Jak dobrać baterię do rodzaju umywalki?

Jak dobrać baterię do rodzaju umywalki?

O wygodzie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i domowych porządków w dużej mierze decyduje ergonomia strefy umywalkowej. Wysoki poziom funkcjonalności zapewni wybór optymalnego wyposażenia oraz odpowiednie dopasowanie jego poszczególnych elementów. Czytaj dalej

 

Strefa umywalkowa to najintensywniej użytkowany punkt łazienkowej przestrzeni. Poranna toaleta, wieczorna pielęgnacja, systematyczne mycie rąk, pranie ręczne czy przygotowanie do porządków – liczba i częstotliwość wykonywanych w tym obszarze czynności determinuje wybór funkcjonalnego i dopasowanego do potrzeb użytkowników wyposażenia. O komforcie korzystania z łazienki decyduje zarówno trwała armatura, jak i umywalka optymalnej wielkości. Dzięki odpowiedniemu połączeniu tych elementów, wykluczymy ryzyko rozchlapywania się wody lub zapewnimy wygodę napełniania dużych wiader. Nie należy zapominać również o dopasowaniu elementów pod względem estetycznym. Nowoczesne łazienki wymagają spójności wizualnej, która jest decydująca dla elegancji wnętrza. Jak dopasować umywalkę i baterię, aby stały się duetem idealnym?

 

 

Czytaj również: Baterie dla twojej łazienki

 

Po pierwsze – rozmiar


Dopasowanie armatury i ceramiki pod względem ich wymiarów jest kluczowe dla funkcjonalnego działania strefy umywalkowej. Do parametrów, na które należy zwrócić uwagę, należą przede wszystkim wysokość baterii oraz długość wylewki. Powinna ona sięgać do komory umywalki bez ryzyka rozchlapywania się wody przy jej napełnianiu. - W ograniczonych metrażowo łazienkach, w których zdecydowano się na montaż małej umywalki, dobrze sprawdzi się armatura o zwartej budowie i krótkiej, wyprofilowanej wylewce. Tego typu modele, stworzone z myślą o dopasowaniu do niewielkiej ceramiki zapewniają oszczędność miejsca i wygodne użytkowanie – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – W przypadku większych modeli o szerokich krawędziach, zastosowanie znajdą wyższe baterie o wydłużonej wylewce. Komfort wykonywania codziennych czynności zapewni także wariant wyposażony w wylewkę obrotową – dodaje ekspert. Specjalnego wyboru wymaga ceramika nablatowa montowana bezpośrednio na powierzchni szafki. Ze względu na wysokość krawędzi umywalki, dopasowana do niej bateria powinna charakteryzować się wydłużonym korpusem sięgającym ok. 15 cm powyżej górnej linii ceramiki i wyprofilowaną wylewką.

 

 

Czytaj również: Najnowsza bateria z certyfikacją LEED

 

Po drugie – sposób montażu


Baterie umywalkowe dzielą się na modele ścienne mocowane nad umywalką oraz warianty stojące (sztorcowe) montowane bezpośrednio na krawędzi ceramiki lub na blacie czy powierzchni szafki. Pierwsze z nich dobrze sprawdzą się w zestawieniu z głębokimi umywalkami w formie mis. Aby zapewnić wygodę korzystania, armaturę ścienną należy zamontować na wysokości ok. 25-35 cm ponad górną krawędź sanitariatu. Tradycyjne baterie stojące znajdą natomiast zastosowanie z dosyć płytką ceramiką. Jeśli zależy nam na dopasowaniu tego typu modelu do głębszego wariantu, warto zaopatrzyć się w armaturę o nieco wydłużonym korpusie i wyprofilowanej wylewce. Bateria sztorcowa może być montowana zarówno na krawędzi ceramiki, jak i na blacie. W pierwszym przypadku, takie rozwiązanie polecane jest przy umywalkach wiszących lub meblowych. Mocowanie na powierzchni szafki sprawdzi się przy ceramice nablatowej lub wpuszczanej w blat.

 

 

Po trzecie – spójność wizualna


Urządzając strefę umywalkową, nie należy zapominać o dopasowaniu jej elementów pod względem estetycznym. - Wzornicza różnorodność dostępnych baterii umożliwia dowolne komponowanie armatury z ceramiką w zależności od wystroju łazienkowego wnętrza – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - W przypadku umywalek nablatowych, kształtem przypominających dawne misy lub balie, dobrze sprawdzą się modele w stylistyce retro, np. z ozdobnymi uchwytami o dekoracyjnych oznaczeniach. Minimalistyczne warianty wpuszczane w blat idealnie skomponują się natomiast z eleganckimi bateriami inspirowanymi geometrią – dodaje ekspert. W kwestii kolorystyki, warto zdecydować się na ponadczasowe połączenia. Śnieżnobiała ceramika sanitarna będzie stanowiła estetyczne tło zarówno dla armatury chromowanej, jak i patynowej.

Źródło: getmorepr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie meble kuchenne wybrać do kuchni? Liczba postów: 192 Grupa: Wnętrza Od wielu lat prowadzę własny punkt gastronomiczny i wiem jak ważne jest odpowiednie wyposażenie. Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z wyposażenie...
  • Wieszaki na ręczniki Liczba postów: 16 Grupa: Najnowsze t... Ja tam specjalnie nie kombinuję. Wziąłem najzwyklejsze wieszaki z przyssawkami, bodaj 5 na jednym kiju. Jakiejś marki no-name, kompletnie nie pamiętam. To wszys...
  • księgowość w małej firmie Liczba postów: 92 Grupa: Porady i op... Jeśli chodzi o księgowość to warto skorzystać z https://maps.app.goo.gl/7YSogmZS9cdA8RzG A . Moim zdaniem to jest bardzo dobra oferta dla wielu osób.
  • prawnik płock Liczba postów: 14 Grupa: Ciekawe pom... Mam kogoś bardzo dobrego do polecenia z Wrocławia. Adwokat rzetelny, doświadczony, zna się na swojej robocie jak mało kto. Sprawdź: https://agatakosikowska.pl/.
  • Jak założyć firmę budowlaną? Liczba postów: 39 Grupa: Porady i op... Prosze pamiętać także o bezpieczeństwie bhp, czyli odpowiedniej odzieży: https://www.hotelpergamin.pl/odziez-bhp- dobra-odziez-to-bezpieczenstwo/

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19437 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 297

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >