Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Prawidłowa izolacja posadzek

Budowa wymarzonego domu lub gruntowny remont to okazja do zastosowania odpowiednich, energooszczędnych materiałów, które wpłyną nie tylko na komfort mieszkania, ale także na koszty utrzymania. Jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych jest zadbanie o właściwą izolację. Gdy o niej myślimy, nasze myśli najczęściej skupiają się na ścianach. Równie ważna jest jednak izolacja posadzki, do wykonania której należy wybrać tylko najlepsze materiały.

Dwukomponentowa hydroizolacja odporna na starzenie się i warunki atmosferyczne.

Nowy produkt do hydroizolacji – dwukomponentowa polimerowo-bitumiczna masa uszczelniającą. Wyrób charakteryzuje bardzo dobra elastyczność i wysoka pozostałość masy suchej po związaniu (80 proc.). Właściwości masy pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie hydroizolacyjne zagłębionych w gruncie części budynków - wysoce elastyczna powłoka wykonana z produktu mostkuje rysy powyżej 2 mm, a dzięki wiązaniu w wyniku reakcji chemicznej, po krótkim czasie staje się odporna na deszcz.

Niezbędne informacje na temat izolacji przeciwwilgociowej budynku

Dlaczego izolacja przeciwwilgociowa to czasem za mało? Jakie powierzchnie, obok fundamentów, należy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci? Jak poradzić sobie z powstawaniem nieszczelności i dlaczego tak ważny jest czas schnięcia wybranego materiału izolacyjnego? Sprawdź odpowiedzi na te i inne kluczowe pytania związane z izolacją przeciwwodną i przeciwwilgociową.

Płyty izolacyjne o obniżonej absorpcji wody - najlepsza ochrona przed grzybem

Nieprawidłowo wykonana izolacja przeciwwilgociowa w budynku, to jedna z najczęstszych przyczyn zasiedlania ścian przez grzyby i glony. Kluczowym działaniem profilaktycznym w takich przypadkach jest użycie odpowiedniego materiału, jaki zostanie zastosowany podczas prac budowlano – remontowych.

Jak zapobiegać tworzeniu się ciemnych plam pleśni i grzybów na fugach w łazience i kuchni?

Ciemne plamy pleśni na fugach glazury, wokół wanny czy umywalki stanowią nie tylko problem estetyczny, ale również zagrożenie dla zdrowia. Szpecąc łazienkę lub kuchnię, mogą wywoływać infekcje i reakcje alergiczne. Z pomocą niezawodnych silikonów sanitarnych nie dopuścimy do rozwoju pleśni w naszym domu.

Skuteczny system hydroizolacji na balkonach, dachach i w zbiornikach wodnych

Jednym z zadań współczesnego budownictwa jest skuteczne zabezpieczenie przed wodą i wilgocią, które oddziałują na każdy element budynku stykający się z gruntem lub mający kontakt z powietrzem. Bezpieczeństwo i trwałość obiektów zapewnia odpowiednia hydroizolacja. Szczególnie ważną rolę pełni w przypadku tych bardziej „wymagających” konstrukcji np. balkonów, tarasów, dachów, a także zbiorników wodnych czy stref o dużym natężeniu ruchu pieszego lub kołowego.

Innowacyjny system hydroizolacji

Jednym z zadań współczesnego budownictwa jest skuteczne zabezpieczenie przed wodą i wilgocią, które oddziałują na każdy element budynku stykający się z gruntem lub mający kontakt z powietrzem. Bezpieczeństwo i trwałość obiektów zapewnia odpowiednia hydroizolacja. Szczególnie ważną rolę pełni w przypadku tych bardziej „wymagających” konstrukcji np. balkonów, tarasów, dachów, a także zbiorników wodnych czy stref o dużym natężeniu ruchu pieszego lub kołowego.

Hydroizolacja piwnicy – jak wygląda i po co się ją stosuje?

Wody gruntowe i wilgoć powstała z wód opadowych sprawiają, że izolacja fundamentów oraz piwnic to obowiązkowa czynność w czasie budowy domu. Jak zabezpieczyć części budynku mieszczące się pod poziomem gruntu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się wilgoci z łazienki?

Wilgoć w łazience to dość częsty problem, dotykający użytkowników tak nowych, jak i starszych budynków. Może powodować rozwój szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni, a także negatywnie wpływać na komfort eksploatacji obiektu. Aby uniknąć takich sytuacji, nie wystarczą prawidłowa wentylacja i ogrzewanie wnętrza. Należy zadbać jeszcze o wykonanie odpowiedniej hydroizolacji posadzki i ścian.

W jaki sposób można usunąć wilgoć z mieszkania?

W wielu domach, bez względu na to czy to stare czy nowe budownictwo, borykamy się z odwiecznym problemem wilgoci. Można ją nawet nazwać zmorą naszych czasów, bo jej nadmiar może prowadzić do wytworzenia się pleśni i grzybów na ścianie, a te jak wiadomo powodują poważne problemy zdrowotne.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  6 7 8 9 10  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19628 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >