Jak walczyć z komarami w ogrodzie?

Jak walczyć z komarami w ogrodzie?

Spędzanie wolnego czasu w ogrodzie to dla wielu osób idealna forma odpoczynku. Gdy nadchodzą ciepłe dni, odpoczynek ten mogą zatruć nam pewni nieproszeni goście — komary. By ich się pozbyć, należy wyposażyć się w odpowiednie produkty i dokonać oprysku działki. Czytaj dalej

Poznaj swojego wroga

Każdy wie, jak komary potrafią uprzykrzyć życie. By walczyć jednak z tymi owadami, warto poznać ich pochodzenie, ale także nawyki. 

 

Owady z rodziny komarowatych występują powszechnie w wielu odmianach. W Polsce spotkać możemy nawet kilkadziesiąt różnych gatunków! Komary preferują miejsca podmokłe, z bujną roślinnością. Nie oznacza to jednak, że nie spotkamy ich w innych miejscach. Wystarczą bowiem obfite opady deszczu lub delikatne podtopienia, a komary chętnie pojawią się w tych miejscach. Najwięcej komarów wylęga się w maju, gdy jest ciepło i wilgotno i mogą występować aż do października. 

 

Jak walczyć z komarami w ogrodzie?

 

Sposób na komary, który je całkowicie usunie z Twojego otoczenia!

 

Czytaj również: Kret w ogródku? Skuteczny sposób na szkodnika

 

Komary są największym utrapieniem w okresie wakacji. Wynika to z tego, że owady te uwielbiają wysokie temperatury. Za idealną temperaturę dla komarów uważa się 25 stopni Celsjusza. Chętnie wtedy żerują, a samice składają jaja. To właśnie samice spożywają krew organizmów stałocieplnych. Ta bowiem pozwala składać im większe ilości jaj. Wiele osób nie wie, ale samce komarów nie pożywiają się krwią, a nektarem. Samce także giną tuż po zapłodnieniu jaj.

 

Co warto wiedzieć komary, nie giną wraz z przybyciem mrozów. Samice bowiem są w stanie przetrwać nawet temperatury poniżej zera.

 

Wybierz narzędzie do walki z komarami

Najlepszym sposobem na walkę z komarami jest odpowiedni oprysk. Na rynku dostępne są także specjalne oświetlenie, które przyciąga, a następnie eliminuje owady, ale nie urządzenia te nie są tak skuteczne, jak odpowiednie opryski.

 

By odkomarzanie było skuteczne, należy odpowiednio dobrać preparat do walki z komarami oraz dodatki. Oprysk powinien być wykonywany specjalnym opryskiwaczem ciśnieniowym. Dobrym rozwiązaniem będzie model z teleskopową rączą, co pozwoli dokonać oprysku w nawet w miejscach, które są trudno dostępne.

 

Do oprysku nie należy przystępować jednak bez odpowiedniej ochrony. Przed opryskiem należy ubrać rękawice ochronne lub ogrodnicze. Warto także założyć gogle ochronne, co uchroni oczy przed niebezpiecznymi chemikaliami.

 

Kiedy i gdzie wykonywać opryski?

 By oprysk był skuteczny, musi on być kilkukrotnie powtarzany. Spowodowane jest to tym, że komary intensywnie się rozmnażają i często będziemy mieć do czynienia z nowymi chmarami tych owadów. Ich cykl życia sprawia, że oprysk powinien być powtarzany mniej więcej raz na 3-4 tygodnie. Warto jednak sprawdzić informacje dostarczone przez producenta środka, który kupiliśmy. Niektóre preparaty mają dłuższy czas działania sięgający nawet 7 tygodni. Wpływ na długość działania oprysku ma także pogoda. Intensywne deszcze zmniejszają bowiem skuteczność działania chemikaliów.

 

Posiadając odpowiednie środki chemiczne oraz sprzęt do wykonania oprysków należy także wybrać miejsca, gdzie należy przeprowadzać cały zabieg. Odkomarzanie dotyczyć powinno miejsc w cieniu. Należy skupić się na opryskaniu wilgotnych i bezwietrznych miejsc, ponieważ to tam najczęściej znaleźć można komary. Rozpylanie chemikaliów powinno odbywać się wczesnym rankiem. Wtedy bowiem komary można znaleźć w miejscach, gdzie śpią. Najczęściej będą to krzewy ozdobne, okolice oczek wodnych czy altany. Nie należy opryskiwać roślin, które przeznaczone są do jedzenia lub przerobienia na paszę.

 

Komary to niezwykle irytujące owady, które mogą nas nękać przez kilka miesięcy w roku. Warto zdecydować się na oprysk przeciw komarom, co pozwoli nam cieszyć się latem bez ukąszeń tych szkodników.

 

Czytaj również: 3 kroki do idealnego trawnika

 

Autor
Publikacja powstała przy współpracy z portalem ogrodniczym Ogarnij Ogród. Jednym z największych portali ogrodniczych w Polsce.
Źródło: Ogarnij Ogród / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19469 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 375

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >