Jak dobrać ościeżnicę?
Wybierając drzwi wewnętrzne skupiamy się zwykle na ich konstrukcji, kolorze skrzydła, przeszkleniach i ornamentyce. Warto jednak pamiętać o innym kluczowym elemencie, jakim jest ościeżnica.
Prawidłowo dobrana powinna estetycznie komponować się z drzwiami, jak również pasować do warunków technicznych wnętrza. Ościeżnica stanowi dodatkowe wyposażenie i w związku z tym nie jest sprzedawana w komplecie. Trzeba ją dopiero dokupić, co pozwala dobrać taką, która najbardziej odpowiada nam pod względem użyteczności, jak i designu. Producenci drzwi wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pozostawili wiele opcji. Listwy wykończeniowe mają różny kształt. Mogą łączyć się pod różnym kątem, a szeroki wachlarz oklein naturalnych i sztucznych pozwala wybrać odcień idealnie zgodny z kolorem drzwi.
Ościeżnice stałeNajprostszy model ościeżnicy zwany jest blokowym albo stałym. Taka konstrukcja najlepiej sprawdza się przy zabudowie muru o typowej grubości, tzn. 6-10 cm. Mogłoby się wydawać, że montaż tradycyjnej, nieskomplikowanej framugi nie może sprawiać problemów. Tymczasem dokładne dopasowanie wszystkich elementów nie należy do łatwych zadań. Dlatego też mimo atrakcyjnej ceny klienci coraz chętniej wybierają inne rozwiązania.
Czytaj również: Drzwi z kontrolą dostępu
Ościeżnice regulowaneTo dobre rozwiązanie, gdy w mieszkaniu mamy ściany o niestandardowych wymiarach. Konstrukcja ościeżnicy regulowanej pozwala na zabudowę murów o różnej grubości. Jedynym ograniczeniem dla tej opcji jest minimalna grubość ściany, która powinna wynosić nie mniej niż 75 mm. W drugą stronę nie ma już żadnego limitu. - Jeżeli wymiary osiągną 280 mm w bardzo estetyczny sposób łączymy ze sobą dwa symetryczne elementy - zapewnia Adam Hucz, z firmy INVADO, producenta drzwi. Ościeżnice bezprzylgowe Jak sama nazwa wskazuje, jej konstrukcja wyróżnia się brakiem przylgi. Wykończenie jest dzięki temu zgodne z nowoczesnymi trendami stawiającymi na geometryzację.
Bezprzylgowa ościeżnica może iść w parze tylko ze specjalnie przygotowanym, również bezprzylgowym skrzydłem drzwiowym, takim jak np. QUADRO z oferty firmy INVADO. Designerski efekt jest bardzo oryginalny, ponieważ rezygnacja z przylgi oznacza ukrycie zawiasów wewnątrz skrzydła. Dzięki temu drzwi niejako „chowają się” w ościeżnicę, tworząc z nią jedną płaszczyznę. Ostateczny efektBez względu na to jaką ościeżnicę wybierzemy, będzie ona swego rodzaju dopełnieniem drzwi, którego nie sposób przeoczyć. Warto więc dołożyć starań, aby dobrze komponowała się z wnętrzem. Oprócz walorów estetycznych istotna jest także solidność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego zdecydujmy się na zakup od sprawdzonych, renomowanych producentów. Oszczędzi nam to problemów i pozwoli cieszyć się idealnie dobranym modelem drzwi przez długie lata.
Źródło: Intro Media / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- WENTYLACJA Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Dzisiaj na pewno mojemu kumplowi powiem o wentylacja kraków . To jest bardzo interesująca oferta.
- panele fotowoltaiczne Liczba postów: 28 Grupa: Moja budowa Czytałem ostatnio na ten temat i w sumie z wyczytanych przeze mnie treści wynikało, że najlepiej będzie dokonać samodzielnych obliczeń, żeby zobaczyć, jak to w....
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 133 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, szybkim sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest przemalowanie ścian. Do malowania najlepiej wykorzystać farbę, która tworzy trwałą powłokę odp...
- Polecam sklep internetowy z materiałami budowlanym... Liczba postów: 77 Grupa: Firmy budow... Szukając dobrej jakości wyposażenia do ogrodu, w tym myjek ciśnieniowych, kosiarek, podkaszarek, sekatorów, pił, czy również artykułów malarskich i narzędzi do....
- Najnowszy grzejnik łazienkowy Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Stylowe, solidne i dostępne w różnych rozmiarach grzejniki łazienkowe znajdziesz w ofercie Oltens - https://oltens.com/pl/grzejniki-lazienko we. Dlatego warto za...