Jak poprawić wydajność budynków

Jak poprawić wydajność budynków

Najnowszy dokument „Zrównoważony rozwój: poprawa wydajności istniejących budynków” określa, w jaki sposób wykorzystać budynki w najbardziej wydajny sposób, podczas całego okresu ich eksploatacji - począwszy od wyboru lokalizacji, poprzez projekt, budowę, funkcjonowanie i utrzymanie, aż po renowację lub rozbiórkę.

 

Jak zauważają eksperci RICS, wciąż rozwija się ogólnoświatowy, polityczny i finansowy trend wspierania „zielonych” inicjatyw, a także działań CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Odzwierciedleniem tego trendu w branży nieruchomości stała się długa lista korzyści i zachęt dla najemców, właścicieli oraz  inwestorów, dotycząca oceny i wdrażania ekologicznych rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Czytaj również: Zmiany w cenach sprzedawanych mieszkań

 

Proekologiczne praktyki w zarządzaniu nieruchomościami mogą wesprzeć także eksperci RICS. Dzięki najnowszym rekomendacjom „Zrównoważony rozwój: poprawa wydajności istniejących budynków” rzeczoznawcy są w stanie profesjonalnie doradzić w takich obszarach jak: zwiększanie potencjału płynącego z inwestycji w zrównoważone budynki, wybór optymalnych strategii, maksymalizacja wydajności nieruchomości. Pomagają oni w efektywnym zarządzaniu, wskazując najważniejsze korzyści płynące z ekologicznego projektu.

 

Czytaj również: Zły stan polskich dworców

 

RICS zachęca ekspertów zrzeszonych w organizacji do korzystania z wytycznych, prezentujących w praktycznej formie listy kroków i najlepszych praktyk, spełniających najwyższe standardy i niezbędne kompetencje zawodowe związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem..

 

Czytaj również: Rynek mieszkaniowy w Gdańsku

 


 

„W obliczu stale rosnącej liczby członków RICS angażujących się w kwestie związane z  ekologicznymi rozwiązaniami stosowanymi w budynkach - począwszy od modernizacji nieruchomości, jej funkcjonowania, jak i zarządzania - najnowsze wytyczne, stanowią odpowiedź na potrzeby prawne i rynkowe, ustanawiając wystandaryzowane praktyki zrównoważonego rozwoju w procesie inwestycyjnym.

 

Czytaj również: Dla kupujących mieszkanie w Krakowie najważniejsza jest lokalizacja

 

Potrzeba bardziej efektywnego zarządzania zasobami i jednostkami odpowiedzialnymi za emisję dwutlenku węgla w inwestycjach jest wielką szansą zarówno dla organizacji RICS, jak i dla firm działających w sektorze nieruchomości. Kwestie te stają się tym bardziej istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rządy państw coraz częściej wdrażają bardziej surowe i wymagające przepisy środowiskowe, co znajduje odzwierciedlenie w nadchodzącym komunikacie UE dotyczącym zrównoważonego budownictwa.

 

Czytaj również: Ustabilizował się rynek wtórny w Łodzi


RICS odgrywa istotną rolę w procesie edukacji, szkoleń oraz kształtowaniu opinii i przewodzeniu zmianom, a wprowadzając te standardy, dodatkowo chce zapewnić ekspertom konkretny plan integracji ekologicznych rozwiązań w budynkach już istniejących ”. – powiedział Zsolt Toth, External Affairs & EU Liaison Manager, RICS Europa.

 

Czytaj również: Ceny mieszkań w Poznaniu droższe niż w zeszłym roku

 

Wytyczne RICS zawierają m.in. zalecenia dotyczące wskazówek w zakresie potencjalnych kosztów, które są bardzo pomocne przy sporządzaniu strategii modernizacji. Ponadto wiele elementów projektu, które zostały omówione w dokumencie, zapewnia praktyczne porady w oparciu o rzeczywiste korzyści, a nie o teoretyczny model.

 

2013-09-25
Źródło: Ciszewski MSL Financial Communications / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 458

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >