nieodpornej na warunki atmosferyczne mogą zmusić nas do wykonania generalnego remontu.

Jak radzić sobie z wilgocią w mieszkaniu, wrogiem naszego zdrowia?

Wilgoć w mieszkaniach jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Od jej nadmiaru pojawia się pleśń, która oprócz negatywnego aspektu estetycznego, niesie ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Podrażnia górne drogi oddechowe, zwiększa podatność na alergie, a także ma działanie stymulujące powstawanie nowotworów. Funkcjonuje nawet dolegliwość nazywana syndromem “chorego budynku”. Osoby przebywające w pomieszczeniach o złej jakości powietrza skarżą się na przemęczenie, zawroty głowy, podrażnienie błonu śluzowej nosa i gardła.

Jak izolować fundamenty i piwnice, aby skutecznie zabezpieczyć je przed wilgocią?

Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.

Sposoby na wilgoć, pleśń i grzyby w remontowanej kamienicy

Mieszkanie w pięknie zrewitalizowanej kamienicy może okazać się dużym kłopotem. Następstwem uszczelnienia okien w tego typu budynkach jest pojawienie się grzybni i pleśni na świeżo wyremontowanych ścianach. Jak z tym walczyć?

Hydroizolacje bitumiczne fundamentów – konieczna ochrona przed wilgocią

Hydroizolacja fundamentów to absolutna konieczność. Niezabezpieczone piwnice i fundamenty niezwykle szybko nasiąknęłyby wilgocią, która powędrowałaby w górę budynku, atakując kolejne pietra. Nasiąknięte wilgocią ściany i podłogi to idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni i porostów.

Zabezpieczmy miejsca w kuchni szczególnie narażone na wilgoć

W kuchni nie brakuje miejsc, które należałoby zabezpieczyć przed wilgocią i wnikaniem wody. Trwałe i precyzyjnie wykonane uszczelniania wokół sprzętów kuchennych czy blatu są konieczne w pomieszczeniu, które ma posłużyć w dobrej kondycji przez kilka lat. Zapytaliśmy specjalistę jak wykonać spoiny uszczelniające, które w trudnych, kuchennych warunkach będą stanowić skuteczną zaporę dla wody i innych płynów.

Niezawodna izolacja pomieszczeń mokrych, balkonów i tarasów taśmami uszczelniającymi

Płytki ceramiczne wciąż nie wychodzą z mody, królując w polskich kuchniach, łazienkach, a także na balkonach i tarasach. Tego typu okładziny, same nie chronią ścian i podłóg przed szkodliwym działaniem wody - chyba, że wykonamy przeciwwilgociową warstwę izolacyjną. Aby skutecznie izolować powierzchnie popularnymi foliami w płynie czy zaprawami uszczelniającymi, konieczne są dodatkowe akcesoriach jak taśmy, narożniki i mankiety. Choć często niedoceniane, to właśnie one zapewniają szczelność powłoki wodochronnej w miejscach, newralgicznych, w których sama folia może sobie nie poradzić.

Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci z murów?

System wykonywania i odtwarzania izolacji poziomej poprzez iniekcję pozwala nie tylko na łatwe, ale przede wszystkim definitywne usunięcie problemu wilgoci w murze, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku przez podcinanie ścian czy fundamentów. Na czym polega ta metoda i kiedy można ją zastosować?

Jakie materiały należy użyć do hydroizolacji pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć?

Oczekiwanie coraz wyższej jakości budowanych domów wiąże się między innymi z ich odpowiednią hydroizolacją. Jest ona możliwa dzięki rozwiązaniom technologicznym i materiałowym o coraz lepszych parametrach i łatwiejszej aplikacji. Wewnątrz budynku sprawdzony system do prawidłowego uszczelniania należy zastosować przede wszystkim w pomieszczeniach mokrych, strefach szczególnie narażonych na zawilgocenia.

Silikon niezastąpiony w uszczelnianiu - jak zrobić to samodzielnie i prawidłowo?

Uszczelnianie przy pomocy silikonowych preparatów stanowi stosunkowo proste zadanie, dlatego bardzo często decydujemy się na wykonywanie tych czynności samodzielnie, bez konieczności wzywania fachowców. Specjalista podpowiada, w jaki sposób pracować z silikonem, aby uszczelnienie było trwałe, estetyczne i wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 404

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >