Jak urządzić mieszkanie do wynajmowania studentom?

Jak urządzić mieszkanie do wynajmowania studentom?

Studenci stanowią sporą grupę najemców i to na środowisku studenckim, w dużej mierze, opiera się wynajmowanie mieszkań. Gdyby nie ośrodki akademickie w wielu miastach rynek wynajmu nieruchomości byłby bardzo ubogi. Inwestując w mieszkania na wynajem warto brać pod uwagę potrzeby tej grupy najemców. Czytaj dalej

 Do lamusa przeszedł już mit studenta, który całymi dniami śpi, a nocami urządza dzikie imprezy, dewastując przy tym swoje mieszkanie. Obecnie znaczna część studentów łączy naukę z pracą i rozwojem swojej ścieżki kariery zawodowej, a na imprezę chodzi do modnych klubów. 

 

Czytaj również: Jak przygotować mieszkanie do wynajmu studentom?

 

Oczekiwania studentów względem wynajmowanego mieszkania

 Tym, co zwraca największą uwagę żaków jest lokalizacja oraz cena i standard wyposażenia mieszkania. Bliskość położenia przy uczelni nie jest już głównym czynnikiem zachęcającym do wynajmu.

 Wśród wielu inwestorów panuje przekonanie, że mieszkanie dla studentów wystarczy wyposażyć w podstawowe, używane meble i sprzęt. Takie oferty cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem, gdyż często niski standard nie idzie w parze z niską ceną wynajmu. Żacy wolą za podobną cenę poszukać czegoś z lepszym wyposażeniem. Mile widziane są mieszkania z pełnym umeblowaniem, sprzętem AGD, niezbędny jest również Internet i telewizja kablowa.

 W nowym mieszkaniu należy z góry założyć, że poczynione w nim inwestycje nie zwrócą się po pierwszym roku wynajmu. Przy umeblowaniu mieszkania trzeba na wstępie także wyliczyć liczbę studentów, którzy mogą wynająć nasze mieszkanie. Jeżeli mamy do dyspozycji kawalerkę, nie należy spodziewać się, że wynajmą ją więcej niż 2 osoby. Przy dwupokojowym mieszkaniu wszystko zależy od metrażu pomieszczeń, ale z reguły w grę wchodzi od 2 do 4 osób. W tym wypadku należy dostosować ilość łóżek, biurek i szafek do zakładanej liczby najemców. Przed każdym wynajmem ważne jest także odświeżenie mieszkania, trudniej jest wynająć stancję, gdy ściany noszą na sobie wyraźne ślady poprzednich lokatorów. Rozwiązaniem mogą być popularne obecnie farby zmywalne, które są odporne większość plam i zabrudzeń.

 

 

Czytaj również: Jaka jest odpowiedzialność pracowników budowlanych za mienie powierzone?

 

 Decydując się na powierzenie swojego mieszkania studentom warto pamiętać, że to bardzo elastyczna grupa wynajmujących. Z jednej strony nie wymagają luksusów, z drugiej chcą, by to przejściowe mieszkanie zapewniało im podstawowe potrzeby, takie jak miejsce nauki, wypoczynku, spotkania z przyjaciółmi. Jak wszyscy ludzie potrzebują swego własnego miejsca. Dlatego warto przygotować swoje mieszkanie w miarę możliwości tak, by sprostać oczekiwaniom tej niezwykle ważnej grupy potencjalnych najemców.


Źródło: budnet.pl
Autor: Katarzyna Kłosek

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19414 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >