Jak urządzić taras? z Praktikerem Ci się to uda!

Jak urządzić taras? z Praktikerem Ci się to uda!

Jeśli pogoda sprzyja, miło jest spędzać czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i pięknych przedmiotów. Warto więc zainwestować w przygotowanie atrakcyjnego miejsca na wiosenny i wakacyjny relaks. Balkon, taras i loggia mogą spełniać wiele funkcji. Czytaj dalej

Loggia - oaza spokoju

 Loggia, w przeciwieństwie do balkonu czy tarasu, jest pomieszczeniem obudowanym z co najmniej trzech stron. Jest czymś w rodzaju wnęki, zamkniętej przeszkleniem, bądź otwartej i ograniczonej jedynie barierką. Niewielkie, zabudowane loggie są wręcz stworzone do wypoczynku. Stanowią skuteczną ochronę przed deszczem i wiatrem, a dzięki przeszkleniom są jasne i przytulne. Mogą stanowić przedłużenie mieszkania i często pełnią funkcję ogrodów zimowych.
 Wybierając meble do naszej loggii warto zdecydować się na takie, które korespondują ze stylem, w jakim utrzymane jest nasze mieszkanie. Najlepsze, a do tego bardzo eleganckie, będą sprzęty drewniane lub wiklinowe. Dzięki zadaszeniu loggii sprzęty nie są narażone na negatywne warunki atmosferyczne. Niezmiennie modne są meble z rattanu (np. Bahama II z oferty Praktikera) bądź jego imitacji.

Jolanta Malinowska, ekspert w dziale Ogród firmy Praktiker:
Na podłogę zabudowanej loggii można śmiało położyć gresy, panele lub deski. Warto pomyśleć o harmonizującymi z podłogą meblami. Aby stworzyć efekt przytulności siedziska foteli, warto wyłożyć miękkimi poduchami. Z kolei dobre oświetlenie pozwalana na wieczorną lekturę i przyjemne spędzanie czasu po zmroku.


Lato na balkonie

Duży czy mały, balkon może mieć swój niepowtarzalny styl. Niezwykle ważne jest, aby korespondował z elewacją i charakterem naszego wnętrza. Urządzając go, warto pomyśleć o odpowiednich meblach oraz kwiatach. Aby móc się w pełni relaksować, na balkonie musi być zielono. Zainwestujmy wiec w skrzynki mocowane do balustrady i doniczki, stawiane bezpośrednio na balkonową podłogę. Szeroką ofertę estetycznych doniczek i osłonek – ceramicznych, wyplatanych, glinianych – oferują markety Praktiker. Powinniśmy dopasować je stylem i barwą do reszty wyposażenia. Potem wystarczy już tylko zakupić ziemię i odpowiednie rośliny. W rogu ślicznie zaprezentują się np. małe iglaki, z kolei balustradę ozdobią ponadczasowe pelargonie bluszczolistne.
 Dodatkowo, jeśli chcemy uniknąć pracochłonnego i kosztownego remontu naszego balkonu, można go w bardzo łatwy sposób odświeżyć. Na podłogę połóżmy podest z impregnowanego drewna eukaliptusowego, który szybko i bardzo prosto zamontujemy oraz dokonamy demontażu. Kupimy go w marketach Praktiker. Co więcej, aby nasz balkon odsłonić od ulicy i ciekawskiego wzroku sąsiadów, na balustradzie można rozłożyć matę ogrodzeniową, dostępną w różnych, naturalnych odcieniach tj. wrzos, wierzba, trzcina. Kolejnym krokiem jest umeblowanie naszego letniego balkonu.

Jolanta Malinowska, ekspert w dziale Ogród firmy Praktiker:
Na niewielkich zazwyczaj balkonach, duże donice będą wyglądać bardzo topornie i ciężko, dlatego lepiej zdecydować się na zakup kilku, korespondujących ze sobą stylem i kolorem. Pamiętajmy także o bezpieczeństwie. Jeśli w domu są małe dzieci, przy barierce balkonowej nie powinny stać żadne wysokie donice ani stojaki. Meble z kolei powinny być odporne na czynniki zewnętrzne tj. wilgoć czy słońce. Najbardziej trwałe są meble metalowe, które zazwyczaj zabezpieczone są dodatkowo preparatami antykorozyjnymi. Praktyczne i tanie rozwiązanie stanowią również te wykonane z plastiku. Jeśli natomiast wybierzemy meble drewniane, to powinniśmy odpowiednio o nie dbać. Powinny być fabrycznie zaimpregnowane. Szczególnie troszczyć się powinniśmy o efektowne meble z wikliny i rattanu. Aby było nam wygodnie i przytulnie, warto kupić kolorowe poduszki, które wyścielą i ozdobią nasze meble. Osoby, które kochają opalanie mogą zdecydować się na leżanki lub rozkładane fotele zaopatrzone w podnóżki.

 

Zapraszamy na taras!

 Jest letni, słoneczny poranek. Wstajemy z łóżka, wsuwamy na stopy kapcie, otwieramy drzwi balkonowe i jesteśmy na tarasie, otoczonym zielenią, pachnącym zasianymi nieopodal ziołami. Siadamy na wygodnym fotelu, sięgamy po filiżankę świeżo zaparzonej kawy. Tak rozpoczynamy kolejny, udany dzień.
 Taras przylega zarówno do domu, jak i do ogrodu. Możemy swobodnie wypić tam poranną kawę, ale także przyjąć gości na wieczorne party. Należy do miejsc, w których wypoczywamy, delektując się kontaktem z przyrodą. Wybierając miejsce dla tarasu musimy się zastanowić, w jakim celu i o jakich porach dnia będziemy najczęściej z niego korzystali. Jeśli rano, to powinien znaleźć się od strony wschodniej. Jeśli zaś wieczorem, wykorzystując słońce aż do ostatniego promienia – skierujmy go na południowy zachód lub zachód. Gdy chcemy podejmować gości, usytuowanie tarasu możliwie blisko kuchni, ale oczywiście z wyjściem z salonu, gdyż to jest najkorzystniejsze. Na tarasie, można także ustawić doniczki z ziołami, których nasiona kupisz w sklepie Praktiker.
 Najczęściej na taras mamy bezpośrednie wejście z domu. Warto pamiętać o zabezpieczeniu wejścia przed insektami. W tym celu wykorzystajmy moskitiery na rzepy. Pod ręką powinny znaleźć się także, zawsze użyteczne, najlepiej kolorowe, packi na muchy.

Jolanta Malinowska, ekspert w dziale Ogród firmy Praktiker:
Podstawową rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć na tarasie, jest podłoga. Musi być praktyczna i funkcjonalna. Materiał, którym będzie wyłożony nasz taras musi znosić duże zmiany temperatur. Powinien być mrozoodporny, trwały i łatwy w utrzymaniu, antypoślizgowy. Do wyboru mamy: gresy, płyty tarasowe i kinkierowe, kamień posadzkowy albo drewno. Jeśli decydujemy się na drewno – najlepiej wybrać egzotyczne gatunki lub krajowe, najlepiej dąb. Pamiętajmy jednak, że drewno wymaga solidnej i regularnej impregnacji.

 W ofercie marketów Praktiker znajdziemy duży wybór gresów, które sprawdzą się zarówno jako podłoga zarówno na balkonie, jak i tarasie. Gres szkliwiony Real Stone czy Perez – w naturalnych odcieniach, imitujących kamień, stanowić będzie idealną podstawę dla tarasowych mebli. Taką jadalnię „pod chmurką” warto choćby częściowo zadaszyć, aby uchronić ją przed deszczem. Druga część może mieć duży, kolorowy parasol np. Easy Sun dostępny w sklepie Praktiker lub markizę. Umożliwi to regulowanie ilości słońca.

 

 
Źródło: Kuźnia PR Sp. z o.o / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 309

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >