Jak stworzyć własny monitoring sieciowy?

Jak stworzyć własny monitoring sieciowy?

Główny kanon potrzeb ludzkich nie zaczyna się wcale od potrzeb fizjologicznych. Najważniejsze są odczucia, które potrafią paraliżować lub zapewniać błogostan. Czytaj dalej

 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, bez którego człowiek nie umie poprawnie funkcjonować. Uczeni, psychologowie, lekarze i inni specjaliści dokładnie zbadali relacje między odczuciami bezpieczeństwa u ludzi, którzy czuli się całkowicie bezpiecznie oraz u ludzi, którzy tego poczucia nie mieli. Różnice są widoczne na każdej płaszczyźnie.

 

Dowiedziono, że ludzie w niebezpieczeństwie szybciej tracą zdrowie, nie cieszą się z codziennego życia, ciągle się zamartwiają i wewnętrznie wyniszczają. To okazuje, jak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo, które staje się krokiem milowym ku radości i idyllicznemu życiu. To tyczy się nie tylko domów prywatnych. Przedsiębiorcy także mogą ulżyć swoim cierpieniom i zainwestować w kamery lub przemysłowy monitoring. Dziś zwykłe alarmy to za mało. Oczywiście alarm to podstawowa jednostka zabezpieczająca mienie (i ludzi, którzy akurat znajdują się w budynku). Jednak coraz nowsze tricki stosowane przez włamywaczy sprawiają, że powinniśmy zainwestować w monitoring. System kamer, które nagrają wszystko to, co dzieje się na zewnątrz i wewnątrz obiektu, jednocześnie alarmując odpowiednie jednostki i tworząc materiał dowodowy.

 

Dlaczego więc nadal niektórzy posiadacze prywatnych domów, posesji lub obiektów firmowych nie instalują monitoringu? Odpowiedź jest prosta - błędne stereotypy na to nie pozwalają. Przedsiębiorca prowadzący lokalny biznes lub Kowalski w swoim domu jednorodzinnym uważa, że monitoring to ogromne koszty. Przecież trzeba zatrudnić profesjonalną firmę ochroniarską i zakupić sprzęty, które swoimi cenami przyprawiają o zawrót głowy lub co gorsza - o zawał. Wcale tak nie jest. Poniżej zaprezentujemy dosłownie cztery kroki, które pokazują, jak zainstalować monitoring na swojej posesji.

 

  • Krok 1: Dla prywatnych odbiorców, którzy chcą mieć stale wizję na swoją posesję i otoczenie - polecamy zakup kamery sieciowej. Potrzebne będzie także łącze internetowe. Kamerę sieciową podłączamy do domowej sieci Wi-Fi, instalujemy również oprogramowanie kamery i włączamy ją do domowej sieci (potrzebny jest zewnętrzny adres IP).
  • Krok 2: Podłączamy kamerę i sprawdzamy, czy działa, czy przesyłany sygnał jest wystarczająco dobry i czy wszystkie opcje działają tak, jak należy. Teraz potrzebujemy dowiedzieć się, jaki adres IP został przydzielony dla kamery. Adres IP możemy odczytać z panelu administracyjnego domowego routera.

  • Krok 3: Uruchamiamy przeglądarkę internetową na urządzeniu mobilnym i wpisujemy pobrany adres IP. Wpisujemy hasło podane przez producenta (można je zmienić w interfejsie kamery) i przechodzimy do ustawień opcji.

  • Krok 4: Podłączamy kamerę do naszej sieci, po czym uzyskujemy wizję na naszym telefonie lub laptopie. Teraz wystarczy zamontować kamery w newralgicznym miejscu wewnątrz obiektu i na zewnątrz. Nie ma ograniczeń co do ilości instalowanych kamer - producenci zalecają stworzenie całej sieci urządzeń, które będą monitorować otoczenie.

 

Od teraz możemy obserwować wnętrze domu nie będąc na posesji. Jedynym wymogiem jest stały dostęp do Internetu. Dzięki temu możemy szybko zareagować nawet wtedy, gdy jesteśmy na wakacjach lub w pracy. Na podobnej zasadzie działają kamery przemysłowe.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę monitoruj.pl/ specjalizującej się w monitoringu domu, firmy i ludzi.
Źródło: Monitoruj / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 960

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >