Jak samodzielnie uszczelnić dach?

Jak samodzielnie uszczelnić dach?

Jeżeli więc chcemy, aby nasz dom przetrwał mroźne miesiące, to powinniśmy zadbać o niego już teraz. Na początek warto sprawdzić stan dachu, aby uniknąć problemów związanych z nieszczelnością. Drobne naprawy możemy wykonać samodzielnie. Czytaj dalej

Zmieniające się czynniki atmosferyczne, czyli typowe już dla naszego klimatu ostre zimy i gorące lata w naturalny sposób pogarszają szczelność materiałów zastosowanych na dachu czy elewacji. W trakcie długotrwałej eksploatacji domu zdarzają się także naturalne uszkodzenia mechaniczne, których nie da się uniknąć. Prace zabezpieczające budynek, które przeprowadzimy nawet późną jesienią zdecydowanie zminimalizują niebezpieczeństwo „nagłych” i trudnych do naprawienia awarii w okresie zimy. Jeżeli mamy do czynienia z drobnymi nieszczelnościami możemy naprawę wykonać samodzielnie, a budżet remontowy przeznaczyć na świąteczne wydatki. Dzięki nowoczesnym i innowacyjnym materiałom chemii budowlanej będzie to proste nawet dla osób, które nie zajmują się remontami zawodowo. Wystarczą dobre chęci, uważne sprawdzenie powierzchni domu oraz odpowiednio dobrane uszczelniacze.

 

Czytaj również: Jak wykonać dwuwarstwową izolację dachu płaskiego?


Pewny dach ważny zimą

Najczęściej problemy związane z przeciekającym dachem pojawiają się w ostatnim kwartale roku kiedy trudno samodzielnie dokonać naprawy, jeśli nie mamy doświadczenia. Nie bez znaczenia jest także kwestia bezpieczeństwa, więc zaplanujmy przegląd zanim przeszkodzą nam w tym warunki atmosferyczne. Powinien to zrobić każdy właściciel domu przed zimą, ponieważ wiosną niewielkie uszkodzenia mogą stać się już wadami konstrukcyjnymi. Jeżeli uszkodzenia dachu czy rynien są małe, to naprawimy je w prosty i szybki sposób z pomocą specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego Soudal. Preparat może być stosowany na wilgotne powierzchnie – więc naprawy wykonamy bez problemu i ryzyka w okresie późnej jesieni. Zaraz po nałożeniu uszczelniacz tworzy miękką plastyczną masę, która doskonale wyrównuje i uszczelnia naprawianą powierzchnię. To ogromna przewaga tego produktu – nawet jeżeli dokonamy naprawy tuż przed deszczem lub mżawką pozwoli on odpowiednio uszczelnić powierzchnię.

 

Czytaj również: Remont dachu przed zimą

 

 Specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal ma doskonałą przyczepność do wszelkich materiałów budowlanych takich jak: beton, kamień, drewno, ceramika, szkło oraz metal. Oznacza to, że możemy użyć go jako uniwersalne rozwiązanie bez względu na to jakie materiały i technologie zastosowano na naszym dachu. Co ważne – jeden i ten sam produkt nada się do naprawy ceramicznego czy cementowego dachu, a także stalowych rynien! Można go również z powodzeniem używać do uszczelniania kołnierzy okien dachowych oraz kominów – co jest najczęstszą przyczyną kapiącej nam z sufitu wody.

 

Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 306

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >